bugün

yemekten sonra ne yaptığını merak ettiğim insandır. hani karnın iyice doymuştur, o sıra biri de çayı demlemektedir. o an keyif sigarası içeceğine oturup karnının şişkinliğinin inmesini bekliyorsun acaba.
neyse keyif sigarasını bilmeyen insandır.
yerinde olmak istediğim insan.
kendimden tiksiniyorum.
sağlıklı yaşayan manyaktır. olum sigara içen ölüyorda içmeyen ölmüyor mu. bu zevkten mahrum kalarak uzun yaşasan nolacaak.
içerim ama kırk yılda bir tane hiç bağımlısı olmadım.
sigaranin küllerinden, kokusundan ve dumanından iğreniyor olabilir.
bir de içme paran cebinde kalsın derler. oturur ciddi ciddi o sigara parasıyla kaç yılda araba alınabileceğini hesaplarlar. ulan 2 yıl bıraktım fakirdim, şu an yine içiyorum yine fakirim. neyse o gitsin günde 8,5 lirasını biriktirip araba alsın bakalım bekliyoruz.
Yerinde olmak için çabaladığım insandır. Bugün ilk dişim çekilecek mi çekilmeyecek mi korkusuyla hastaneye gidiyorum. Bu korku bana bir ömür yeter. Yer açın geliyorum.
Foseptik gibi kokmayan sağlıklı insandır.
(bkz: fakirlikten sigara içememek)
+9 otobüs çağırma itemi olmayan yazardır.
2 haftadır benim. neyseki gece rüyamda içtim. iyi oldu.
(bkz: fakirlik belirtileri)
parlıamentten aşağı içmezdim şimdi bıraktım. Rahatım.
Günde 3 paket marlboro içtiği halde bir gün karar verip bırakarak doğruyu yapan benim gibi sıradan biridir.
örnektir. gel gör ki örnekler zaman zaman sıkıcıdır. kötü kokmaz. efkarı başka yoldan savurur.
Sağlıklı insandır ancak nasıl yaşadığını da merak ettiğim insandır mesela sabah kalkınca aklına ilk ne geliyor ayrıca kafamı sikim millet askerde falan başlar ben altıncı sınıfta meraktan başlayan bi gerizekalıyım umarım bırakırım.
Doğrusunu yapıyordur.
Dişleri sarartır, iki kulaç atınca nefes nefese kaldırır, spor yapan insanı zorlar en önemlisi organlara zarar verir. Bunları bilip mantığını kullanan insan zaten içmez.
Tercih olarak icmiyorum. Hic icmedim demem. Bi sure ictim. Sonra biraktim. Sonra yine ictim. Tabi cok kisa sureler bunlar. istedigimde iciyorum ama engel olmaya da calisiyorum kendime.
dert bastığında, yemekten sonra ve uyanıldığında yakılan sigara hazzından mahrum kişidir. ama sağlıklıdır. canım benim. pek bi severim kendilerini.
Sevmem. Bana samimiyetsiz geliyorlar.
birisiyle dertlerşmek istersin oturursunuz, yeni aldığın paketi açarsın zıvanasını çıkartıp atarsın. paketle birlikte içini de açmaya hazırsındır. bir tane alır sonra karşındakine uzatırsın. "ben kullanmıyorum kardeşim" der, o an o gece yanacak olanın sadece sen olacağını düşünürsün. ne anlatsan da anlamayacakmış gibi gelir. ben o durumda geri çevrilen paketle beraber gönlümü de kapatıyorum. içimdekileri anlatsam da anlamayacakmış gibi hissediyorum.

neyse efendim tanım da yapalım; karşılıklı oturup dertleşilecek insan değildir kanımca.
(bkz: adolf hitler)
benimdir o kisi.

yanim da sigara icen biri olsa dahil 10 metre uzagina kaciyorum. o denli rahatsiz oluyorum.
gece karanlığında sigaradan çekilen nefesin sebep olduğu çıtırtı sesini bilmeyen insandır.
içmediği gibi hiç başlamaması gereken insandır aynı zamanda.
9 gündür olduğumdur.