bugün

Eski şarkılarını dinlediginizde o zamanlar sesinin ne kadar toy olduğunu mutlaka fark ettiğiniz sanatçı.

Ne olursa olsun kimse onun gibi 'geçer' diyemiyor.
türkiye'nin ilk marmaray projesi kendisidir aslında. bunun içinden geçen kişi sayısı marmaray'la karşıya geçen kişi sayısının kim bilir kaç katıdır.

yine de bazı şarkıları çok güzel, o ayrı.
adı bende saklı'dır.

şarkıları başka, kişiliği başka.
türkiye'de zaten rakipsiz, bugüne kadar sezen gibisi gelmedi bundan sonra zaten gelemez.

dünya tarihindeki müzisyenler arasındada ilk 5'e oynar.
bu sene 40. sanat yılını kutlayacak canımız, ciğerimiz.

(bkz: #27361842)
(bkz: sezenli yıllar)
kültürünün en iyilerinden, nakaratları falan hep marjinal, yani sıradan nakarat değil. bu kültürdeki en iyi söz yazan.
an itibariyle cnn türk kanalında mesut yar'ın konuğu olan minik serçe lakaplı şarkıcı. tabi minikliği falan kalmamış orası ayrı.
Saç modelimi benzettikleri kadın iyidir kendileri .
Türk pop müziğinin divası.
türk pop müziğinin sivas'ı.
yakında müziği bırakacağı söylenen ve son konserleri için planlama yapan müthiş bir sanatçı.
Her şarkısında içimi acıtan, güldüren, sevdiren kadın.
Türk pop müziğinin ablası.
Türk müziğinin sezen'i.
türk pop müziği'nin dönüm noktası.
Ne olursa olsun, türk pop müziği, ya da batılı hafif müziğinde çığır açmış insandır; mihenk taşıdır. 80'lerin ortasına doğru yükselen grafiği ve 90'lı yıllarda patlamasıyla almış yürümüş gitmiştir. Evet arkasında, onno tunç'lar, aysel gürel'ler, attila özdemiroğlu gibi efsane isimler vardı, ama hepsini yönetmek, o sözler o müziklerde kesinlikle çok büyük payı vardır. Bir sezen aksu söylüyor Albümü bile saygı için de yeterdir benim için.
bir neslin anasını ağlatan sanatçı. onlar nasıl sözler, nasıl şarkılar be kadın.
sanatçılığının hakkını veren nadir insanlardan. ki bunun yanında samimiyetine de tartışmasız inanabiliyorum nitekim.
Müthis bir sanatçi.
nota bilmeyen yandaş şarkıcı.
geceleri bir paket sigara eşliğinde balkonda dinlenebilecek şarkılar.
Gecelerimi güzelleştiren kadındır.
Gecenin yorgunluğunu, hüznünü yanında getiren parçalara sahip o güzel söz yazarı, söyleyeni.

Ne de güzel söylersin sen be.
Benim biricik minik serçem.. çok seviyorum seni..

Uzun seneler yaşamasını dilediğim değerli sanatçı..
Dinlemeyin tribe sokuyor.
gecelerin yargıcı olan minik serçe. var olsun biz dinleyelim, dinletelim.

uzun soluklu bir efkar için ;

https://www.youtube.com/watch?v=6ie6-s6EdH8