bugün

Çay içtiğinizde bağımlıysanız o zaman anlarsınız.
Düğün evi tefçisi ölüm evi yasçısı.
şu an yağan kara bakarak için için çektiğim madde.
Hep Amerika'nın oyunu bunlar.
Bir azeri atasözü derki;
sigaret çekmek sağlamlığınıza ziyan vurur.
kamikazeye benzer.
gunde bir paket icerken, 2-3 gun ara verdiginizde bile dilinizin, girtlaginizin ne kadar boku yedigini görebilirsiniz. sigara icerken girtlagim resmen uyusuyormus amk. acidigini bile hissetmiyormusum. su an ise gırtlakta hic uyusma yok. kendi kendini onarmaya çalışıyor zavallı.. acıyor. allah bilir kac senedir kendini onarmaya calisiyor da ben farkina varamiyorum.
Şebnem Ferah' ın efsane şarkılarından biridir. Müslüm Gürses' te sonradan seslendirmiştir. Fakat Şebnem Ferah'ın yerini tutamamıştır.
Sadece insanlara özgü değildir.

http://hizliresim.com/q4EddQ
şuanda ciğerlerime doldurdugum zehir.
kokusuna bile tahammul edemedigim icinde bagimlilik yapan maddeler bulunduran zararli sey.
boş ve kapalı mekanlarda inanılmaz kötü kokan tütünden başka her boka benzeyen şey.
Sahiden aptal alışkanlığıdır. Kim ömür boyu pis kokmak, sağlığından olmak ve çevresindekileri rahatsız etmek için bir ev parası harcar ki? Sadece aptallar. Hep acımışımdır şunu içenlere.
sigara bir alışkanlıktan öte, bir zevk meselesidir. ve takdir edersiniz ki hayatta her zevkin de bi bedeli vardır.

bunu içen adam bu zevk uğruna sağlığını da parasını da feda edebilir. bu durum kimseyi ilgilendirmez, hele hele bunu içen adama hakaret etme hakkını kesinlikle vermez.

sanki hayatı boyunca yediği içtiği her şey çok sağlıklıymış, harcadığı her kuruş çok gerekli bi şeye harcanmış, yaptığı her şey yüce bir amaca hizmet ediyormuş gibi davranan aptalların bunu anlaması tabi ki beklenemez.

o yüzden bana acıma, siktir git bi paket sigara al da gel...
En buyuk zevklerimden biri olan,hayatta birakamam cunku birakmak istemiyorum dedigim,benimle bi butun olan,ses tellerim odemliyken bile birakamadigim sigarayi pat diye biraktim. Azaltmadan. Simdi mekanlarin icinde oturmak,yemekten sonra,kahveyle icmemek,o kokunun tiksindirici gelmesi cok garip geliyor. Ama zaten zayif olan bunyemi, bunnla zehirlemek, merdiven cikarken zorlanmak ve sporda nefes nefese kalmamak icin yaptim.allah muvaffak etsin.
Vergisi sinir eden hede.
icilmemeli. bir dalı dahi zararli olan merettir.
zararlarını duydukça daha çok tahrik eden madde.
(#26626614)

bir hafta içmeyerek yaklaşık 70tl kar sağladığım yeni kazanç kapım. iddaa oyna oyna tutmuyor. çareyi sigarayı bırakmada buldum.. *
ilk aşktır. insanın her zaman yanındadır. Üzülürsün yakarsın derdine ortak olur. Sevinirsin yakarsın sevincini paylaşır.
gunde bir paketten 10 gunde yaklaşık olarak 200 sigara iciyordum.

tanesi 5 dakikadan 200x5= 1000 dk

10 günde 1000dk ne lan!
boşa giden bin dakika..
Hayatımdaki en anlamlı şeylerden biri. Onu da parayla tutuyoruz yanımızda.
lisedeyken arkadaşlarım içiyor diye dalga geçiyordum. lise bitince başlayınca ulan harbiden geç kalmışım dedim.

güzel şeydir.
tam bir baş belasıdır.
Bu sigara içenlerin bana kola çok zararlı içme demeleri yok mu akıllara zarar.