türkiyenin en köklü üniversitesinden biridir. 1975 yılında kurulan selçuk üniversitesi bünyesinde en tanınmış fakülteleri baarındırmaktadır. mühendislik ve hukuk fakültesi bu üniversitenin bel kemiğidir. mühendislikte türkiye de kendini ispat etmişolan makina, inşaat ve bilgisayar mühendisliğidir. bir rivayete göre bu bölümlerde selçuktan açıkta kalan çok nadir insan vardır.
bahar şenlikleri iptal olan bogtan üniversite.

(bkz: reyhanlı katliamı)
konya da bulunması dışında iyi yönleri ağır basan okunulabilitesi bulunan bir üniversite. Eğer ben gezerim tozarım sosyal takılırım diyorsanız gitmeyin derim.
reklamcılık bölümünün şöyle bir video ya sahip olduğu üniversite; http://www.youtube.com/watch?v=dsAU5HD8q0U
sanki bir şeyleri zorla söyletiyorlar gibi.
aynı zamanda reklamcılık bölümü hakkında yardımcı olabilecek arkadaşların olduğu üniversite.****
bilgisayar mühendisliğinde olanların yardımcı olmasını istediğim üniversitedir.
tavsiye ettiğim, ortamı harika olan üniversite.
sonunda ağaca kavuşacak üniversitedir.

http://www.gazeteselcuk.c...kampus-yesilleniyor/3981/
Gitmek istemediğim güzel üni.
(bkz: aile)
Türkiyenin en büyük ve en kalabalık üniversitelerinden biriymiş. Ayrıca artık benim okulumdur. Okuyan varsa ulaşsındır.
bana da yer açın sayın veteriner hekim adayları!
köklü bir üniversiteymiş, veterinerlikte de ayrı bir iyiymiş.
kazanan arkadaşlar varsa, hoşgeldiniz. iletişim fakültesinde olanlar varsa ulaşabilir. diğer fakültedeki arkadaşlara da elden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
öncelikle fakültemizin yazılı olmayan bazı kurallarından bahsedeyim.

- kantinde en arkadaki masalar ülkücülerindir.
- bu masalara kızların oturması kesinlikle yasaktır.
- erkekler bacak bacak üstüne atmadıkça, masada bir şeyler yemedikçe, edebe adaba uygun davrandıkça oturabilir.
- kantinde kreşteymiş gibi davranmak, bağırarak konuşmak, ölüyormuş gibi kahkaha atmak yasaktır.
- karşı cinsle aşırı yakınlaşmak ( öpüşmek gibi ) yasaktır.
- kavga etmek yasaktır.
- kantincilere, okulun temizlik görevlisi abilere terbiyesizlik yapmak yasaktır.
- fakültenin önünde çimlere yayılmak yasak değildir ama yapmayın. meraya çıkmış inekler gibi gözüküyorsunuz.

bunlar yasaklardı. bunlara uyan her arkadaşla, görüşü nolursa olsun çok iyi anlaşırız.

bunun dışında; neye ihtiyacınız olursa olsun, çözüm bulacağınız yegane yer teşkilattır. çekinmeden masalarımıza gelin, arkadaşlarımıza derdinizi anlatın. maddi manevi ne gibi probleminiz olursa elimizden gelen her türlü yardımda bulunuruz. elimizden gelmeyecek şey de yoktur elhamdulillah.

hele ki kürt arkadaşlarımız, sakın ola uzak durmasın. hakkımızda söylenen ırkçılık iftiralarının yalan olduğunu şüphesiz göreceksiniz.

okulumuza hoşgeldiniz. umarım hayırlısıyla 4 yılda bitirir, memleketlerinize dönersiniz.

