bugün

Arkadaşın uzattığı eli görmeyip onu anlık olarak istemeden de olsa küçük düşürmek.hatırladıkça utanıyorum.
Sigarayı ters yakmak. Birde bunun yanan sigarayı ağıza ters alma versiyonu var ama bu salaklıktan ziyade mallık oluyor zannımca.
Şoför mahaline oturup emniyet kemerini, sağ ön koltukta oturuyormus gibi sağ tarafta aramak ve o yönde koltuğun olduğunu farkedince hemen kafayi sola cevirip ikinci esselamu aleyküm ve rahmetullah cumlesiyle namazı sonlandırmak.
bir elinizde kül tablası bir elinizde çay bardağı çay-sigara keyfi yaparken kül tablasını ağza dayayıp külü bardağa atmak.
telefonu açıp saate bakıp sonra güvenemeyip tekrar açıp bakmak.
5. kattan asansörü çağırıp yukarı kata çıkarken binmek. ikidir aynı hatayı yapıyorum, sonra fark ettim düşününce zemine inmek için niye beklemiyorum ki.
cansız mankene -bi sn geçebilir miyim- demek.

gerçekçi gibi giydirip mağazanın ortasına koymak da nedir arkadaş? aynısını babanıza abinize yapsalar iyi mi olur?
Sene 2009.

Bilgisayarlı harita yapımı finalindeyiz. Laboratuvar bilgisayarları. Siktiğimin leşleri, 40pc den en az 26 sı netcad i keyfine göre çalıştırıp hata veriyor. Hata çözümü içinse reset şart.

Neyse, sınav öncesi sigara ritüelinden dolayı sınava son girip en dandik pc ye oturuyorum. Başlıyorum çizime. Hayret 15 dakikadır kilitlenmedi derken, o hazin sona Geliyoruz. Pc kilitlendi. Abandım reset tuşuna. 10 saniye geçti, ekranda değişim yok. Lan allah allah deyip ısrarla reset tuşuna 8-10 kez daha basarken, yanımdaki elemanın o efsane ötesi yüz ifadesiyle bana baktığını farkettim.

Kitlenmiş çocuk, konuşamıyor. Meğer, çocuğun pc ye çalmışım reseti. Oğlan da bildiğin 3.00 ortalamalı, bölüm dereceli oğlan.

Neyse, çağırdık hocayı. Dedim böyle böyle, adamın bitmiş projeye çaktım reseti, nabacağuk. Tmm dedi, Ahmet zaten yapmıştır dedi, bastı 100 ü. Ee dedim ben, sen kalacaksın dedi.

iyi peki dedim. Zaten böyle durumlarda hoca birini bırakacaksa niyeyse hep ben oldum.
Mutfakta portakalı özenerek soyduktan sonra kabuklar yerine portakalı çöpe atmak.
televizyonun başından kalkıp buzdolabına giderken kumandayıda yanına alıp buzdolabını kurcalarken kumandayı buzdolabının içinde unutup içeri geçip saatlerce o kahrolasıca kumandayı aramak.
bundan birkaç sene evvel ( en az 8-9 sene vardır ) arkadaşla yolda yürüyoruz. zenci bir saatçi yola tezgah açmış saat satıyor. bende saatlere bakıyorum. ulan dedim bir sorayım fiyatını şunun;

ben: how much is this?
zenci: 10 tl abey
arkadaş: (gülme krizine girdi) oğlum senden iyi türkçe konuşuyor onlar sen onlara ingilizce fiyat soruyorsun
ben: aynı şekilde güldüm kendime.
otobüsten inerken şoföre, abi ben bi ineyim; arkadaşlara da iyi şeyler deyip zirvede bırakmam.
konuşurken kelimenin devamını getiremeyip hoblafksldasşasda tarzı bişeye döndürme. resmen random konuşuyorum.
işten eve dönülür, araba park edilir, asansörden inilir, daire kapısına doğru yaklaşılınca kapıyı açmak için eldeki araba anahtarının kumandasına basılır.

açılmaz tabi, allahın salağı.
çöp atacakken aynı elimde olan anahtarı da çöpün ardından havada uçarken görmem.....
Odadaki lambanın patlak olduğunu unutup ışık gelmeyince elektrikler kesildi diye düşünüp tv izleyerek elektriklerin gelmesini beklemek!
başlığın adını yanlış yazmak. ağzıma sıçtılar.

(bkz: gece kapıyı tıklatan ayakları test kız)
tost makinesinin fişini takıp ketılın suyu kaynatmasıni beklemek.
Kedinin kabına kuru mama koyarken kendime de nesfit koymam. Ve az kalsın nesfiti kediyi verip, kedi mamasını yiyecek olmam.

Allahım sen akıl ihsan eyle!
Elde telefonla konusurken telefonum nerde diye telaslanmak.
yolda yürürken yanlış yönde olduğunu fark edince yönü değiştirme anındaki afallama.

edit:imla
Ağız alışkanlığından Kadın müşterime size de iyi günler abi demem.
Sözlüğe girdim lanet ya al sana salaklık işte sabaha kadar uyku yok.
Arabayı vitese takmayı unutup gaza basmak, devirin 3000i geçip herkesin sana bakması.
Benimki bayaga bayaga 8 yil surdu lan. Saniye olsa iyi.

Sekiz yil mal gibi ask acisi cektim mk.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar