bugün

Türkiye' nin , Tunus’ un devrik diktatörü Ben Ali’ nin Airbus A340 VIP uçağını 78 milyon dolara satın alması olayıdır . Uçak, her fırsatta dolarınızı bozdurun , altın alın diyen rte tarafından kullanılacakmış.

(bkz: genç çomarlar suskun)
(bkz: montaj)

(bkz: yalan)
78 milyon ne ki, bizim nüfusumuzu temsil etmesi için sembolik bir ücret.

O değil de çorap değiştirir gibi uçak değiştiriyo beyimiz.
elaleme ver talkımı,

kendin ye salkımı...

kendini yırtıp, bozduran çomarlara duyrulur..
sizin paranızla sizinle taşak geçiyorlar. ama bize kızıyorsunuz.
Kelepir bulunca almış.
Louis vuitton'dan döşenmiş uçak bir de.
http://www.cumhuriyet.com..._milyon_dolar_odendi.html

Simdi merak ediyorum.
Bunu bile savunacak it oğlu itler var mıdır acaba?
Bir yanda götünü yirtacaksin dolar bozun diye, diğer yandan o dolarlarla gidip uçak alacaksın.

Bi siktirin gidin yeter ya.
Adam bu milletle resmen taşak geçiyor.
Doları uçakla bozdurmayı seçmiştir canım hemen suçlamayın adamı.
Yanlış seçimdir, sahibine fayda getirmemiş, ona mı getirecek ?
"değerli" gibi sırıtmama sebep olmuş olaydır.

görsel

babayın düşmanlarını s..eveyim lan senin hayat gibi. 17 senedir bir fiil çalışıp ancak bir ev alabildik. üstüne bir araba bile alamadık geçim derdinden. benimle aynı yaşta olan üstelik benim gibi söylenen şeyi maksimum 2 seferde bile anlayamayan bir tane elemanın gemicik filoları var holdingleri var villaları var milyar dolarları var. zevk için 30 milyon doları sıfırlıyor lan biz 30 lirayı harcayamıyoruz. babası ülkenin sahibi gibi geziyor ayda bir uçak değiştiriyor.. bizim pederde emekli mayışı ne zaman yatacak diye beklesin dursun..
yaw bari şu 8.5 milyar dolarn 1 milyarını bozsaydılar.

http://www.yenicaggazetes...svet-dagittim-134790h.htm

haydi mübarekler

boz doları boz oyunu.
ben şimdi bu mevzu ile ilgili etrafımda hiç eksik olmayan akp'li bir tanıdığa bir iki kelam etsem, bana diyeceği şey net olarak şu olacaktır: "herhalde o alacak olum, koca cumhurbaşkanı; o alacak ki dünya lider görsün, yakışır be reise" ..! bu yaklaşımı akp'li olan hemen herkeste görebilirsiniz, zira deveye diken..
30 dolar bozduran naif mümin abi olarak helal olsun dediğim alım! Ülke büyüyor diye kuduran adamlara bak hele uçak kıskanıyor.
Çomar savunmasına bak lan.

“o uçağın sıfırı 145 milyon dolar. devlet başkanının kullandığı bakımları tastamam yapılmış temiz uçak bulmuşsun 78 milyona. neden uludağ sözlüğe sormazsın be thy.”

Devlet mi yönetiyorsun şirket mi ? Buna karar verme zamanı geldi. Kendi cebine mi çalışıyorsun yoksa hiç dilinden düşürmediğin millet için mi ? Fakir bıraktığın halkın cebindeki dolara göz koyulmuşken devletin harcamalarına hiç sınırlama konulmuyor.
işin en komik yanı "diktatöre" ait bir uçak olması. tekrar ediyorum diktatör.
ayıptır, utanmazlıktır.
o 78 milyon dolarda, 78 milyonun emeği var, hakkı var.

bakınız şu aşağıdaki adam da bir cumhurbaşkanı;
görsel

bildiğin cumhurbaşkanı.

