bugün

bir rezalet.
başlı başına bir skandal...
nereden bakarsan bak, her şeyden evvel ayıp...

şu fotoğrafa bakalım;

görsel

"dünya lideri" olduğunu söyleyen bir adam tamirhaneye gidip çocuk işçilerle fotoğraf çektiriyor.

üstelik yanında da bu ülkenin başbakanı var.

ama kimse "bu çocuklar neden çalıştırılıyor" diye sormuyor.
fotoğraflar çekiliyor, çaylar içiliyor.
çocuk işçiler tamirhanede mesailerine devam ediyor.

devletin resmi ajansı olan anadolu ajansının da bu skandal fotoğrafı servis etmesi de cabası.

gerçekten de türkiye olmaması gereken bir halde.
yazık oldu ülkemize.
çok yazık...
Çocuk sömürüsünü yasallaştırmaktır.
Hehh, yıkamacı yağlamacı da döşemiş entryi.

Yasak diyoruz yasak. Kanunla yasaklanmış.

Ha, kim sker kanunu diyosan o ayrı.

Edit : peki, o ortamda biri sigara yaksaydı ne olurdu reyizinizin tepkisi?
görsel
Adamın oğludur belki.
Çıraklık eğitim öğrencileri olabilirler. Bildiğiniz üzere liseye 14 yaşında geçiliyor. Fakat daha altı anayasaya aykırı.
ulan çocuğun çalıştırıldığını nerden çıkardın?belkide babasının işletmesi yada çevreden gelen bir çocuk.her gördüğün çocuk işçi o zaman.
Ne kadar sosyal devlet olduğumuzun, kanunu , yasayı ne denli ciddiye aldığımızın göstergesidir.
Cumhurun reisi bile, hesap sormayıp, foto çekip normalleştirebiliyorsa, patrondan eşek yükü kadar dayak yiyip, hakaret dinlemeleri, üç kuruşa çalıştırılıp, sömürülmeleri normaldir artık!
Duyduk duymadık demeyiiiin!!!
Batsın bu dünya!!!
adam gibi ölmek var bir de madam gibi diyen bir adamın bu olayın farkında olacağını beklemek alice'in dünyasına yaşamaktan daha da masaldır.
Halkının yanında olması gereken insan orada suça göz yumarak çocuk işçi çalıştırılmasına ses çıkartmıyor. Akp Çocuklara tecavüzü ayykuka çıkmış vakfın önünü yatıyor. Yeni Türkiye !
Kötüye kötü demedikçe ülkemin insanları daha da yozlaşmaya devam edecek ve sonunda ülkesini savunması gerektiğini düşünemeyecek hale gelecek..
yazın olsa "ailesi sanayiye yollamıştır." diyeceğim de bu fotoğraftan ben de kıl kaptım. keşke suriyelilerin maaşından kesip geliri az olan ailelere çocuklar için yardım yapılsa ya da bu ailelere aile planlama nedir öğreten bir dersi zorunlu kılsalar.
Asıl aptallık baya çocuk işçiye benziyor diye çocuk isçi demek, muhaliflik bazılarının akıllarını almış.

Kaynak nerde ?