bugün

art niyet aramamak gerek belki.
ama insan arıyor işte.
bir dünya lideri, kendisini darbeye karşı durmuş bir "gazi" addediyor.
"milletin adamı" olduğunu söylüyor, ama yüzlerce koruma ile dolaşıyor.

işte kendisi bugün hadımköy jandarma taburuna ziyarette bulundu.
ziyaretin amacı, şırnak'ta düşen helikopterde şehit olan askerler için "taziye ziyareti" olarak açıklandı.

gayet normal.
ama bu taziye ziyaretinde erdoğan'ı karşılayan askerlerde bir gariplik vardı.
erdoğan'ı karşılayan ve onunla tokalaşan askerlerin bellerindeki silah kılıfları boştu.
yani silahsız çıkmışlardı dünya liderinin karşısında.

buyrun;
görsel

isterseniz daha yakından bakalım;
görsel

türkler için silahın ne kadar önemli olduğu aşikar.
hele hele türk askeri için silah bırakmak bir utançtır.

dediğim gibi art niyet aramıyorum.
ama burada bariz bir şekilde askerlere cumhurbaşkanının karşılanmasına silahsız çıkmaları talimat verilmiş.

ben bu fotoğraftan bu çıkarımı yapıyorum.
askere bu güvensizlik çok kötü bişiy. size daha beterini de söyliyim, şuan hali hazırdaki bütün batı karakolları askeri birlikleri ve jandarma taburları askerleri silahları boş şekilde geziyor. bu belki kimine normal gelebilir ancak bunun zorunlu olması çok tuhaf. hafif makineliler veya yarı otomatikler zaten şarjör dışarda olurdu ama tabancaların şarjörleri normalde takılı hazır olur. ancak artık böyle olmuyor.
(bkz: Halkın lideri)
art niyet aramaktır. art niyet aramamak lazımsa neden arıyorsun bilader, hasta mısın?

ayrıca daha ordu içindeki hainler kendi halkına kurşun sıkalı 1 yıl bile olmadı. bırakın da o kadar güvensizlik olsun, tedbir amaçlı. gerçi tedbir alınmasa aralarından bi fetöcü çıkıp erdoğan'ı öldürse, mutlu olacak kadar insanlıktan çıkmış tiplersiniz ya neyse.
yıl 2003, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
yıl 2004, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
yıl 2005, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
yıl 2006, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
yıl 2007, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
yıl 2008, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
yıl 2009, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
yıl 2010, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
yıl 2011, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
yıl 2012, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.
yıl 2013, rte yüksek askeri şura'da fetöcülerin ordudan atılmasına şerh koydu.

sonra bir daha koymadı...

yıl 2016, rte'nin yüksek askeri şura'da ordudan atılmalarına şerh koyduğu askerler, darbe yapmaya kalktı.
rte mağdur oldu.
gazi oldu.
kahraman oldu.

nihayet başkan oldu.

şimdi yukarıda bir geri zekalı demiş ki, fetöcünün biri rte'yi öldürürse biz sevinirmişiz.

öldürtmesin kardeşim kendini.
ben niye sevineyim, böyle bir şey olursa benim ülkemin cumhurbaşkanı öldürülmüş olur, bu da beni üzer.

çünkü yıllarca biz anlattık ne olduğunu, ama dinlemedi bizi.
o öldürülürse eminim siz hemen kendinize başka bir lider bulursunuz, ama yine ona da biz üzülürüz.