üstelik dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden biri olan finlandiya'nın cumhurbaşkanı.
adı; Sauli Niinistö.

ama adam tarifeli uçakla seyahat ediyor.
(bkz: finlandiya cumhurbaşkanının tarifeli uçağa binmesi)

finlandiya hükümeti istese 1 tane uçak alıp cumhurbaşkanına, başbakanına tahsis edemez mi?
eder...
ama adamlar haramı, helali bizden daha iyi biliyor, çünkü onlar "gavur"...

türkiye cumhuriyeti devleti olarak senin kaç tane vip uçağın var?
tam bir düzine vip uçağın var.
buyrun;

(bkz: türkiye cumhuriyeti devleti vip uçak filosu)
(bkz: #34964555)

not: türkiye'yi finlandiya ile kıyaslamayın diyenler olmuş.
finlandiya dediğiniz ve hakir gördüğünüz ülke, 2. dünya savaşında sovyet kızılordusunu durdurabilen tek ülkedir.
yani 2. dünya savaşında ülkede neredeyse taş üstünde taş kalmamıştır, ama buna rağmen şu an dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden biridir.
bu refah seviyesindeki yükseklik de tabi ki devlet kaynaklarını kendi malıymış gibi kullanmayan finlandiyalı siyasetçilerin eseridir.
utanmazlar, "türkiye'yi finlandiya ile kıyaslama" diyeceğinize, devletin kaynaklarını har vurup harman savuran haramilere iki çift laf etseniz bugün "dolar bozdurun, dolar bozdurun" diye yalvaran, ortalıkta dolanan bir dünya liderine sahp olmazdık işte.
israfın, haramın, cehaletin göbeğinde olduğumuzu açık açık gösteren başlıktır.

söylemeyeyim, söylemeyeyim diyorum ama duramıyorum. çomarlar bunları da inkar edecekler biliyorum.

bu uçaklar kolay alınıyor sanıyorlar, bu uçakları ucuz sanıyorlar, kredi çekip galeriden araç satın almak gibi sanıyorlar.

bu uçakların bir yerden bir yere gitmesi bile çoğumuzun bir arada göremediği paralara eş değer.

sakın yanlış anlamayın ha siz doğrusunuz, hatta hepimiz doğruyuz ama tarifeli uçağa binen cumhurbaşkanı; harbiden gerizekalıymış! düşünsenize bizim büyük (!) liderimizin tarifeli uçağa bindiğini. çok büyük bahse girerim eğer gün gelir de tarifeli uçağa binerse uçağın 3'te 2'si cumhurbaşkanına hakaretten içeriye alınır ama bu ihtimali göz ardı edebiliriz, gün gelir de dediğim şey olursa muhtemelen bunu da şov amaçlı yapacaktır ve o uçakta sadece yandaşları olacaktır.

ha bir de bu çomarların aydın olanları var o arkadaşları atlamayalım. herşey çok bilen, en iyisini bilen tipler.

"olum biz türkiye'yiz yea. saraya laf attınız uçağımız da mı olmasın?" falan derler, dikkate almayınız.
bu egoyla hala nasıl kendisi uçamıyor merak ettiren durumdur.
---akpli mode on---
lan bu finlandiyalılar da eşitlikçiyim diye gezer. başbakanlarını kayırıp emergancy exit yanından en güzel yeri vermişler. rahat rahat bacaklarını uzatabilir. halbuki bizim reisimiz böyle ayrımcılık asla yapmaz. aralara da oturur. evet.
---akpli mode off---
Tavan hariç boyalı uçağa o para verilir mi be ?

Üstelik 2 parça değişeni varmış.

1 çuval cıvata diye almış herhalde reis.
her evin önünde 2 3 araba olması israf diyen cumhurbaşkanının uçaklarının yanına bir uçak daha alarak yine tezatlığa düştüğünü gösteren durumdur.

eeeyyy cehape bunlar hep senin suçun derse hiç şaşmam.

(bkz: yavaş dön reis ümmet yetişemiyor)
Hani başkası olsa, uçağı mı yokmuş pezevengin derdim ama cumhurbaşkanımıza diyemem ki. Olmaz ki.
Şirk bataklığında israf ülkesinden şaşırtmayan olay.
78 milyon dolar değildir o 273 milyon tl'dir. dolar olsa duramazdık.
koskoca cumhurbaşkanı yurtdışı ziyaretlerine teyyareyle mi gitsin ama...

diyen çıkacaktır.
Olası kaçış için her şeyini tam tutuyor adam şimdi öyle demeyin. Damat da ışid petrollerini pazarlıyor ee daha ne olsun.
Dolar bozdurun demesini bilir, ama dolarla uçak almaktan kaçınmaz.

Not: Adaletini sevdiğimin ülkesi.