bugün

yadsınamaz gerçektir. ne dedikleri anlaşılmıyor bile aq. şimdi gelip ''onun felsefesi var hede hödö'' diye ötenler olursa da hassiktirin diyorum. ergen müziği işte. sagopa, kolare, ceza falan ahahah bi gülme geldi lan. rock müzik varken böyle yarrak gibi müzik bile diyemediğim boş sesi dinleyenler çok acınası lan. valla yazık.
yanlış gerçektir.
ismail yk'ya maruz kalmış bir bünyenin iddiası.
kulakların rap dinlesin kardeştir.

yabancı:
https://www.youtube.com/watch?v=3NfA0_K1r9I

türkçe:
https://www.youtube.com/watch?v=sLfvdkr8-74
Bir ice cube , eazy e , tupac dinlememiş kişidir , nitekim 1990 larda gangsta rap iyice revaçta olduğu sıralar bunu diyeni vuruyorlardı.
Şuan ki türkçe rap piyasasını bende tasdiklemiyorum ama hiçbir kimse;ceza'yı,karaçalı'yı,indigo'yu,kayra'yı,sagopa kajmer'i(özellikle dj mic check yönünü),mt'yi,ados'u,type wheel'i,roadside picnic'i yabana atamaz.dediğim gibi bunların dışındakileri bende tasdiklemiyorum ama küçüklüğümüzden beri kulak aşinalığı var,hemen yabana atılamıyor.
edit:ayrıca immortal technique adlı yazar şuan buralarda olsaydı fena afaroz ederdi,duymasın.
iğrenç olanları vardır doğru. Arabesk rap bunlara bir örnektir mesela.
underground piyasasında çoğu kişiyi dinlememişsin heralde. allame,ados,joker,pmc falan hiç duymadın sanırım.bide daha derinlerde overrated dediğimiz adamlar var. dinlersen eğer işin aslını anlarsın. örnek vermek gerekirse saian,farazi v kayra.
(bkz: rapin müzik olmadığı gerçeği)
müzikten anlamayan bir insanın savunduğu hötöröf.

rap insanın duygu ve düşünceleri en iyi anlatabildiği bir müzik türüdür. aklının alabildiği her konuyu rapte işleyebilirsin ve bunu iki üç sözle sınırlı olarak değil belkide onlarca bar söz yazarak yaparsın. kimin ne dediği de çok net bir şekilde anlaşılır. eğer anlamayan varsa kbb den randevu almasını tavsiye ederim.
Yadsınamaz gerçektir. Hızlı hızlı heceleyerek, anlamlı ve derin sandıkları bokum gibi sözleri peş peşe sıralayınca ve üç beden büyük giyinip elleri bi ağıza bi kasığa götürmekle müzik yaptığını zanneden dallamalar acınası, ama onları dinleyenler daha bi acınası geliyor bana. Sagopa, ceza vs çıktıkça basıyorum küfrü amına kodumun apaçilerine. Hepsini geçtim, bu 'tür' bile diyemeyeceğim iğrenç müzik türüyle, rock müziği kıyaslayanlar ayrı bir vaka zaten.
rap müziğin iğrenç olduğunu düşünenler rap müziği arsız beladan ibaret sanan andavallardır.
her müzik türünün başlı başına ruhu, bir geçmişi vardır. onu icraat edenlerin düzgün şeyler ortaya koyamaması, olduğundan farklı bir biçime evrilmesi bu türün sik, kaka olduğunu göstermez.
Boş beyinler için iğrenç gelebilir normaldir.
Bildiğin arabesk amk. Sadece hızlı söyleniyor.
Mode xl e hakaret ettin su an farkında mısın?
Rap kendini herkese sevdirmek isteseydi inanın bunu da yapardı.