türkiye'nin en kalabalık üniversitesidir,konya'da okunmaz be abi gidin en kötü üniversitede okuyun ama selçuk'ta okumayın.
not : gonyalıyım.
çok fena ortamı var ya nasip olursa tercihlerim arasına yazacağım; insaat mühendisliği veya haritacılık.
öyle garip bir ortamı vardır ki, özellikle veterinerlik fakültesinde bu ülkücü denen topluluklar fazlasıyla boy gösterir. hayır biz şimdi yazalım, bu tarz olaylardan bizi haberdar eden olmadı.
sınıf basar bi ülkücü abilerimiz, he onlara sorsalar kendilerini tanıtma adına birinci sınıfları ziyaret ettiler, ama kusura bakmayın buna sınıf basmak denir. göz korkutmak bir nevi.
sonra bosna parkı vardır, eğer bosna hersek'te yaşayacaksanız, sevgilinizle çimlere oturup "ahlak sınırlarını aşmadan" normal bi samimiyetle oturmak, ı-ımh üzgünüm ki yasaktır. önce park görevlisi gelir uyarır, sonra gücü yetmezse bu abilerimizi çağırır, bi güzel bu gençler uyarılır. hele ki gençlerin birinci sınıf felan yani yeni olduğu anlaşılırsa, abartırlar "abi siz polis misiniz?" sorusuna "sen orasını karıştıırma" gibilerinden yanıt verirler. esrarengiz olacaklar ya..
garip bi üniversitedir efendim, daha ikinci haftadan edinilen tecrübeler bunlar.
he bir de konya türkiye'nin en çok alkol tüketilen şehridir bilgisinin doğru olduğunu anlamak zor değil. marketlerde diğer tüm reyonlar boş iken içki bölümü izdiham yaşanıyor vesselam. hayır öğrenci milleti nerden buluyorsunuz o parayı?

not: hayır gelmeyin demiyorum, ne olursan ol yine gel.. ama zor biraz. zorluklara göğüs germek istersen gel bence..
istanbul, ankara, izmir dışındaki üniversiteleri beğenen var mı ?
yok tabi ama acaba oradaki üniversitelerin eğitimi iyi derken, orada sihirbaz hocalar mı var. hani öğrencinin beynine bilgileri anında kopyala yapıştır falan mı yapıyorlar ?

