bugün

sabah 8 de evden çıkıyorsun ve apartmanda bir sessizlik hakim çıt yok kimsede. sanki herkes uyuyorda bi tek sen sabahın köründe kalkıp işe gidiyormuşsun gibi. ve her sabah yaşıyorsun bunu. kıskanmamak elde değil.
hayır bunlar* olmasa kalkıp okula gidicem ama sinir kesiyo heryerim ben gencim sorumsuzum sabahın 6sında kalkıp okula gidicem eşşek kadar olmuş, sorumluluk sahibi babam iş benim değil mi ya gitmiyorum diye 1e kadar uyuyicak yok ya. ben de uyurum ki başlarım okuluna. bebek gibi yatak bana bakıo ordan mahsun mahsun sabah serinliğinde.
işten kovulup bir sene boyunca öğlene doğru kalkıldığı vakit geçen duygudur. bu seferde sabahın köründe kalkıp işe gidenleri kıskanır insan.
evden çıkarken, okula, iş yerine veya sizi o saatte kaldıran sebebe küfür etmenize sebep olabilecek durum. kıskançlık, eğer ileri bir boyuta gelirse, uyuyan kişiyi uyandırmak da istenebilir. bunu yapmak için çeşitli bahaneler bulunur. evden çıkarken sesler çıkarılır veya o kişiden bir şey istenir. tabii böyle bir durumda, uyandırılan kişi de size küfür edebilir.
öğrenci evinde 2. öğretim öğrenciler çoğunlukta ve siz saat 8deki sınavınıza yetişmeye çalışıyorsanız kesin olan bir durumdur. keşke 3-5 puan düşük alsaydım da 2.öğretimi kazansaydım dedirtir insana.
erken kaLKanlar için kaçınılmaz durumdur.
Keşke sabah erkenden evden çıkmama bi sebep olsa gece yarısına kadar çalışsam veya okulda olsam. Kıymetını bilin hayatınızın.
sabah evden çıktığında dışarıda uyuyan adamları görünce kıskanma durumu.

(bkz: anlatım bozukluğu)
odadakileri kıskanıyorum ben de.her sabahın köründe ben yataktan sürünerek kalkarken,onlar uyuyor,sürtükler.
uyumayın lan diye uyandırasım gelıyor,yapamıyorum.
çok uykusuzum sözlük.