bugün

geleceğe dair işaretler göstermez, geçmişe dair işaretler gösterir.
ercüment vural'ın nefis bir şarkısı. pek kıymeti bilinmez.
dün gece rüyamda bana döndüğünü gördüm,herşeyi yakıp yine benimdin..benim bütün rüyalarım gerçekleşir bilirsin..
"rüyalar, uykudaki filmlerdir."
"canına yandığım sensiz rüyalar" derken insanın içine dokunan harun kolçak'ın sesinden daha çok sevdiğim ercüment vural şarkısı.
son yorumu için: https://www.youtube.com/watch?v=oRUeVB_cvWc
Sahi ne yapacaz bu rüyaları rüya anında müdahale edilebiliyormuş şunu yapabilsekte kaç rüyadır zorla evlendirilen olmaktan çıksam.
Freud'a göre; id'in ilkel istek ve arzularının yerine getirilmemesi durumunda, gerginliği ortadan kaldıracak durum veya kişinin imgelenmesi yoluyla geçici olarak isteğin karşılanmasıdır.
anlamlıdır.
göstergedir.
Evrimsel olarak seçilmekte olan olumsuz rüyaların duru görüye yol açma ihtimali iyi rüyalara oranla çok daha fazladır.
Bir Şarkı. Slow bir şarkı. Evet.
Uyku sırasında aynen uyanıkmış gibi çeşitli olayların yaşanması fenomenidir. aklın gölge tarafıdır, oradan bir takım işaretler edinilebilir, motive edici bir şeyler bulunabilir ama onlara fazla da önem yüklenmemelidir. en önemlisi; yaşananı, elde olanı sevmelidir, daha iyisi için çabalamalı, doğadan kopmamalı ve varoluşçu olmalıdır.
rüyalara daldım senin için
hatıralar topladım bir sürü
kapılar odalar açtım yavaşça
ne yaptıysam kapatamadım
rüyalara daldım senin için
seni aradım her yerde
tuhaf bir telaşım vardı üstümde
kaybettim sandım seni...
Geçen bir rüya gördüm. Terkedilmiş bir binanın içindeydim. Duvarların sıvası yer yer kavlamış, koridorda musluk ve lavabo vardı. Su boruları duvarın dışından geçiyordu. Aynı korku filimlerindeki gibiydi. Sonra o binanın şu an kaldığım yurt olduğunu farkettim. Gerisi yok uyandım galiba o an.
Kontrolsüz mekanlar.
Kırgınım bir takım rüyalara. Evet.
kabus görürüm korkusu ile uyumak istememek ama yavaşça uykunun karanlık girdaplarında kaybolmak.
Dün yatak ile afedersin sevişiyorduk.
Sabahta ters yattığım için kabus gördük kafamı nikti yellozlar.