puanınız ancak oraları tutuyorsa koşa koşa gidin.
her üniversitede ders içerikleri çok yakın ve biri karşınıza geçip 50 dakika içinde bunları size aktarıyor. siz daha sonra gidip evde o anlatılanlar üzerine kafa yormazsanız öğrenme eksik kalır.
yani iş verene değil alana yani talep edene ve yani talepeye düşüyor.
ülkemizin nadide üniversitelerindendir.
bu sene mezun olduğum ve kıymetini yeni anladıgım üniversitem.
Konyada bulunan devlet universitesidir. Tavsiyemdir sakin gelmeyiniz. Kampusu sehir merkezinden en az 24 km uzaktadir. Tramwayla gelis gidisi 50 dakika surer en az. Kisinda yazinda dagin basinda bulundugu icin gayet soguktur.
şöyle bir durumu olan üniversite: herkes tercih listesine yazıyor ama ya gelmez diye ya da istediği bölümün tüm üniversitelerini yazarken arada kaynıyor. bu üniversiteye gelen kişiler genelde sınav senesinde istanbul, izmir ya da ankarada okuma hayali kuran ama sınav sonuçlarından sonra oralar gelmeyen aman seneye hazırlanırım bir yer gelmezse diyen gelmez diye tercih yapan ama üniversite taban puanlarının düşmesiyle kendini selçukta bulan insanlardır. istisnası çok nadirdir.
arkadaş ortamı: kampüsü diğer kampüslere nazaran geniştir ve topludur. arkadaşlarınızlagökkuşağı denilen minyatür alışveriş merkezinde yemek yiyip oyun oynayailirsiniz. ya da en yakın yürüyerek 20-30 dakika mesafedeki bosna mahallesine gidebilirsiniz. arkadaş edinemiyorum diyorsanız aktif üniversite topluluklarına katılabilirsiniz. vakit geçirmek için on onbeş yer var gezmek için felan. ama çoğu yazları gezmelik.
şehir içi ulaşım genelde tramvayla bu açıdan diğer üniversitelere nazaran bir artısı daha var.ama merkeze kampüsten 55 dakikada gidiyorsunuz.
egitim olarak da 28 yıllık artık kökleşmş bir kurum kadrolu eğitim görevlileri var.yani eğitim açısından sağlam.
ha insanları da bosna dediğimiz kampüs mahallesi ve kampüsten ötede muhafazakar mutaassıp buralarda da (öğrencler)kozmopolit.
diyorsanız ki ben çok fazla bir şey beklemiyorum realistim elimde olanlarla yetinirim zaten çok büyük bir şehirden de gelmedim burayı tercih edebilirsiniz ama istanbul izmir ve benzerleri kıyı şehirleri ya da ankara gibi kırsal ama daha büyük ve açık görüşlü bir şehirden gelecekseniz gelmeyin problem yaşarsınız.velhasıl kelam bu üniversite nasıl bakarsan öyledir ne iyi ne kötü orta gelirli türk aile babası bir nevi.
bünyesinde bilgisayar mühendisliği okuduğum okuldur. bağlı sistemle ağzımıza edilen güzide anadolunun köklü ve başarılı üniversitelerinden biridir.
4 senelik inşaat mühendisliği hazırlığı atlandığı takdirde ortalama 6 sene süren üniversite.
o 6 sene kaç sene gibi gelir o kişiden kişiye göre değişir tabi.
gitmeden önce 10 kez filan derin derin düşünmeniz gerek yunivörsiti. Öyle ki gençliğinizin en atraksiyonlu ve çılgın yıllarını konyanın kurak topraklarında heba edebilirsiniz. Ankara istanbul izmir kesinlikle ilk 3 tercih olmalıdır. Hatta tüme tercihler bu 3 şehirden birisi olmalıdır.
şehir merkezine oldukça uzak bir üniversite.
ilk senemi okumakta olduğum okul.
şehir merkezine uzakta olması doğrudur lakin bosnada kalacak iseniz sıkınti olmaz. zaten cogu ogrenci bosnada ikamet etmektedir. ist ankara izmir eskisehir bursa gibi sehirlerden sonra dusunulmesi gerekir zira her seyiyle iyinin kotusu olan bir universitedir kendileri. konya insaniyla fazla takilmaniz tavsiye edilmez uzak durun.

muhendislik ve tip egitimi oldukca iyidir hele hele harita mühendisliği okuyacaksaniz teorikte sizi zorlar. onun disinda ucuzdur sayisiz cafesi vardir. havasi abartilacak kadar soğuk da degildir hemen hemen ankara ile aynidir denebilir. çok fazla akçi cemaatci ülkücü barindirir. (sosyalistim)

öyle uni hayati diskolar barlar distik distik eğlence cart curt hayalleriniz varsa gelmeyiniz efendim zira bunun icin daha uygun sehirler var.

uni cok kalabaliktir tavsiyem kampüste hicbi kizla kesişmeyin zira bi gördüğünüzü bi daha goremezsiniz ve adeta kursaginizda kalir. ayisigi kantini tavsiye edilir gökkuşağı ise kampusun icindeki buyuk avmnin adidir icinde birsürü zikkimlanacak mekan vardir lakin akkonaktan uzak durun zira cebinizi fişekler.

dd ile bircok bolumde bagli gecebilirsiniz (dd candır )
ve son olarak burada okuyanlar veya okumak isteyenler bana ulasabilir.
tanım: konya'da kendileri.

merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş hakkımı kullanmayı düşündüğüm üniversite. iletişim fakültesinden birileri özel mesaj kutumu parlatabilirse çok mutlu olacağım. saygılar.

