bugün

çünkü yenmez.
bırakılamadığı için içilir. neden başlanır diye sormak lazım.
Onun yüzünden...
Yiyemediğimiz için içeriz.
çünkü 4. tayyip hazretleri henüz yasaklamadı.
Yavaş yavaş ölmek için. Canına birden kıyamayanların ama içten içe ölmeyi düşleyenlerin işi şu sigara.
Bi sigara yakıp düşünmem gerek.
güzel bişi olduğu için. Bence güzel, evet.
1 dal sigara insanın hayatını 10 dakika azalttığı ve içerken 5 dakika çaldığı için.
Sevdadan içilir.
meme ihtiyacı.

emmeli falan ya hani.
cunku neden olmasın...
çünkü eşşeğin sikinden dolayı.

(bkz: ben sana soruyormuyum)
şimdi bir sigara yakıp bunu düşünücem.

bir soru.
yıllardır içiyorum ve hala bu soruya bir cevabım yok.
kendi kendime sorduğumda bile cevabı yok.
seviyoruz herhalde. bilemedim.
23 yaşıma kadar sigara içmedim. öyle tek tük içmişliğim vardı daha çok nargile içerdim. sigara içen arkadaşlarıma da '' ne bok anlıyorsunuz şundan'' geyiğini yapmayı ihmal etmedim hiç. üniversite bitti iş hayatı başladı. büyüdüğüm şehirden uzaktım. yeni kişiler ve yeni bir hayat vardı karşımda. eğer bulunduğunuz bir yerde sevdiklerinize değer veriyorsanız ve arkanızda sevdiklerinizi bırakıp yeni bir hayata başlıyorsanız fanusta ki balıktan farkınız yoktur. tamam insanlarla hemen kaynaşan biriyim ama bir insanın toplam 2 tane sağlam arkadaşı olur. gerisi kotayı boş yere dolduran youtube videosunun içine yerleştirilen istenmeyen reklam gibi geliyor. adblock kurdum kendi çapımda. sigaram benim adblockum oldu. molalarımda 2 adet sigara içiyordum. bir sigara 4 dakika 35 saniye de bitiyor belli aralıklarda içersen. kendi kendime zaman makinesi icat etmiştim fakat bunun bir tek ben farkındaydım. ya da kendimi böyle kandırıyordum. belki de erken ölmek için içiyorum. kim bilir.
Freud a göre oral döneme dayanır. Bireylere göre sıkıntı, stres, keyif vs. anlarda içilerek rahatlamayı sağlar . Sinirleri yatıştırır.
--spoiler--

Oral Dönem

Bu döneme neden oral dönem dendiğini anlatalım. Bebek anne karnından çıktığında henüz vücudunun hiçbir yerini bilmemektedir. Popoya şaplağı yiyip ağlamaya başladığı andan itibaren ilk temas ettiği nesne annesi ve süt kaynağı olan meme olacaktır. Bebeklerin temel hareketleri oldukça azdır. Yüksek sese karşı kasılma, el ile kavrama ve ayak tabanından irkilme haricinde en önemli hareket ağız kenarındaki nesneye odaklanmaktır. Bebek kendi vücudunu ve hayatı henüz bilmediğinden hayat onun için memeden kendisi de ağzından ibarettir. Her şeyi ağzına almaya çalışır zira tanımak için tek bildiği yol budur. Bu dönemde çocuğunuz henüz tam anlamı ile iradesi olmayan bir bebektir ve hayatı ebeveynlere itaat etmekten ibaret görme eğilimlidir. Siz bir nesneyi ağzına almak istediğinde hayır dediğinizde bu sorgulanmaz bebeğiniz tarafından ama bir sonraki dönem için de hafızaya yazılır.

Bu dönemde anneye bağımlılık en üst seviyededir doğal olarak, ama yavaş yavaş çevresindeki diğer kişilerle de iletişim kurmaya başlayacaktır. Bu dönem emzirme dönemidir aynı zamanda. Bebek alma ve verme olgusunu bu dönemde kavrar, bu nedenle meme vermek kadar verdiğiniz şekil de oldukça önem taşır. En önemli unsur ise şudur ki bebeğin emzirilme olgusundan ne uzak kalması, ne de bu dönemin uzatılması doğru değildir. iki durumda da çocuğunuz ileri dönemlerde bu eksikliği psikolojik olarak farklı şekilde yansımalarla yaşayacaktır. Bu yansımalar genelde oral bağımlılıklarla ortaya çıkabilir. Herhangi bir terslik karşısında sigara ihtiyacı veya yemek yeme ihtiyacı benzeri şekillerde bağımlılıklardan tutun çok daha ciddi yansımalara kadar olay gidebilir. Oral fiksasyon denen sorun da tam olarak budur.

--spoiler--
başlangıcı gençliktir, özentiliktir, çoğumuz gibi. yalnız sonrası gerçekten alışkanlık, zaman geçirmeye birebir, bir yerde beklemek zorundaysam eğer. tabi ki sağlığa çok zararlı, içilmemesi gereken zırvalık. lakin seyorum ben yoldaşı.
Keyif verdiği için. Yemekten sonra. Gerisi evet bazen eziyet oluyor.
içenlerin de içmeyenler için "sigarasız nasıl boş bir hayatları var ya" derler. Bırakan biri olarak hayatın tampon anları diyebilirim.
Özentilikle başlar,daha sonra alışkanlığa dönüşür.yemek yedikten sonra ve sohbet ortamında içmesi keyif verdiği için içiyorum kendi adıma.
görsel
çünkü ölmek istiyorum ve intahar edecek kadar cesur degilim. bu soruyu sorduğumda aldığım en sarsıcı cevaptir.
El alışkanlığı diyelim. Bir de yemekten sonra hoş oluyormuş.
Esrarın içine kırmak için.
güncel Önemli Başlıklar