bugün

(bkz: iradeye karşı konsantrasyonel duruş)
çok çok büyük bir irade ister. sigara içen birisi sigarayı bırakabilirse artık her şeyi yapabilir. bu kadar da iddialıyım.
renksiz, siyah beyaz bir hayat gibi, tuzsuz yemek, şekersiz çay gibi. bende çok uğraştım ama 6. denememde bırakacağım inşallah.
tam 25 gündür devam ettiğim eylem. ilk hafta zor oluyor ama sonra alışıyorsun.
http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=OMKSEW1EjGw#!
bırakmak için bir hedefiniz varsa daha kolaydır. sigaraya verdiğiniz parayı başka bir şeye yatırma fikri buna bir ötnek olabilir.
geçtiğimiz ramazan'daki 2 günlük başarısız girişimin ardından dün gece tekrar denemeye başladığım eylemdir.

12 saatten fazla oldu ve zor da olsa süreç devam ediyor.

En çok merak ettiğim 1 hafta sonra da aynı hislerle istek devam ediyor olacak mı...
bir anda. gelecekte, geri dönüp, yapılan güzel şeyler var mı diye bakıldığında, bu hareket en haz yaşatan anı olacaktır. geçmişte güzel birşeyler yapabilmek. yemek yemeden önce gider ellerimizi yıkarız mikrop kapmayalım, hasta olmayalım diye anadın mı, ama sigara da içeriz. bunun mantık neresinde. yol ver gitsin yaa.
bırakmak için bir sebep yoksa. içmeye devam etmektir. bırakma işi tamamen iradenize bağlıdır. ve bırakmaya çalıştığınızda çok zorlanırsınız. beyin uyuşur, sinirler artar, yolda sigara içen birini gördüğünüzde kafanız bozulur. kokusu burnunun içini kaplar ve gider paket alırsın. ve üzüntüyle kendini kandırdığını düşünürsün.
ohh mistir.
tertemiz hava dururken, bok havayı ne yapayım?
1 haftadır bir nefes çekmişliğim yok, hele bıraktığım ilk gün çektiğim her nefes kafa yapıyordu, oh bedava kafayı buluyorum derken 2-3 gün içinde normale dönmeye başladı.
çok zorlamayan iştir.

1 ay oldu hadi bakalım.
özgürlüğü geri kazanmaktır.
(#18516319)
her ayın 2'si ile 7'si arasında gerçekleştirilebilen eylem.

ayın 7'sinde marlboro ile çıktığınız yolda, ayın 1'inde anadolu'yu görürsünüz. Hatta uslu bir çocuk olursanız, parlament mavisini de görebilirsiniz.
- sigarayı bırakıyorum kanka ben
+ helal bee

+ kanka hani bırakıyodun?
- moralim bozuldu yakıverdim.
elimdeki sigara bittikten sonra gerçekleştireceğim eylemdir. şimdiden ciğerlerim açıldı.ohh mis.
çekilen iki fırt arasında yapılan kısa eylem.
15 yıl içtikten sonra bir sabah verdiğim karar. ilk defa deniyorum bırakmayı ve ilaç kullanmalıyım diye düşündüm. neyse champix kullanan arkadaşlardan aldığım olumlu bilgiler ışığında ilaca başladım. bugün dokuzuncu günü ve içme isteğim kalmadı. halen alışkanlık olan sigaraları içyorum, tuvalet sigarası, kahve sigarası gibi ama bir bok anladığım yok açıkcası. ilaç yan etkilerini gösteriyor maalesef tabi. mide bulantısı( kullanacak arkadaşlar kesinlikle tok karınla kullansınlar), hd kalitesinde rüyalar(kabus değil ama), gaz, uyku hali gibi yan etkiler gösterdi bende ama sonuç olarak bırakacaksam bu illeti katlanmalıyım diye düşünüyorum. kendimize biraz vakit vermemiz lazım sanırım bu süreçte. 15 yıldır günde 20-30 kez yaptığın birşeyi bırakmak gerçekten kolay değil. hedefim ilk kutu bitmeden bırakabilmek, umarım bırakırım da bu başlığa gelip bırakmanın ne kadar güzel birşey olduğunu anlatırım...
sanıldığı kadar zor ya da olanaksız değildir. güç olan, bıraktıktan sonra yeniden başlamamanın bir yolunu bulmaktır. kişi, bırakma kararından ve bunun uygulamasından sonra kararını kesinlikle gözden geçirmemeli, acaba bırakmakla iyi mi ettim, yoksa kötü mü diye kendine sormamalıdır. sigaraya, kendisi yönünden yeniden açılmamak üzere ve büyük bir isabetle kapanmış bir defter gözüyle bakmalıdır. içenlere gıptayla bakacak olursa, onların da içmediği için kendisine gıpta ile baktıklarını düşünmeli ve haklı olanın onlar olduğunu idrak etmelidir.
Ferdi Tayfur ferdi baba sloganı attıran eylem.
'insanın isteyince yapamayacağı bir şey yoktur' klasiği
her sigara zammında bir kere daha düşündüğüm eylem. Merak etmeyin sadece düşünüyorum yoksa eyleme döktüğüm yok.

ayrıca sigara bağımlılığından daha kötü bir alışkanlık daha var. o da tuvalette sigara içme bağımlılığı. bilen bilir, bu alışkanlık sigara bağımlılığından daha beterdir. aslında sigarayı bırakma iraden ve kararlılığın vardır ancak şöyle bir, sigarayı bırakınca otomatikmen tuvalette de sigara içmeyi bırakacağını düşününce sigarayı da bırakmazsın.
elektronik sigaralar mevcut. bırakmak isteyenler için.
çok zor lan.

uzun bi süre bıraktım. sevişir gibi içenlerdendim. dudaklarımın kenarına iliştirir, siyah zippomu çıkarır, kafamı eğer ateşlerim bu meredi. ilk nefeste asılırım taa ayak parmak ucuma kadar. kızmış gibi sonra, tüm gücümle bırakırım.

güzel bi yemekten, güzel bi hatundan, büyük bi dertten sonra, kafam basmayınca hatta yakarım bi tane.

uzun süre bıraktım ama. aylarca. rakıdan, kahveden, dertli türkülerden, bi dönem öpmeme izin veren hatunları özlemekten vazgeçmek durumunda kaldım. ne dertler geçer oldu, ne sevinçler anlamlı.

çok uzun süre bıraktım amına koyim! hani cinayete kurban giden mevtanın etrafını tebeşirle çizerler ya filmlerde. aha öyle hissettim kendimi. etrafımda dumansız, beyaz bir tebeşir; vurulduğum gibi kalmak zorundayım. hareket edemiyorum, üstelik öldürülenler hep rahatsız pozisyonlarda yere yığılıyor.

çok zor lan. buram buram ağrılı yaşamak zorundayken, ağrılı ve yavaş bi ölümle bir tiryaki ne kadar korkutulabilir ki?
güncel Önemli Başlıklar