bugün

gelecekte orospu olsan da farketmez önermesini peşinen kabul etme halidir.
adamın dibidir.
yalan söylüyordur. hep kafası takılır bir şekilde.
aslında, "geçmişini sikeyim sana bişey olmasın" demek istiyordur.
içerik bulunamadı.
benim gibi düşünen adam.
Olmaması gereken adamdır. Geçmiş gbt dir. Geçmiş insanın karakteridir. Gelecek hakkında başına ne gelip gelebileceğini kestirebilme eylemidir. Boynuzları yedikten sonra " aaa ben önceden de böyleydim şekerim. " lafını yememek için araştırılması gerekip ona göre karar alınması gereken durumdur.

Sonradan başı çok ağrır bu erkeğin.
sonradan başına gelebilecekleri düşünmeyip, eğer başına belalar alırsa 100 kez pişman olacak adamdır.

(bkz: son pişmanlık fayda etmez)
önemli diyenlerin kendilerini fena kandırdıklarını bilen adamdır. afedersin ama yirmi senedir tanıdığım on tane kadar kız arkadaşlarım var hepsinin de öncesini özelini biliyorum. hiç biri de kötü insanlar değil.
ilk entry ile ilgisi olmayan bir durumdur. sonuçta şuan ki kız arkadaşınız siz varmış gibi, ya da siz gelecekmişsiniz gibi davranamazdı. Siz ne yaşadıysanız onunda yaşadığı şeyler muhakkak olmuştur. fakat bu onu önemsemeyeceğiniz anlamına gelmez. önceki kişilerin ona zarar vermemiş olması, hala rahatsız ediyor olmaması önemli bu hususta.
Olması gerekeni başarmış ama yine de Türk kadınları kültüründe pek işe yaramayan erkek modeli.
tam olarak erkek olduğu söylenemez. hatta değildir.
geçmişle ilgilendiğinde sinirlenip üzmek istemediğimdendir belki.
kendi geçmişi açılmasın diye yol yapıyordur.
geniş zaman erkeğidir.
geçmişinden kabul edilemeyecek bazı kesitler biliyor ve ona rağmen ilgilenmiyorsa; gavattır.
Kızın geçmişini merak eder ancak yediği haltlar ortaya çıkmasın diye susan erkektir.
(bkz: görmüş ve geçirmiş)
Kendi geçmişi kirli olabilir, ben şu ana bakarım geçmişin beni ilgilendirmez canim der o erkek. Kendi gecmisini sorgulatmaz, kapatir kacar.
Hali tavrı belli eder zaten. Sorsan yalsn da söyleyebilir ki zaten.
ya sevgilisi umrunda değildir ya da geleceğiyle fazla ilgileniyordur.
topiktir, totoştur, ibnedir, geçmiş geçmişte kalmış olabilir ama bilinmelidir. Hele ki bu şuan ki sevgilinse.
hiç ilgilenmiyorsa da belki biraz abartmıştır ama geçmişini öğrenip ondan sonra ''geçmişini boşver, şimdi yanında ben varım ve geleceğimiz de birlikte olacak'' diyen erkek erkek gibi erkektir.
Kız ilgilense ohaa denir, erkek ilgilenince 'gerekir' oluyor..

Ikisi de ilgilenir, merak edilmesi gayet normal.. Şahsen hafif bilgim olsun yeter düşüncesindeyim, sebep de şudur ki ilk aklıma gelen örnek, diyelim erkek arkadaşım lisede sınıf arkadaşıyla sevgiliydi, haberim yok ve yıllar sonra lise arkadaşlarıyla olan yemeğe yalnız gitti! Aman yarabbi!!! Örneği bile kötü! işte bundan yani.. Önemli olan sorgulamamak, hesap sormamak.. Hatta bunun evliliklerde günahı olduğunu duydum, bilginize.. Şöyle ki, evlenmek geçmiş günahları siler, ayıpları örter, kişiyi eşiyle birlikte sıfırdan başlatırmış. Hal böyleyken de, Allah katında affa uğramışken eş olarak seçtiğin kişiye benden önce ne yaptın diye hesap sormak ne haddimize gibi bir sonuç çıkıyor ortaya..

Mantıklı..
yalnız evlenince geçmişte yaptığın yiyişmeler silinir diye bi madde yok hiç bi yerde. ben görmedim.böyle sözlüğe format lazım diil lan.yap et herşeye izin ver sonra bi de dine dayandır düşünceni.ağzınızı kırdırtmayın olm.insanın namus ahlak anlayışı kendine benzeyen biriyle beraber olması gerekir.mana ve mantık budur.1-geneleve gidilebilir diye bir şey yoktur.2-öpüşmek de bir nevi sevişmektir.masum fln değildir.3-din din diyecekseniz zinacı olan başka bir zinacıyla evlenmelidir.
belki de erkekleri namus bekçiliği ile suçlayacağınıza görüşeceğiniz evleneceğiniz erkeklerde siz de biraz ahlak arasanız sizin için daha hayırlı olur.
herşey karşılıklı o benim kiyle ilgilenirse banada kendisinin gemişinin inciğini cüncüğünü karıştırmam için hak tanımış olur.