bugün

--spoiler--
Rusya Federal Uzay Ajansı Başkanı Dmitriy Rogozin: (Türkiye'ye) Size ortak bir teklifimiz var; Cumhuriyetinizin 100'üncü yılını yörüngeye Türk bir astronot göndererek kutlamak. Kozmonot Eğitim Merkezi buna hazır.

Teklifi memnuniyetle karşılayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Saygıdeğer çalışmalarınıza katılacağız. Ülkemiz adına teşekkür ediyorum, yaptığınız işler için teşekkürler." dedi.

--spoiler--

https://www.memurlar.net/...urk-astronot-teklifi.html

Rusya bunu bizi batıdan uzaklaştırmak için yapıyor tabiki. Kara kaşımıza kara gözümüze heves değil.
BiLMiYORLAR Ki BiZDE HERKES ASTRONOT.

yine el penisiyle gerdeğe gireceğiz.
bu teklifi nasa yapmiş olsa bence bi farki yok hani bu şey gibi 23 nisanda ilkokul çocuklarinin bir günlüğüne çeşitli makamlara, göstermelik, vekalet etmesi.
bu görevi bizzat reis üstlenmelidir .reise " dünya liderliği " ünvanı dar
gelmektedir . " samanyolu halifesi " ünvanı altında , imara açılacak
gezegenleri tesbit edebilir . roketin ismi tabii " 15 temmuz demokrasi " roketi olacaktır ..

diğer ekip üyeleri :
prens çamlı
emine erdoğan ( kıyafeti hazır )
bilal
ulusoya binen damat
a. ihsan yavuz

zavallı uzay ..........
Bilal'i yollayayım geyikleri başlar.
Hemen yolluyorum.

görsel
(bkz: komutan logar)
(bkz: el sikiyle gerdeğe girmek)
güldürmüştür. rusya kimmiş ki bizim astronotumuzu gönderecek. 2023 de lozan ın "aşırı gizli" maddeleri kalkınca bor ile çalışan uzay mekikleri yapıp güneş sistemindeki diğer gezegenlere yerleşeceğiz zaten.
Türkiye'den teklif yok Türkiye'ye.
Biz zaten anasi kilmişlerin ülkesiyiz!
reis uzayla meşgul ....

Ecem Toplar @reporterecem
#SONDAKIKA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX'in Kurucusu Elon Musk ile videokonferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Türkiye'deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uydu ve uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliği ele alındı .

Görüşmede, Türkiye’nin yerli elektrikli aracı TOGG’un lityum bataryaları konusunda atılabilecek ortak adımlar da masaya yatırıldı.

Türkiye’nin SpaceX aracılığıyla ocak ayında uzaya fırlattığı TÜRKSAT 5-A uydusunun ardından TÜRKSAT 5-B uydusunun uzaya fırlatılma süreci görüşüldü.

https://twitter.com/repor...tatus/1471485892917346305

görsel