bugün

genetik bir olay olsa gerek. kimi var kaç yaşında gram dökülme yok kimi var genç yaşta tepe açılmış. evet.
Irsidir. ..
(bkz: minoxil)
(bkz: finasterid)
Kafanız yamuk değilse dazlak yapın. Kellikten korkmayın. Çekici görünebiliyorlar.
20 li yaşlardan sonra bir hayli gözle görülür şekilde artan olaydır piyasada bulunan şampuanlar saç kremleri kürler ampüller vesaire sadece sektörel tuzaktır giden saçı kurtarmaz iş birde ırsi dedikleri gibi babadan gelen birşeyse hepsi dökülür dökülme tamamlanır sonra ektirilir kafaya takmaya hiç gerek yok üzülmeyin arkadaşlar.
Gunde 50-60 tel dokulmesi normal olan hadise.
erkeklerde %99 dht kaynaklı olup , bu dht nin saç köklerindeki reseptörlere bağlanıp zarar vermesiyle saçlar dökülüyor. Bu dehidrotestesteron denen hormonun bu saç köklerindeki reseptörlere bağlanmasını önleyip dökülmeyi kesin önleyen ilaçlar varmış. ama aynı zamanda hormonel skkıntılara da sebep olabiliyormuş. (mazallah saç uzarken alt taraf gitmesin)

bende bu erkek tipi saç dökülmesinden bir buçuk senedir muzdaribim. ön taraflar iyice açıldı, orta ve yanlar seyrekleşti. saçıma her elimi soktuğumda çok fazla kopan saçlarım oluyor.

yaklaşık 8 aydır bioxine forte kullanıyorum, serumuyla birlikte.
lakin yinede dediğin gibi düzelme yok. bioxine dediğimiz saçmalığın para tuzağı olduğunu düşünüyorum ama bırakmak da yemiyor. bu konuda tecrübesi bilgisi olan aydınlatırsa mutlu olurum
Bazı erkeklere yakışıyor seyrelmiş saç. Daha olgun ve karizmatik gösterebiliyor. Fakat yine de uzun saçlı erkekler daha çekici. Hepsi olmasa da.
Babanın 55 yaşında sırım gibi saçları varken oğlunun 20 yaşında saçlarının seyrelmesi insanı intihara sürükler.
genellikle sinir ve stres kaynaklı.
Sabunla yikan.
Çözümü Yok. Ne kadar dikkat edersen et genetik mirasın kellik ise kurtulamıyorsun. Kökten çözüm saç ekimi. Benim en büyük korkum ektirdikten sonra yine dökülmesi. Fakat doktorumun dediğine göre yanlardan ve enseden alındığı için dökülme imkanı çok çok düşükmüş. Yaklaşık 6.000 kök ektireceğiz bakalım artık.
Geciktirmek biraz mumkun olsa da yaslandikca artisi olan vucut eylemidir.
Her ne zikimden dökülüyorsa dökülsün kafanıza çok takmayın taktığınızı anlayınca daha çok dökülüyor.
Döküldükçe stres yaparsın, stres yaptıkça dökülür. Böyle boktan bir kısır döngüye sokar insanı. Sonrasında bu döngüye uykusuzluk egzama ve ibs de katılır.
insanın psikolojisini böyle o saç telleri gibi döker .
Bazen can sıkan boyutlarda olabilir. Banyonun giderini tıkayan ya da tarağı dolduran bir tomar saç gerçekten moral bozabiliyor. Uzadıkça iyice kontrolü kaybedip tarayacağım diye yolduklarımı saymazsam döktüğüm saçlarla kel kalmam gerekirken iyice gürleştiler arkadaşlar.

Eğer stresten kaynaklı ya da ırsi değilse cansız ve dökülen saçlara cadı büyüsü gibi bir deva biliyorum.

ilgilenenlere sessizce fısıldayabilirim.
Eskiden sıklığından şekil almakta zorlanan saçlarım giderek bu hastalığa yakalanıyor 30 a kadar çok açılmasa iyi yoksa çare saç ektirmek olacak gibi.
tatlandırıcılar döküyormuş.
kelliğe götürür. dalga konusu eder.
görsel
bir türlü durduramadığım sorun. artık doğal yollarla oluşturulan kürler son yöntemim.
ince telli ve seyrek saçlarda erken başlama ihtimali pek yüksek dökülme.

helede saçınızı uzatıp birde üzerine gerdire gerdire topluyorsanız dediğimi ikiyle çarpın. sıkıntı.
şakaklar yanlardan açılmaya başladı, acaba saçları uzattım da topladığım için mi öyle gözüküyor diye merak ettiğim konu.
Yıl 2019 olmuş hala millet stress yok vitaminsizlik yok efendim şampuanla ilgili saçım dökülüyor diyor. Beyler kabul edin saç dökülmesi erkeklerde sadece genetiktir. Yani genetik kodlarınız kötü ve saçlarınız dökülüyor. Bunu kabul etmek niye bu kadar zor.