bugün

muhtemelen -şeytanı bir yana bırakırsak- en başta nefsinizdir.
bu devirde bir insan hala namaz kiliyorsa zaten o sembolleri gorecek kafaya sahip degildir. ayrica bilmeden yenilen domuz eti haram olmadigi gibi, bilmeden boyle bir seccadenin ustunde namaz kilkak da gunah degildir. siz kilin yeter, nerde kildiginiz neyin ustunde kildiginiz onemli degildir.
facebook 'enteresan bilgiler' sayfasının paylaştığı hede. okumadım ama sanırım seccadede de zilluminati varmış.
islam düşmanı yahudilerin ve hristiyanların yapmaktan zevk aldığı sınırsız masturbatör yöntemlerinden biri.

dikkatli olmalıyız, evet.
algıda sıçıcılığın nadide örneklerinden.
seccade desenine baktım, bizim eski halıda da vardı. demek o zamandan beri oyun oynamışlar bize.
işte bunlar hep illimunati!

seccade değil, ben kime secde ettiğimi düşünüpte kılıyorum namazımı, isterse gazete kağıdı üstünde kılayım. karşımda yaratıcımı düşünüpte kılarsın, domuzmuş, illmunatiymiş boş.

yüreğinizi ferah tutun.
hijyenden başka bir şey değildir.

siz asıl dahili bedhah tehlikesine iyi bakın. hariciler gazeldir.
zaten birçok halı ve seccadede subliminal veya masonik işaretler olur. benim seccademde en üstte bir göz var mesela, ama bunu başka bir müslümana söylesen sie go kafir der.
peygamberim hz. muhammed, dinim islam, yönüm kıble ise , kalbimde iman varken önümde haç olsa noluuur, deccal olsa ne olur.
insanı gavur edecek kadar tehlikelidir. ayrıca çok güzel kitap ismi olur. seccadelerdeki bakterilerde araştırılmalı tabi.

ne kadar boş iş varsa fatoş orada ya. *
doğru olan ve camilerde çokça karşılaştığım tehlikedir.
günahı seccadeyi üretene kılana değil. gidipte bir seccadeyide ithal ediyorsak ne demeli bilmem ki.
kedidir. namaz kılarken kedi gelip seccadeye oturabilir.
tehlikenin farkındalığının önemsenmesi gereken konudur. şimdi gidin seccadelerinizi kendiniz dikin kendiniz kılın.
troll yapmak isteyenler bir yana, ibadet senle allah arasında arkadaşım, arana komik bir figür mü girecek? sen ibadetini düzgünce yaparsan kazanırsın zaten.
ağır işsizliktir.
Yaklasik 12 sene once gittiğim kuran kursunda fark ettiğim bir durumdu aslında. Yillar içinde ara ara söylediğim de oldu kimse bu durumun farkinda degildi.

Babamdan azar yediğimde hali desenlerini ezberledigimden kuran kursunda da epey dikkatimi çekmişti.. Hayvana benzeyen figürler guya cami içindeki avize olarak resmedilmis iki gözü agzi olan garip varliklar vs vs namaz sırasında dikkatimi epey çekiyordu. Şu haber cikali birkac sene oluyor ama hala da bu seccadeler cesitli evlerde camilerde kullaniliyor. Anlamadigim nokta ise seccadeleri ithal etmemiz ya da boyle kutsal bir esyayi ne oldugu belli olmayan firmalarin uretiyor olması.

tam olarak namaz kilamasam da namazı her kildigimda üstünde herhangi bir şey olmayan beyaz seccadeyi kullanirim epey zamandir.. insanların bir nebze olsun bilinclenmesi lazım diye düşünüyorum böyle kutsal bir konuda..

Brudut: elbette namaz kilarken önemli olan allahi düşünmek. Ben kendi adima bunu yapmaya çalışıyorum ama pek basarabildigimi soyleyemem. Buradaki sorun üzerinde şeytan figürü olan bir seccade üstünde namaz kilma işi. Allah akil vermiş bunda mantık var mi? Buna karşı çıkmak gerekmez mi?
(bkz: oldu o zaman)
cennet seni çağırıyor diyerek gizli ve güzel şeyi farketmeyip cehennemin victoria secret reklamını izleyen yazar beyanı .
son zamanlarda bizim evde olduğunu fark edince şaşırdığım şeydir. 2 tane seccade de tespit ettim.