bugün

bu hayattan bu sikimsonik yerden siktir olup gitmek istemek lakin becerememek.

neye elimi atsam kuruttum amk. ne sevdiğime yaradım ne sevmediğime. insanlara sınav olarak beni seçmiş tanrı. seçimlerinden hoşlanmıyorum ama hikmetinden sual olunmaz ne verirse şükür demek durumundayız.
bir anda puuf diye ortadan kaybolsam kimse farketmez zaten herkes kendisini mutlu edecek şeyin peşinde amk bi bana olmuyor o his ben hep mutlu edip mutsuz kalan salak oldum.
bana sorulmadan dahil olduğum bu oluşumun sonu yok keşke koyun olsaydım o zaman insan hizmetine sunulur ve işim bitince yok oolurdum yok lan maalesef insan oldum ona da insan denirse. ölsem de bir başka hayat bekliyor ki o da muhtemelen cehennem olacak tüm bunlar şaka değilse tabii. bazen kendimi truman show da hissediyorum şaka lan bunlar sizi kekledik desinler istiyorum ama çok insan öldü gitti gelen yok hala.
Yapılması gerekendir.
Şu ruhsuz orospu çocuklarının dünyasından, bitip tükenmeyen iğrençliklerden kurtulmak için.
Maskeler takarak benliğini yok etmemek, taraflarda savaşan tiyatro oyuncuları olmamak için..
Seyehat ve sex içeren eylemdir.
iyidir yapılması gerekendir. yapma zamanı geldiyse şiddetle yapılması lazım olandır.
tayyibi, çetesini, göt kıllarını, nükleer santralini, şikeli futbolunu, kedili seçimini, kürdünü, para hırsını, götü koltuktan inmeyen patronlarını bırakıp bu ülkeden siktir olup gitmek ama Ataya ihanet edilmiyor işte.
sex ve seyahat içerikli bir eylemdir.
turkiyeyi terketmek kolay. fransaya etnik kokenden veya turkiyede din baskisi uygulanıyor ben atesitim ak orospucocuklari beni tehdit ediyor can guvenligim yok burasi isidi destekleyen bir ulke cok muhafakazar bir diktator rejim var diyerek irtica edebilirsiniz.( giden arkadasim mulakatta aynen boyle seyler soyledi, ve barinma hakki aldi. ama iki yabanci dilde native ve muhendis olamasida etkli ) delil olarak burdan bir kac aktrole kemik atin havlasin.
dışlanarak terk etme fiili.
Nedensiz bir şekilde şuan içinde bulunduğum durum.
zaten kovulmuşken üstüne bir de kendi kendine gitme kararı alıp gitmek.
Tüm işler tamamlandıktan sonra yapılacak olandır.
En güzeli arkada tek bir düşünce bırakmadan gitmektir, yoksa bir boka yaramaz.
bu gidişler nereye..?
görsel
bir türlü gerçekleştiremediğim eylemdir.
edit: gerçekleştirdim.
(bkz: kanada)
"Başka diyarlara, başka denizlere giderim, dedin.
Bundan daha iyi bir kent vardır bir yerde nasıl olsa.
Sanki bir hükümle yazgılanmış bir çabam;
ve yüreğim sanki bir ceset gibi gömülmüş oraya.

Daha ne kadar çürüyüp yıkılacak böyle aklım?
Nereye çevirsem gözlerimi, nereye baksam burada
gördüğüm kara yıkıntılarıdır hayatımın yalnızca
yıllar yılı yıktığım ve heder ettiğim hayatımın."

Yeni ülkeler bulamayacaksın, bulamayacaksın yeni denizler.
Hep peşinde, izleyecek durmadan seni kent. Dolaşacaksın
aynı sokaklarda. Ve aynı mahallede yaşlanacaksın
ve burada, bu aynı evde ağaracak aklaşacak saçların.

Hep aynı kente varacaksın. Bir başka kent bekleme sakın,
ne bir gemi var, ne de bir yol sana.
Nasıl heder ettiysen hayatını bu köşecikte,
yıktın onu, işte yok ettin onu tüm yeryüzünde.

kent
kavafis
hep gerekli gördüğüm bir eylemdir. bazen gitmek, bırakmak, arkanı dönmek gerekir.
değeri bilinmeyen insanın gerçekleştirebileceği aktivite.
Buraya kadar evet, bundan sonrasına hayır demektir. Başkaldırıdır.
Zihnimdeki sesleri susturup yahut onları dinleyip karar verebildiğimde, gerçekleştireceğim eylemdir..
nerden geldiğin değil nereye geldiğin önemlidir.
bir yerden değil her yerden gitmek istemek.
Nereye gidecen.