hayırlı güşlü türküyeler.
Gene cehaleti gösteren bir durumla karşı karşıya kaldığımızı gösteren durum. Kışla içerisinde beylik tabancası son yıllarda takılmıyor. Gidin en batıda birliğe gidin en doğudaki birliğe kışla içerisinde beylik tabancası taşınmaz zaten hepsine zimmetli uzun namlulu silah var onlarda silahlıkta durur. Cahilsiniz bari araştırın. Askerlikte mi yapmadınız? Çoluk çocuk ya da bedelli yapan solcu. Evet.
ordu içerisindeki fetoculardan endişeli olduğu için yaptığı söylenen eylemdir. peki onların ordu ve devlet kademeleri içerisinde yerleşmelerine ön ayak olan kimdi ? kpss de sessiz kal öss de sessiz kal ergenekonda sessiz kal hatta savcısı ol namuslu subayları hapse atsınlar yerlerine kendi şerefsiz satılmışlarını yerleştirsinler polislik sınavında sessiz kal polis kadrosunun yarısını kendi adamları ile doldursunlar o polisler ile operasyonlar yaparlarken sessiz kal sonra yorgan yanıp ortaklık bozulunca kendi askerinden polisinden kork. kimin suçu bunlar cehape mi gene..

şu görüntüler ayıptır ayıp. bir kerecik olsun şu diliniz emmiklemek yerine eleştiri için aşağı yukarı sağa sola hareket etsin. kendi ülkesinin polisinden askerinden hatta vatandaşından korkan bir "başkomutan" ne kadar acı değil mi ? yarın bir gün ülke savaşa girse ve cepheye gidilecek olsa o "başkomutan" nasıl önderlik edecek onlara. yoksa gene cep telefonu ile karargahlara bağlanıp mı yönetecek savaşı..
Amed Dicle ve ANF tarafından yayılan tipik bir zorlama yalan haber ve ona atlayan finolar...

Evet askerlerin bir kısmının bellerinde beylik tabancaları yok lakin bir kısmının bellerinde beylik tabancaları bariz görünüyor. Hoş hepsi ful silahlı olsa ne yazar fino kafalılar yine havlayacak bir şey bulur.
hainin nereden cikacaginin belli olmadigi gunlerde, normal karsiladigim durum.

ha bu arada 'milletin adami oldugunu soyluyor ama yuzlerce koruma ile dolasiyor' diyen bir bunyeyi ciddiye almak bile sacma. bu kadar komik olmayi nasil basariyorsunuz, anlamak mumkun degil.
ne desem boş şimdi (bkz: tengir budun) çok güzel cevap vermiş ama benim bir sorum var yukarıdaki bir yazara

-madem fetöcüler erdoğanı öldürebilirmiş neden o zaman askere alınmayarına ya da polis olmalarına izin verdi erdoğan ? ya sarmaş dolaş olmaları ? hoca hazretleri güzellemeleri ?

sayın yazar biz gerizekalı değiliz dünyaya dini örgütlerin öyle ya da böyle zarar verdiğini yıllardır dile getirdik ama bizi dinlemediniz. ölen vatandaşlarımızın günahı sizlerin boynuna.
Türk Silahlı Kuvvetlerini 15 Temmuz'dan önce de Ergenekon gibi kumpaslar ile küçük düşürmeye çalıştılar. Ama bilemezler ki Türk insanın içinden Ordu sevgisini atamazlar. Mete Han'dan beri var olan Türk Ordusunu hiç bir güç küçük düşüremez. bu küçük düşürenler belli hepsi bedelini ödeyecek.
Adam korkaklığın nirvanası.
cozıf cozıf karşılama mangası.
(bkz: ay ben gülerim) sinirden gülerim yani.
Kürsülere çıkıp başkomutanım demeyeceksin artık. Sen askerinden korkuyorsan olay bitmiştir. Bu korkuyla tüm ülkeye adaletli davranabileceğini düşünmüyorum.
Kendi askerine güvenmeyen bir CB ilk oldu bu ülkede.
Yazık ettin ülkemize korkman normal.

Diktatörler korkak olur.
Sanirsin asker eski sanli turk ordusu. Adamlar feto'nun picligini yapiyor. Ilk firsatta feto'yu ulkenin basina gecirmeye ant icmisler. Siz hala...
Caps lock aç + 40 punto "göt korkusu" caps lock kapat.

Korkak!
(bkz: göt korkusu)
(bkz: allahtan başka her şeyden korkuyorum)
başkomutanı oldugu ordunun askerinden korkan dünya lideri.

karakter sınırı olmasa güzel bakınız olurdu.
(bkz: göt korkusu)başka bir açıklaması yok .