bugün

hem çok sevdiğim hem de alan dışı atamalardan dolayı beni çok üzen bölümüm.
son sınıfında olduğum bölüm. bir bitirebilseydik artık.
yan gelip yatma bölümüdür.
bölüm mezunları yaklaşık 15 sene önce psikolog olarak hastanelerde çalışmak üzere atanmışlardır. bir kısmı kendini psikolog sanar.
Okumuş olanlar veya hala okuyanlar beni bir yeşillendirse de sevaba girse dediğim bölüm.
on numara meslek.
yata yata para kazan. doğruya doğru.
hele de bayansan tamam isteyenin çok olur. çabuk evlenirsin.
'' yeni bölüm , devlette çok yeri var , hemen atanır'' diyerek doldurdukları
artık yavaş yavaş fire vermeye başlayan bölüm .

Ha asla '' kötü , gitmeyin '' demiyorum ama böyle bölümlere gidenler genellikle
'' devlete kapağı atma'' zihniyeti ile gidiyor .

Şunu söyliyim ; burası türkiye yarın ne olacağı belli değil.

Özeldede geniş çaplı iş imkanları var , dershane , hastahane , şirketlerde danışmanlık gibi
ama dediğim gibi buraya '' devlete kapağı atarım'' zihniyeti ile gidiyorsanız işte o biraz sıkıntı.

krdş bura türkye ne beklion?
Erzincan da ortalama kasan birinciliğe oynayan bi arkadaşa sahip biri olarak okunması öyle ne çok kolay ne çok zor. Tabi arkadaş abartıyor da olabilir. Tuhaf biri zaten.*
Bolumumdur soru alabilirim.
dünyaya bir daha gelsem seçeceğim meslektir.
paso yatıyorsun, gerisi hikaye.
atanmayanın dövüldüğü bölüm. fakat dedikleri gibi burası türkiye belli olmaz hiç birşey bi bakmışsın pdrciler isyanda.
Mezun olduğum bölüm.
isteyerek seçtiğim bölümümdür ilk istek değildi ama neyse. Tabii ki bilmediğiniz konularda soru soramazsınız çünkü henüz bu yıl okuyacağım. Ehehe.
Çok istedik olmadı.
herzaman istemek yetmiyor demek ki.
kendime hiç uygun görmediğim alandır. hiç yeteneğim yok böyle sosyal konuşmalı falan alhengirli şeylere.
psikolojik danışmanlık ve rehberlik değil miydi o. pdr olarak kısaltıyorlar hatta.

psikolojiye puanı yetmeyenlerin okuduğu bölüm.
mezunlarının bağcılar’da kolaylıkla iş imkanı bulabileceği bölümdür.
Eskiden garanti meslek diye tercih ediliyordu. Artık bu bölümünde eski havası kalmadı.
iş bulmak şu an için çok zor, fırsat varsa yol değiştirin.
Bu bölümde okuyanların yaklaşık olarak %90'ı okulu bir an önce bitirip kpss çalışıp devlete kapağı atma peşindedir.
Yüksek lisans imkanlarını değerlendirin derim.