bugün

Bu vatanın topraklarında sana basacak yer yok o zaman.

Kendine başka bir vatan ara...

Denilesi durum.
Ramazan da bir ay boyunca gecenin bir yarisi gotune davul tokmagi sokmaktan mutlu olanlarin, yilda bir gun bir dakika calan sirenlerden rahatsiz olmasi da ayri ironi.
Kanı bozuklar rahatsız olmuştur.Kudurun .mına koduklarım.
haline dua et denilesidir.

her gün 5 defa çalsa o sirenler, seni o zaman görürdüm!
Bizim Atatürkü sevmeye hakkımız var isteyenin de sevmemeye elestirmeye sadece aynısı Muhammede yapıldığında insan gibi dursunlar yeter. Gökten indigini sanılan hayal ürünü şeyler kutsal olabiliyorsa eserleri ortada olan canlı kanli biri pek tabi insanlarin kutsalı olabilir.
Saat 9'u 5 geçe sirenler çalıyorsa, demek ki memleket henüz teslim alınmamış. Bu da birşeydir.
Yaşanan türlü türlü vehametten zerre rahatsızlık duymayan, kılını daha doğrusu koca poposunu kımıldatma gereği duymayan bu ulvi?!?! Tayfa, sirenden rahatsız oluyor...
Hımmmm... Peki...
GÜZEL ALLAH'IM O BEYNi KAFANIN iÇiNE KULLAN DiYE KOYMUŞ AMA KULLANMIYOSUN. YAZIK..
o sesi çıkaran hoparlörün bağlı olduğu direk, telleriyle birlikte girsin size amına koyduğumun hazımsız ibneleri.

duyacaksınız !
Neden silik yemiyi lan o.
Hibbia özlettirmiş kendisini dedirtir. geri dönüşünü görmek güzel. sen burlarda yokken heryer cılız troll dolu idi. azıcık aklını kullan da güldür bizi o trollüklerinle.
orospu çocuklarına mahsustur.
Benim günde beş vakit rahatsızlığım yanında yılda bir olan rahatsızlık solda sıfırdır.
her gün beş defa kafa sikilen yerde buna laf demek. buna ancak ben laf diyebilirim çünkü kimsenin kafasını günde beş defa sikmiyorum.
fikri olarak tutarsız ve ahmakça bu davranış. dinci gerici yobazlar için tabi.
o sirenlerin sebebi olmasa; atalarının bomba sesiyle rahatsız edileceğini, kendisinin de muhtemelen herhangi bir avrupa ırkına mensup olarak doğacağının farkında olmayan birinin yavşakça serzenişi. çok üzerinde durup sinirlenmeye gerek yok.

bu arada; yine türk halkının klasik embesilliklerinden biri olan atatürk 'ün adının geçtiği yere din muhabbeti sokarak, "biz de ezandan rahatsız oluyoruz" argümanı kullanılmış yazarın biri. sizde yemin ediyorum sike sürülecek beyin yok. sen siren sesinden rahatsız mı oluyorsun birader ? siktir git siren duymayacağın bir yere. Ezandan rahatsız olan, sen de ezansız bir yere siktir git.
bu ülkeye sireni de ezanı da rahatsız olmadan, şükrederek dinleyecek olan kitle yeter. çocukları pistten alalım hadi.
Sosyal mühendislik yapıyor birileri bu gün sözlükte galiba cia nam ve hesabına.
acaba rahatsız olanların neden kanına dokunuyor ataya saygı. demek ki kan da bir problem var.
Orospu çocuğu olduğunuza işarettir.

Zira bugüne kadar yapılan bütün 'sosyal' deneylerde 09:05'teki sirenden bir tek orospu çocuklarının rahatsız olduğu gözlenmiştir.
Her gün 5 defa rahatsız edilmekten daha vahim bir durum değildir.
e öyleyse, rahatsız olmamayı seçip, ziktirip gitceksin.

brunei´de sabah 9´u 5´geçe hiçbi şey çalmıyo, mesela.
Can sıkan olay.

Ulan sarığımızı elimizden aldın, bir gecede cahil bıraktın, alimlerimizi astırdın bari ölüyken huzur ver be..
Efendim rahatsız olan varsa lütfen kulagina sikica vazelinli pamuk tikasin yada kulaklık ile yüksek sesle müzik dinlesin. Biz her 10 kasim saat 9 u 5 geçe siren sesiyle beraber atamıza olan saygıyla o duruşu sergileyeceğiz.
Ulan trollük yapmaktan bile acizsiniz be.
duyanda isviçre alplerin de bir dağ evin de yaşıyor zannedecek. bilmiyormusun ki ? bu ülke insanı sabahın 6 sından sonra başta araba, motor gürültüsü, okul zili, patates soğancının sesi ve daha bir çok farklı, gürültülü seslerle güne merhaba diyor. izin ver de senede bir kerede olsa ülkenin kurucusunun ölümünü hatırlatan bir dakikalık siren sesini duyalım.
O siren sesi bizim mavi gözlü devimize ozlemimizdir. içimiz cayır cayır yanar ama başımız diktir, gogsumuz gururla kabarır. Çünkü o aci siren sesi bize dumlupinari sakaryayi, ozgurce dalgalanan bayraga sevgimizi,aldığımız her ozgür nefesin kıymetini hatırlatır. Tek kişi kalsakta o gün o saatte o sireni, sireni değilse bile bir arabanın korna sesini duyacaksiniz.