bugün

Bir öngörüdür.

Evet sevgili arkadaşlar bunların bu başkanlığı bu kadar istemesinden korkuyorum artık.

Bir sistemi içeriğini bilmeden bu kadar istemek, sorgusuz sualsiz evet demek nedir?

Anladığım kadarıyla bunlar bu sistemi ne pahasına olursa olsun getirecekler.
Çünkü bunun planını abd ile birlikte 2006 yılında yaptılar ama sistem ağır işlediği için geç kaldılar.

işte bu yüzden de abd 15 temmuzda bunlara bir uyarı verdi.
"Hadi bitirin şu işi artık geç kalıyoruz" denildi ve 15 temmuzdan sonra sürece hız verildi.

Geldiğimiz şu noktada belli ki başkanlık sistemi gelmezse ülkede çok şeyler olacak.

Varlık fonuna aldıkları ülkenin hazineleri ile ekonomik kriz çıkarılacak ve zaten ekonomik kriz pek çok şeyin tetiklemesini yapacak.

Bu ülkenin bekası için bugün her zamankinden daha fazla hayır demeliyiz.

Gününüz hayırlı olsun.
Emperyalizmin köleliğine hayır.
Gelde bunu 140 gr. beyne sahip (koyun) köhne zihniyetli körü körüne inanmış ayak takımına anlat.
Sanki şimdi yanmiyor diyesi geliyor insanın. Senin evine henüz düşmemiş olabilir ama milyon hanenin evi cayır cayır yanıyor. Sen yellene yellene televizyon izlerken millet ağlıyor. Yanacaksa yansın, daha nasıl yanacaksa artık..
Hayır çıkacak ve ortalık yanacak. Bence diğer sonuçlansa bu sonuç daha iyi. Kötünün iyisi.
bırak ortalığı yangın yerine döndüren sebep hayır'dan olsun. sorgusuz kabulle biat eden bir güruh içerisinde kanımın donmasındansa sorgulayıcı bir toplumun hayır demesiyle çıkan yangına çıra olmayı tercih ediyorum. belki kendim yanarken birkaç koyunu da yakarım hem.
Bir süper Sivri zeka beyanı. Hangisi ? Başlık değil tabiki bunu ironi edip komplo senaryosu üreten taze beyin mahsulü fikir über olan. Bide bize senaryo yazıyor diyorlar.

He ya ondan dolayı obama, 15 temmuz darbesinden yaklaşık bir hafta sonra ancak açıklama yapabildi zahir. Yoksa incirlik üssünde yakalanan cıa ajanlarından filan da değil yani. Degil mi Tabi canım 2 sene içerisinde terörle verdigimiz kurbanlarda senaryo. Ulan andavallar, neredeyse memleketi kökünden hallediyorlardı, siz hala amerikan işbirliği senaryosu diye fikir yürütüyorsunuz. Açın gözünüzü de güncelleyin biraz kendinizi.

Dostu düşmanı tanıyın biraz be. Mitin baskanini almaya kalktılar basaramadılar. Erdoganı ameliyat masasina gömmeye kalktılar beceremediler, Geziyle denediler tutmadı, 17-25 aralıkta denediler olmadı, 15 temmuzda Darbeyle denediler yine olmadı. O günden beri hemen her yerde bombalarla terörle vatandaşımızın kanını döktüler yine olmadı. Borsadan bir gecede 200 milyar dolar kaldırdılar batıramadılar, dolarla oynuyorlar şimdide yine bozulacak allahın izniyle tutturamayacaklar. Devlet varlık fonu adı altında 2. Merkez bankasını kurdu. Taktir edeceginiz yerde Siz onada bir kulp buldunuz. Neymiş denetime tabi değilmiş. Sanki merkez bankasını borsayı doları hergün denetliyorsunuz da. Bunlar sanki elimizde.

Terörle yapamayınca ekonomi ile köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar yine başaramayacaklar. Allahın izni ile.
Hayır çıksın da, yanan ateşe su atmasını biliriz.
malın biride demişki, 17-25aralıkta denediler, pardon neyi denediler, paralarıda fetömü yerleştirdi? erdoğan'da oğlu bilal'e fetönün zoruylamı paraları temizleyip temizlemediğini sordu. allah'ım akıl fikir ver.
bu ülke işgal döneminde bir kere yandı.
bir kere daha yansın ve küllerinden yeniden doğsun.

(bkz: bir daha gel samsun dan sarı saçlım mavi gözlüm)
--spoiler--
ironidir diye düşünüyorum. diktayı iliklerimize kadar hissettiğimiz 2013-14 e denk gelen zamanlardan beri normal bir gün bekliyoruz, gelmiyor. azıcık umutlarımız yeşerir gibi oluyor, yine batıyoruz.
tutunacak dalımız yok ve umutsuzuz
--spoiler--

Yukarıdaki ler 16 nisan referandumu öncesi düşündüklerimdi. Neyse ki evet çıktı. Çok gönlüm rahat şaibesiz tertemiz bir seçim oldu. O gün bugündür dış ülkelerle yeni ticari anlaşmalar yaptık, diplomasiyi ilerlettik, ülke çok iyi yönetiliyor. Özgürlüklerimizi barış ve huzur içinde yaşıyoruz. Gelecekten Dr çok Umutluyuz.

E ne oldu? Bir kesimin de referandum öncesi ülkenin gelmesi gereken yerle ilgili düşüncelerini yazdım. Yoksa öyle olmadı mı?