edit: hala parlatan olmadı.

edit2: tanım iletişim fakültesi pek aktif olmayan üniversite diye değiştirmeliyim.
okuduğum üniversitedir. ortam normaldir. bosna candır. okuyan varsa ulaşsındır.
zavallı babacığımın fakülte hayatını geçirdiği üniversite. kendisi bizim sülalemizde ilk okuyan fakir bir çiftçi çocuğuydu. orada okudu, orada hayatı öğrendi. öğrendiği hayatla kardeşleri ve sonra sahip olacağı ailesinin geçimi için çırpındı. asıl mesleğinin yanında kardeşleriyle açtığı dükkan için de didindi. gecesini gündüzüne kattı, sevdiklerinin refahı için. oğlu kızdı ama ona hep. ne bileyim kardeşlerine kendisinden çok değer veriyordu diye. çocuk işte, kıymet bilmez. ben bi kere bile kendisine babacığım diyemezdim; sert takılırdı çünkü, naif yüreğindeki ışıltıyı saklaması gerekirdi. işte o adam da onun zavallı sert takılan babasının ender gönderebildiği harçlıklarla, 6 kişi bir odada kalarak okudu. kızarım ona anlamaz diye beni. nasıl anlayabilir ki, onu anlayabilmiş miydi babası?
gelmeyin. yaşadığınız şehirdeki üniversiteden ayrılmanıza değecek bir tarafı malesef yok.
Kampüsde bulunan hayvan hastanesi başta olmak üzere avea hattın hiçbir şekilde çekmediği üniversite.

aylar sonra gelen edit: Turkcell'e geçiş yaptım, çok mutluyum.
konyanın en güzel üniversitesidir ayrıca devlet üniversitesidir radyo sinema ve televizyon bölümü olan gayette iyi bir üniversite herkese kazanmak nasip olsun.
kimya mühendisliği bölüm başkanı prof.dr. a.g.'nin, çevre mühendisliği öğretim üyesi doç.dr. celalettin özdemir'i bıçaklayarak ve boğazını keserek öldürdüğü üniversite. nedeni de kıskançlık. hocam ne yaptınız siz ya gören de m.i.t.'de dekanlığa oynuyorsunuz sanır yahu konya'da bir okul burası. siz de bilimadamı olacaksınız güya.

çok yazık.
http://www.radikal.com.tr...bogazini_kestiler-1195706
yasak aşk cinayetine ev sahipliği yapan üniversite, kim bilir daha altından neler çıkacak?

(bkz: hani biz marjinaldik)
sözde çok dindar geçinen okulum. öğrencilerin çimlerde oturmasına, kalkmasına, sarılmalarına karışana kadar önce kendi ahlakınızı kontrol altına alın!
iletişim fakültesi oldukça kötü olan üniversitedir. en çok ödülü biz alıyoruz, her şeyden geri kalmıyoruz derler ama çoğu ders çöptür. 4 yılda 40 ders okutuluyorsa 30 tanesi çöptür. gereksiz kasıntı hocaları vardır. türkiyenin en iyi iletişim fakültelerinden birisine sahibiz diyorlar ve belki de doğrudur ki eğer öyleyse türkiyenin hali icler acısıdır.

çoğu fakültesinde derslere girmişliğim vardır. hocaların çok büyük bir kısmı muhafazakardır, her şeyi tartışamazsınız. termodinamik yasalarını anlatan hocanın 'size bunları anlatacagım ama yine de aklınızdan çıkmasın hepsi allahın izniyle olmuştur.' diyen hocayı da gördü bu gözler. başka da sözüm yoktur bunun üstüne.
Reklamcılık bolumunu yazmayi dusundugum universite .Hatta yazdım gitti lakin hala degistirip degistirmemekte tereddutlerim var.
elektrik-elektronik mühendisliği ve rus dili seçeceklere yardımcı olabileceğim okul.