bugün

pek komik değil ama bunu görünce aklıma geldi lisede tarih dersinde hoca selçukluları anlatıyor bizde arka tarafta arkadaşla muhabbetin dibine vuruyoruz böyle dersle hiç alakamız yok hatta iyice azıtıp böyle silgiyi silip ufaltıp çıkan o küçük şeyleri birbirimizin kafasına atıyoruz falan neyse hoca geldi atinali söyle bakalım en son ben ne söyledim sadettin köpek selçuklu sultanına ne demiş dedi bende hav hav demiş hocam dedim sonrası gül sıç öl aslında saçma işte ama liseli kafası.
talihsiz bir insandır.
bir de tacettin köpek var bendeniz.

dudu'ya çok yaklaşmasın, yazık olur kendisine.
görsel
Selcukluyu ipe götüren köpek. Türlü türlü hainlikleriyle resmen ülkenin pimini çekmiş iç karışıklıkla mogol saldırılarına zemin hazırlamıştır. Tipe bak içine tüküreyim kaşını mı almış ne yapmış o zamanlar da kimbilir. Şeytan şappalağına dönmüş.
akp ve CHP nin bütünleşmiş hali gibidir.
hikayesi bana yakın tarihimizin hatta günümüzün diktatörlerinden nikolay çavuşeskuyu hatırlatmıştır.
Köpek o zamanlar sevilen sayılan bir isimdi. Köpüren anlamına geliyordu. Azametli, ihtişamlı gibi. Ancak Saadettin köpek’in şahsi ihtirası yüzünden onca devlet adamının kellesi gittikten sonra bir suikastle öldürülünce köpek ismi hakaret, küfür amaçlı kullanılmaya başlandı.

Saadettin köpek’in cesedi ibret olsun diye Demir bir kafese konulup Sarayın burçlarında sallandırıldı. Rivayete göre cesedi seyre gelen meraklı kalabalık Sarayın duvarı dibinde toplandığı sırada kafesin ipi koptu ve halkın üstüne düşen kafes pek çok kişinin ölümüne sebep oldu.

Bunun üzerine öldükten sonra bile can almaya devam etti denildi.
Büyük selçuklu emiridir ertuğrul denem yeni yetmenin ayağını kaydırması sonucu gözden düşmüştür. Sevdiği kadında bunu sırtından bıçaklamıştır. Tüm kayıları sikip öldürse bu adama kötü demem. Bu arada senaristte erdungrıldan yana.
Çomarların azılı düşmanıdır. Ekonomik kriz, haksızlıklar, savaşlar vs. Umrunda değil bunların varsa yoksa sadettin köpek asdfghj.