bugün

çığ gibi büyümekte olan sevgi. baştan belirteyim böyle bi yardım işinde bulunmak elbette ki güzeldir, buna bir şey dediğim yok.

sahte vicdan sahipleri bu sevgiyi tarif ederken "hümanizm" merkezli bir yaklaşımda bulunmaktalar. bir tutam hümanizm üzerine biraz de "islam dini" serpiştirerek kendilerine söyledikleri yalana diğer kişileri de inandırma çabasındalar.

"kutsal" olan topraklara yapılan yardımın değeri kat be kat daha fazla olacağından dolayı(!) diğer coğrafya insanları ikinci planda kalmaktadır. israil nefreti ve kutsal topraklar sevdasından beslenilen bi yardım aşkı. hümanizm, filistin denilince aklınıza geliyor. ama başka zamanlarda hümanizm kelimesinin anlamını unutuveriyorsunuz birden.

ölen pkk li birinin videosunu izlerken nasıl da zevk alıyorsunuz değil mi? yerde kıvrım kıvrım kıvranan o kişi ölürken onu izlemenin size verdiği keyif müthiş. ahmet türk 'e yumruk atılınca nasıl da rahatladınız hepiniz. zevkten dört köşe oldunuz, buz gibi oldu yüreğiniz, değil mi? güler zere de geberdi, değil mi?

medya önünde olan filistin muhabbetine bi ara verin de çeçenistan 'a giderken görelim bir gün sizleri. onlar da özgürlükleri için savaşan müslüman kardeşleriniz değil mi yoksa? onlar da savaş halinde değiller mi? daha bunun gibi nice örnek vardır yazılacak. daha nice örnek var böyle sizin gözüne sokulacak türden.

kendinizi kandırırsınız en fazla bu yalanlarla. sembol değerleriniz beton yığınıdan başka bir şey değil.
(bkz: vicdansızların filistin yardımına karşı çıkması)

(bkz: bir insanlık suçu olarak filistine yardım)* *
bir siyasi malzeme olarak yardımseverlik bazı insanları var eden kavram malesef. tarikat, vakıf, oluşum cart curt adı altında ihtiyaçlı insanların ihtiyaçlarını karşılayarak kendi ihtiyaçlarını gidermeye çalışmak malesef bazı insanların karakteri. filistin'e gönderilen yardımlar da bunun bir örneği. ne ilk ne de son örnek.

(bkz: köpek bok yemekten vazgeçer mi)

biri bana bazı insanların gerçekten çocukları eğitmek için dünyanın onca yerinde okul açtığını söylesin,

ya da gerçekten ülkesinin çağdaşça yükselmesini isteyecek çocukların yetiştirildiği dersaneler açtığını,

ya da türkiye şartlarında bir öğrencinin gerçekten okuyabilmesini sağlamak için burs verdiğini,

ya da yoksul ailelerin gerçekten evine ekmek götürmesini istediği için onlara yardım dernekleri kurulduğunu,

nebileyim, biri bana bunlardın gerçekten insaniyet için yapıldığını söylesin o gün inanırım bende filistine veya başka ülkere yapılan yardımın siyasal amaçlar için değil de gerçekten ihtiyaç için yapıldığını.
(bkz: Filistine yardım ayağına börek satmak)
sahte mahte ancak en azından bir sevgi vardır. Yapmacıkta olsa bir yardım çabası vardır. Takdir edilmesi gereken ancak bir o kadarda can yakan tespittir.
efendim yazarımız haklı, ilave olarak da doğu türkistandaki müslüman-türk kardeşlerimize yapılan soykırımın, halkımız tarafından pek iplenmemesi ve sürekli olarak filistine yönlendirilmesi gösterilebilir.
orada da canlar gidiyor beyler, hem de hepsi savunmasız.

yoksa müslüman araplar din kardeşi de müslüman türkler üvey evlat mı???