bugün

görsel
futbol estetiği olarak her zaman bir numara kalacak cambaz.
görsel
kalbimde her zaman 1 numara olan futbolcu.
Zırt diye sol frame de görünce yine türkiye ye mi geliyor diye heyecanlandıran futbolcu. Yine boşuna heyecan yapmışım.
ertem şenerin bir ara çölde bir vaha dediği mükemmel futbolcu.
bence şişman ronaldo ile birlikte insanlığa verilen büyük bir armağan.
messi'nin 10 , c.ronaldo'nun 20 katı bir oyuncudur. onun maçlarını izlemeyen bilmez eksiler hemen. bilenler bilir ama. adam tek başına real maadrid,chelsea gibi takımları yıkmıştır hem de birden çok kez. ligindeki ismi olmayan (!) atl.madrid malaga maçlarını saymıyorum.
küçük ronaldo.
bu transfer döneminde gelmesi muhtemel brezilyalı oyuncu, galatasaray'da çok canlar yakabilir.
kanımca gelmiş geçmiş en iyi oyuncular arasında ilk üçtedir.
Bakın Messi, insanüstü olabilir, ronaldo'dan zaten bahsetmiyorum, Ronaldinho'ya saygısızlık olur. 80li ve 90lı neslin tv'De izlerken, zevk aldığı futbolcular sıralamasında 1.sıradadır. Tamam Messi şiir gibi gol atıyor ama arkasında xavi iniesta'dan bahsetmiyorum. Messi sadece atıyor, işin şovunda degıl;ama bu adam hep atıyordu, hem şov yapıyordu. Bence tartışmasız hem messi, hem ronaldo'dan kat kat iyi. izleyinde gözünüz gönlünüz açılsın, messi hiç böyle şeyler yapmıyor.

http://video.uludagsozluk...o-de-assis-moreira-52001/
ronaldinho futbol sahlarının görebileceği en sempatik topçulardandır tartışmasız ama çoğu brezilyalı gibi takımına fayda sağlayacak basit oyun yerine şov yapmayı seçmiştir hem kendini yormuş hem takımının başarısını engellemiştir bu oyun yüzünden.
izlerken mest eden virtüözdür. messinin 90 golü birbirine benzer, bu adamın 30 golü hep ayrı ayrıdır. her golü şaheserdir mk. çalımlar, değişik bir hareket yapar, kafa atar, sağ iç vurur, sol dış vurur, ne bileyim mk her türlü atar, oynayışını izlemeye doyamazsın.
messili barcelonayla ronaldolu madridin maçını izlemektense bu adamın antrenmanını izlemeyi tercih ederim. keşke öylece sönüp gitmeseydi, hep zevkli oyununu sürdürebilseydi.
şükrü saraçoğlu stadında ancak ve ancak freestyle futbol gösterisi için özel davetle boy gösterebilecek oyuncu. yoksa avrupa da bile karşı takımlarda oynamaları mucize olacaktır artık.
1980 doğumlu, Brezilyalı futbolcu. Mevkisi orta saha-forvet arkası oynayan futbolcu. Barcelonada kariyerinin zirvesine oturmuştur ve o dönemde Beckhamla karşılaştırılmıştır. ayrıca dünyanın en iyi frikik atanları arasında olduğu kabul edilmektedir. kariyerinde toplam attığı gol sayısı 254, toplam yaptığı asisti 152dir. ayrıca 2009da Golden Foot ödülünü kazanmıştır.
brezilya milli takımının ingiltere ile yapacağı maçın aday kadrosuna çağrılmış reyiz.
tekrar milli takıma çağrılan yıldız.
ronaldo , rivaldo , romario gibi futbolcuların arasında olan en iyi brezilyalı futbolcudur.
dünya gözüyle oynarken gördüğümüz futbolcu.
aziz yıldırım'a başkanım beni okuldan al diye mesaj göndermiş.
messi yi kimseler tanımazken kendisine dünyanın en iyi oyuncusu ödülü verildiğinde, ben daha kendi takımımın en iyi oyuncusu değilim deyip messi yi bizlere tanıtmıştır. duygu insanı adamın dibidir ayrıca.
bir anda dünya futbol gündemine oturmuş, aynı hızla gündemden düşmüş olan futbolcu. Çok iyi adamdı keşke barca'da devam etseydi.
(bkz: ak düşmüş saçlarına)
güncel Önemli Başlıklar