not: kurallar, diğer fakülteler için de üç aşağı beş yukarı geçerlidir.
Kazanan arkadaşlara yardımcı olabileceğim üniversitedir.
Not: özellikle shmyo öğrencilerine.
şehrinde yaşanıldığı için sinir olunan ildışındayken de hayali kurulan üniveristedir. canayakın komşu gibidir.
şehir merkezinden 120 km uzakta olan myo luna yerleştiğim üniversite. sevinsem mi üzelsem mi karar veremedim.
içinden tramvay geçen üniversite. bu imkan birçok üniversitede yok. sırf bunun için bile insan bu üniversiteyi sevebilir.
Okuduğum okul. Bu yıl kazananlar varsa bol şanslar diliyorum. Zira biraz gariptir.
kampüsü içinde at koşturulan üniversite. hayır o kadar büyük olma sebebi ne? ev var lan kampüs içinde bildiğin. manyak mısınız arkadaş siz? üniversite içinde evin işi ne? lojman falan değil ya. bildiğin ev var. gece kondu gibi.
Selçuk Üniversitesi Tanıtım Filmi:
http://www.youtube.com/watch?v=iyePAxQiB7Y
Konya'da bulunan bir devlet üniversitesidir.
elektrik elektronik müh. bölümü 1. sınıfta olan konya da ise 2. sınıfta olan benim okulumdur.
soru sorabilirsiniz diyeceğim ancak daha bölümle ilgili ders bile görmediğim için böyle bir atraksiyona gerek yok diye düşünüyorum.

ama okul ve konya hakkında birazcık tavsiye-öneri verebilirim;

-okulun içinde tramvay ücretsiz, sakın ha kart basıp da kendinize güldürmeyin.
-okulun tek aktivitesi gökkuşağı avm dir ve en güzel mekanı akkonak tır, ama sevgilinle fln gelmiyorsan gereksizdir git daha ucuz biyere takıl.
-birde en piç olmuş mekanı da al-vey dir.
-iskenderun dönerini bilmiyosanız dert etmeyin, çünkü burada herkes bu meredi yiyor.(al-vey olayı)
-etli ekmeği, lahmacunu her yerde yemeyin.(1tl ye lahmacun yiyen arkadaşlarım oldu sonu kötü)
-şanslısınız, tramvay denen illet bu sene değişiyor daha rahat edeceksiniz.
-"gece kulupleri nerede hani?" diyorsanız tek gece kulubü olan inferno ya yol al.
-zaferde o teras kafelere girme, hele kızla hiç gitme.
-zafer-alaaddin tarafında saat 11 den sonra kız isen hiç dolaşma.

-sevişeceksin ve ev lazım ise bosna mah. de günlük 100tl evler var. (odamı kiraya verebilirim ayrıca pm at)
-para ile sevişmek isteyebilirsin, yerlere atılmış eskort numaralarını arayabilirsin ama tavsiye etmem.

onun dışında genel yorumum çok fazla beklentiye sahip olmazsanız ve sadece okumak için geldiyseniz hiç sorun yaşamadan mutlu mesut mezun olabilirsiniz. unutmadan, eskişehir de markette prezervatif alan kızlar burada yok dostum.
"oo üniversiteye gidiyoruz, her gün olaylar, gaz bombaları falan" düşünüyorsanız yanıldığınız okuldur.
3. yılımı bitirdiğim ve tek kütüphanesini sevdiğim okulumdur. Sevgili yapıp, 1 ay sonra sevgilinin facebook hesabını dondurup, 2 ay sonra yüzük takıp, diğer insanlarla iletişimi kesen boş insanlarla dolu okulumdur. Ayrıca 4 tarafı, esnaflığı bes kuruş etmeyen insanlarla Çevrilidir.
kampüsünde bildiğin at koşturulan üniversite.

geçen gün at gördüm 2 tane vallahi. bildiğin at.
http://www.hurriyet.com.tr/egitim/23607122.asp
ikinci yılıma başlayacağım okulum.

Eve çıkacak arkadaşlara biraz tavsiye versem iyi olur çünkü konyanın esnafı kadar karaktersiz görmedim.
Spotculara adım dahi atmayın benden demesi,
Öğrenciyim dediğin an adamların siki dimdik oluyor.

-ee nereden alıcaz biz eşyayı?
+face deki ev gruplarını takip edip eşyasını ölü fiyatına veren öğrencilerden gidip alıcaksın başka yolu yok.
+çok nadir de olsa bazı abiler değerinde satıyor onları bulmak çok büyük nimet.

Bir 3+1 evi a dan z ye 600tl den pahalıya kuruyorsan bil ki birileri sana kaldırmış sürtüyor dostum..