bugün

Dininden dinine değişecek göreceli olaydır.
"Kesin bilgidir. Yayalım" denilecek olaydır.
(bkz: ateyiz ergenler rahatsız)
ilkokuldan başlayıp, ölene kadar insanlara söylenen, ama kimsenin nasıl yani diye bir kere sorgulamadığı sokuk olay.

hepsi aynı söylüyor. ama bir kişi sorgulamaz. bir kişi sormaz.
En büyük yalanlardan.
O kadar badire çeken biz, her ne kadar eksiklerimiz olsa da allahın emirlerini yerine getiren biz ya kim gidecekti allahın kurallarını yerine getiren mi orada burada gezip zina edip keyfine keyif katan mı?
Çok zor evrensel bir konudur.
Müslümanlanlık kavramının içine yahudi ve hıristiyanlarda girer.
Yani müslümanlık
Hristiyanlık
Yahudilik
Ve islamiyet den oluşur
Hadi şimdi bunu tartışalım. *
Kuran yeryüzüne inene kadar yaşayan canlıların cennete girme şansını ortadan kaldıran bir düşüncedir. Aslı yoktur.
Kutsal kitabı okumayan insanlar tarafından uydurulandır. açıkça sadece müslümanlar gidecek diye bir şey yazmıyor. veya diğer dinlerin mensupları direkt cehenneme gidecek de yazmıyor. götünüzden element uydurmayın...
her dine göre kendi gidecek zaten, bu çok büyük bir buluş farkı bir söyleyiş gibi gelmiyor bana. kendini haklı çıkarması ve kendine yönelmeyi sağlamak için böyle diyecek tabi.

arkadaşlar müslümanlar cennete falan gitmeyecek diğerleri gidecek dese adam neden müslüman olsun?

ha arkadaşlar müslüman da gidecek yahudi, hrisityan da gidecek hatta paganlar bile gidecek dese o zaman müslüman olmanın ne anlamı olur?

bunların hepsi dinin kendine insanları çekmesi ve kendini hak olarak göstermesi için kurduğu fantezileridir. zaten insanların ihtiyaçlarını geçekten kopuk tatmin edip onları sahte mutluluklarla tatmin ediyor.

cennet de buna bir örnek, cennete kralsın be abi. dünyada tamah et, isyan etmek, haksızlık mı bırak abi zaten cezasını alacak öteki alemde.

bunlar gerçekten kopuktur.
yanlıştır. Evet müslümanlık geldikten sonrası için doğrudur ama müslümanlık öncesi bozulmamış hristiyanlık ve yahudilik yaşayanlar da cennete gideceklerdir. Yani Allah'a inanan ve yaşadığı dönemin son peygamberine tâbi olanlar cennete gidecektir. Tabi dinin esaslarını yerine getirmek koşulu ile kürt kuruya inanmakla olmuyor.
https://scontent-frt3-1.x...fa222f903&oe=572744F3
Müslümandan kasıt sözlük anlamıysa evet. Müslüman=Allah'a teslim olan, islam=Allah'a teslim olma. Hz. Davut ve Hz. Nuh ile ilgili ayetlerde de müslüman ifadesi geçer. Yani bakış açımız bir kere bu olmalı. Allah'ın gönderdiği dine inanan müslümandır. O din pagan öğretilerle şirk lehine bozulduysa zaten şirkin affı yoktur.
bizler değil kuranı kerim söylüyor. evet.
" Allah katında tek din islamdır " Yani bugün ayrı ayrı görülen musevılık ve hristiyan lik, Allah ın Adem as beri indirmiş olduğu din olan Islam dır. Şu andaki halleri tahrif ettikleri bir kitaba baglanmaları sebebiyledir.

Ha derseniz onlar da sizin için aynısını söylüyor.

" Biz hakkı batılın üzerine öyle fırlatırız ki onu paramparça ettiğini görürsün "

Ayeti gereğini yerine koyar. Yani hangi din hangisini alt ederse o doğrudur. Ben bugüne kadar islamiyet ten hristiyanlığa geçen bir müslüman görmedim. Ama kur an indi ınelı bir kişiden, mılyonarca müslüman oldu. bunlar hristiyan Yahudiler ve putperestlerden eklendıler saf saf.

Dinlerin içeriğini bilmeden en azından kendi kitabından habersizce konuşmanın bir anlamı yoktur.
bende gideceğim. içerden tanıdıklarım var. beni de alacaklar. hıhh
Allah müslümanlardan eylesin.
Ne yani bensiz mi gidecekler? Kavga çıkarırım.
kuranda öyle bir şey denmiyor. aç oku.
Tabii cennet de Müslümanları bekliyordu. Insanlık tarihi de hicri takvimle başladı zaten, Diğer peygamberler Müslüman olmadığı için gidemiyecekler.
Anlıyorum ama anlatamıyorum.
Yaradanla antlaşma mı imzalamış, sayın yazar, dedirten başlık.
bir an önce gitseler ya..
sanki bağladık dünyaya..
tayyipin seçmenine cennetten tapu vermesi gibidir..
hatta züğürt ağa filminde şıh köylülere oy karşılığı cennetten tapu vermiştir..
http://www.youtube.com/watch?v=LD_d1pCGARM
"Doğrusu Allah katında din islamdır" (Al'i imran3/19)
"Kim islamdan başka bir din ararsa,o kimseden bu din asla kabul edilmez ve o ahirette kaybedenlerden olur"(Al'i imran 3/85)