bugün

belli ki yıl 2016dan beri yaptığı çağrıdır.

şuan herkes dolarını bozdursa o büyük balinalar tüm dolarları alırlar ve daha kolay manipilasyon yaparlar. istedikleri gibi yükseltip düşürebilirler. yani bozdurulan her dolar aslında doların yükselmesine sebebiyet verir. aynı şekilde altınları da yastık altından çıkarmak o altın piyasasını yöneten kişilerin işine gelir ve sizi daha çabuk avuçlarının içine alırlar. bu şekilde baş kaldırılar tamamen saçmalıktır. ha tamamen merkez bankası elindeki dolarları çıkarır hiçbir devlet kurumunda dolar kalmaz sadece altınla ve üretilen mallar rezerv olarak kabul edilip ticaret yapılır o zaman olur ama şuan bu hareket ülke bağımsızlığını daha da kötüye götüren bir davranıştır. cumhurbaşkanın uyguladığı bu para konusundaki politikalar üretim odaklı bir ekonomi modeline teşvik gerçekleştirmek içinse güzel ama uygulamaya geçirilmediği takdirde yapılacak en büyük yanlıştır çok büyük bir kumar oynanıyor. ama üretime teşvik olduğunda ise büyük düşünmek olur. yani şuan sırat köprüsündeyiz üretime gerçekten geçersek sıçrarız aksi durumda bozdurulan her dolar daha da dibe gidişe sebebiyet verir.
ilk cüzdanımı aldığımda annem cebindeki kotu gun parasından 10 euro ve 10 dolar çıkartıp bana vermişti. al oğlum bunlar senin uğur paran olsun, bozdurma cuzdaninda dursun hep. cok sikisirsan da bozdurursun diye.

devleti yonetim sekli sayesinde kötü gun dövizi altını bilmem nesi kalmadi bozdurduk hepsini de adam doymuyor ki aq.

10 dolar kaldi sayin başkan bi, orta direk siz bozdurun dediniz diye bozdurmuyor ama yonettiginiz ulke yaptiginiz zamlar uyguladiginiz vergiler buna itiyor.

soylediklerinizle yaptiklariniz ne kadar uyumlu.
bu milletin amina koyacaz diyenlere olan yakinliginizla, yaptiklariniz gibi.
bence bunun için bir buton falan yapılsın artık. habire bozdurun bozdurun deyince inandırıcılığı kalmıyor. misal ülke genelinde bir acil durum siren sistemi yapılsın. rte düğmeye basınca halk pavlovun köpekleri gibi dolar bozdurmaya koşsun.
Buna kanıp da dolar bozduran varsa tam bir kekodur, akp ruhuna uygun biridir.

Türkiye’de 143 bin 128 milyoner var; Bu hesaplarda 4,2 milyar tl altın, 483 milyar tl döviz, 440 milyar tl bulunuyor. Mevcut milyonerlerin %70'i bu iktidar döneminde zengin oldu ve döviz bozdurmuyor. Bunlar yastık altındaki dövizini bozduran Ayşe teyzeden daha az mı yerli ve milliler?

Bunlar her gün daha zengin olurken iki kuruş birikimi olan saftirikler gidip o parasından da olacak.
bunu diyeceğine dış mihrakları uyar da verdikleri borçları dolar olarak değil lira olarak tahsil etsinler.
bizde dolar yok, sizdekileri bozdurun sayın cb diye cevap verilebilecek istekdir.
aç ulan muhalefettir ancak .

neden aç olduklarını da gayet iyi biliriz .

karın ağrılarınızı çok iyi biliriz .

valeler bile işe arabalarıyla gidiyorlar . hangi millet açmış bi göster bakim .

ha kafası olmayan açtır tabi sizi gibi mesela .
Millet aç aç ne doları?
doları gram düşürmeyen çağrı.artık kimse arkanda değil reyiz.gidiyorsun.
yapılmış olanı tekrarlamayacağından olmayacak çağrı.
Yok ki dolar molar. Kalmadı.
rte ve başdanışmanları çomar davranışlarını yeterince analiz edememiş. kredi çekip dolara yatırmazlarsa iyidir.
Hülooooooğğ.
acaba tayyipin ne kadar doları var. hem baksana konuştukça dolar uçuyor düşün kendi dolarını kendin yükseltiyorsun güzel sistem valla.
Doları bozdurun çağrısı mı???? faizleri düşürün çağrısı mı???
Bu adam içki kullanıyor mu???

Sayın reis bence size bunları söyleten danışmanıza fetöden soruşturma açmalısın ama siz bilirsiniz yinede...
Bence gitti bütün parayı doları yatırdı.

Kendi de biliyor siz bozdurun dedikçe artacağını.

Çakallık kokan çağrı.*
görsel

altından bunların lehine bir şey çıkmaz ise ( çıksa bile haberlerde gazetelerde göremeyiz gerçi ama olsun ) gelin yüzüme tükürün..
Akp nin Yüzde 70 oranında oy aldığı şehirlerin köpek gibi tl yi dolara çevirme hevesini de bir yanlarına sokar artık teyip bey .

Sozde milliyetçiler sözde vatan millet sevip akp ye oy atar bu orospu çocukları 3 kuruş için de dolar birikimi yaparlar .

Zihniyetini siktiklerim , rte ninde oy verenlerinde .

Para köpeği , Amerika usagisiniz rusyanin da fuckbudy si .

Sakin felan değilim , değilim .

Devrim zamanı devirmek zamanı , zalim tayipin diktatorlugunu devirme zamanı .

O Gün referandum , bekleyecegiz .
Bu ülke gelmiş geçmiş en cahil cumhurbaşkanını görüyor 14 yıldır. Tarafsız olarak su söZleri duyup da hala bu zihniyete sempati duyanin akıl sağlığından şüphe ederim. Cahil kelimesini kullanmayı sevmem bundan dolayı çok gerekmedikçe söylemem ama cb tam bir zir cahil. Herşeyi bir kenara bırakalım, ekonomi öyle bir bataklıkta ki o dolar bu ülkenin tamamı dolar olsa bozdursa yine sönmez. Bir de niye her boku millete atıp şöyle yapın böyle yapın deniyor? Sen çekil biz yonetelim. Herşeyi bok ettiğini kabul etmek gerekir ama hiç ümidim yok. Neyse o dolar artsın millet bir aç kalsın da aklı başına gelsin. Ben yaniyorum herkes yansın.
Cebimde ki 5 doları bozdurarak katkıda bulunacağım çağrı. Şimdi onlar düşünsün. (bkz: swh)
önce köprü geçişleri tl ile olsun ona sonra bakarız.
Dolar mi var da bozduralim mk? Borc batagina soktun bizi 15 yilda.
Şuan 3.53

Adam konuştukça yukseliyor masallah..
(bkz: su veren itfaiyenin hortumu)

bunlar daha iyi günleriniz çomarcıklar.

"omo cohopo zomonondo okmok kornoylo doğotoloyordo..."
önce cumhurbaşkanı olarak o başlasın
sonra biz bozduracağız.