bugün

(bkz: gözlerimin önünde birbirlerini seviyorlar)

Normalde sigarayı çok içen birisi değilimdir. Sariliyorlar el ele tutusuyorlar falan bunları izledikçe kaçıncıyı yaktığımı unutuyorum.

Oğlum bu ne. Kendimi keseceğim bu gidişle.

Edit; t, insanın kendini komik bir durumda bulmasıdır.

Enişte bey içten bir şekilde muhabbet ediyor olmasa kendimi fazlalık gibi hissedeceğim.

Neyse sevdim bu çocuğu. Evlendirecegim bunları.*
Erkeksen durum başka.

Şimdi erkek olan arkadaş delikanlılığı elden bırakmayacağı için sen de çocuğu bozmamaya çalışırsın, saçma sapan bi espri yapar kızın yanında bozulmasın diye tamamlar, lafını havada bırakmamaya çalışırsın. Tabi bu samimiyetinize göre değişir ama kasıntı ortama tahammül etmek zorunda kalırsınız.
(bkz: bisiktrol)
buna en son maruz kaldığımda öğle yemeğine gittik. küçük yuvarlak bi masa. girdi bunlar dipdibe sözlük. birbirlerine yemek yedirmeler, omza kol atmalar, ay ağzında bi şey kalmış pasaklısın ya off demeler... tabi song bu arada yemeğiyle oynarken hayatın anlamını sorguluyor.

ama hepsinden çok sürekli onların arkadaşı olan ama benim tanımadığım insanlardan bahsetmişlerdi. ben de çok ama çok sıkılmıştım. dedim kendi kendime yaz kara listene bi daha bunlarla yemeğe gidilmeyecek. bi ay öğle yemeğinde bisküvi yeyip soda içtim sözlük. sırf onlarla yemeğe gitmemek için.

ama bu da bir tespittir bak böyle insanların yanında vıcık vıcık olan insanlar kısa sürede ayrılıyorlar. insan içinde ne kadar cilve o kadar erken ayrılık. nasıl nazar atıyosak demek ki üçüncü kişiler olarak.
kızın marjinal faydası yükseldiği için acayip sikilesi görünür.
off. benden bahsediyosunuz. teyzemin, arkadaşlarımın, kuzenlerimin yanında her zaman 3. kişiyim ve kendimi onların yanındayken öyle amaçsız hissediyorum ki. çok feci bir şey.
cok b.ktan bir durum.

bir kere oldum bir daha da olmam. basta hersey iyi gitmektedir, muhabbet falan edersiniz. hatta surekli sizden bahsederler falan ama dakikalar ilerledikce bu mallar opusup koklasmaya ve sizi s.klememeye baslar. siz de nerden dustum bu cehennem bucagina ben diye icinizden hayiflanirken mal mal etrafa bakarsiniz.
çok ekonomik drumdur. devamlı erkek sevgiliye kitlenir hesaplar.
cnbc-e'deki e olmakla eşdeğer durum.
En güzel eylemdir. Çocukluk arkadaşın iki kişinin sevgili olma evlenme durumların da bile yanlarında hep bulunma durumudur.
Evlerinde yatılı kaldığın ve keşke bu güzel çiftin çocuğu olsaydım dedirten olgudur.
Soldaki ben..***
görsel
o kadar da hazin değildir. daha da hazin olan, eve gittiğinde kapıyı kendin açman, göğsüne başını yaslayıp uyuyacak birinin olmamasıdır.
nev- kimseye etmem şikayet, evet bunu dinliyorum şu an. aşık olmak için yalnızca bir çift göz lazım artık.
Genelde benimdir efendim. Büyük yancılıktır.

Muhabbetin tıkandığı anda kaçınılmaz soru şudur;

"Ee emmo Senin nasıl gidiyor?"
istenmeyen adam olmaktır.
(bkz: çanta)
o günün tüm yükünü çeken kişi olmaktır. onlar el ele tutuşur yeri gelir öbüşür yeri gelir sarılır sen bakarsın öyle.. bir şeyler yenilir bir şeyler içilir kendini yükümlü hissedersin maddi konularda hesabı ödersin çünkü erkeksen genelde erkeğin arkadaşısındır ve bizde böyle bir hissiyat vardır. kız kişisi susamıştır bakkala falan sen gider temin edersin vs vs. gibi şeyleri vardır. bir yerden sonra isyan edersin ama düştüğün pozisyona ilk fırsatta kaçarsın oralardan..

görsel
hiç olmadım baktım ortamda öyle bir durum var hep bir bahane uydurup arkadaşları yalnız bırakırım. onlarda rahat etsin bende.
bu kadar mı güzel görüntü olur görsel
''çiftleri seyretmek hiç hoş değildir, bunda sulhi ile hem fikiriz, seyredenin bir tarafı buz keser. birbirlerine durmadan ''canım, yavrum, bebeğim, güzelim, sevgilim, aşkım'' diye seslenen bir çifte ne kadar yaklaşabilir ne ne kadar yakın olabilirsiniz? sevgililerin üçüncü şahıslar için, geniş bir araziyi dikenli telle çeviren, sonra da bir sürü eli silahlı adam yerleştiren çokuluslu bir şirketten ne farkı var?''
Yedek kulübesindeki futbolcu gibidir. Onlar gibi olmak ister, yerinde duramaz özenir ama seyretmekten başka şansı yoktur.
çok kötü bir şeydir.
ellerini cebine sokarsın, sonra çıkarırsın, sonra tekrar sokarsın. ardından "hadi ....a gidelim" deyip başını çevirdiğinde öpüştüklerini görürsün, göt olursun.
bok gibi bişeydir amk!
ne diyorsunuz aq. ben 3 çiftin yanında 7. kişi olmuştum.

sağolsunlar çocukları muamelesi yaptılar da fazla ezilmedim.
dünyadaki sayısız salakça olaylardan sadece biridir.
Hiç konuşulmadan geçen saatler ne zaman konuşulmak istense öpücükler eller sarılmalarla karşılaşacağınız pis bir ortam. Biri yakın arkadaşınız diğeri sevgilisiyse durum daha vahim kafasında ilk gördüğünüz şişeyi kırmamak için kendinize hakim olmak zorundasınızdır. Kıskanclık falan hiç girmiyorum bile o konuya.
Kankaların şu sevgiliyle tanıştırma isteği ve merasimi olmasa asla yanlarında bulunmam ya bu ne. Yanımda poşet getiricem bidahakine. Onlar vıcık vıcık ilişkilerine, aşkitomlu konuşmalarına devam ederken usulca kusmayı planlıyorum da.

inş bu tanıştırma hevesi son bulur ya napim ben sizin sevgilinizi, bi rahat bırakın beni.