bugün

--spoiler--

ramiz karaeski: 20 senede bu kadar mı değişir bir şehir he..

balıkçı: yaa.

ramiz karaeski: nereye gitti bizim istanbul he..

balıkçı: neredeydin dayı, dışarıda mıydın?

ramiz karaeski: (gülerek) içerideydim..

--spoiler--
dünkü çocuktur ramiz.
Sapık bir oğlancıydı. Genç parlak erkeklere karşı zaafiyeti vardı. Ömer'e de seks karşılığı yardım etti. Ama orayı kestiler tabi.
duyuyor musun yeğen?
suyun sesini duyuyor musun
yapamam diyordun, gücen yetmez sanıyordun
anlarlar, yaptırmazlar, bir daha yenerler diye korkuyordun
imkansız diyordun
ama suyun sesini duyuyor musun yeğen
deniz sonunda yarıldı bize sadece içinden yürümek kaldı...
Karaeski Hanedanılığının kurucusu, bilge, kabadayı, cömert bir adam. Veliaht oğulları öldüğü için 2 veliahtı vardır: Birisi Ezel Bayraktar diğeri ise 2. Ramiz nam-ı diğer sekizdir.
Fırtınada ağaçlar nasıl çatırdar bilir misin kardeş?

-Ramiz Dayı
kankasının manitasına göz diken bir p.şt oğlu g.tveren.

kızının bacaklarına baktı diye bahçıvanının tırnaklarını söktüren laz ziya gibi biri lazım bu ite.

malum yerini keser ve sonra ağzına verirdi ziya baba bunun.
Diziyi izledim haksız. Milletin manitasına çökmüş ayıp değil mi kardeş haa.
sözleri ve tecrübeleri ile, dayı olarak anılmıştır.
ramiz dayı.
Herkes öldürür sevdiğini kimi bir bakışıyla yapar bunu kimi dalkavukça sözlerle..
ezel'in ramiz dayısı olarak herkes öldürür sevdiğini şiiri ile hafızalara kazınmıştır.
amerika'nın süperman'ı varsa, bizim de dayı'mız var.

https://youtu.be/FqGUUW-zwcA
Bin kere ihanet etseler sana , affetsen yine ihanet ederler,herkes doğasının gereğini yapar yeğen , bin kere de ihanet etseler sen yine gidersin yanlarına.
Dizi aleminin en iyi karakterlerinden biridir. Gerçek bir efsane. Evet.
gençliği tam bir barzo-kabadayı kırması iken, yaşlılığı guru, edebi bir şahsiyet olup okullarda okutulması gereken kurgusal dizi karakteri.
40 Sene önce buraya bir adam indi.Elinde bir bavul cebinde bir bıçak o kadar.. Tek başınaydı, koca dünya kulağına yapamazsın diyordu, ona buradan giremezsin dediler, girdi.Ona burada kalamazsın dediler kaldı.Ona sen köyden bir fukarasın, sen tek başına bu halinle bu koca dünyanın tepesine mi çıkıcaksın? yapamazsın dediler, yaptı.
karakteri canlandıran boş vasat sanatçının oynadığı çakma kabadayı karakterdir. netbb
Gene nerden izledim allah belasını versin tüm modum düştü bi de arkaya deniz tekin koymuşlar pu insafsızlar.

https://youtu.be/nSAfO3NRVlQ
özellikle (bkz: kerpeten ali) ile karşılaşma sahnesi süperdi.

-meyvayi soymadan içinden ne çıkar bilemem kardeş..

ezel mezel hikaye diziyi izlettiren ramizdi ramiz.
dizinin ana karakteri ne ramizdir ne ezel ne de cengiz.

dizinin ana karakteri ramizin gençliğinde giydiği büyük yakalı gömlektir.

bir toplumun hafızası amına koyim. gömlekler dile geliyordu fılaşbeklerde. "şeklimiz bu babako" deyu racon kesiyorlardı. o nası gömlekler lan. ispanyol paça bile sönük kalıyordu.
yemin ediyorum bu dizinin ana karakteridir. ezel falan tırt resmen şimdi izledikçe anlıyorsun.
En yakın arkadaşının sevgilisini almış, abisini öldürmüş olan zat. Kenan ne yaptıysa ona haklı. Kenan birkan'ı o yarattı. Sonra çok pişman oldu. 30 yıl yattı. Af diledi. Sonra kenan da onu affetmedi. Abarttıkça abarttı. Torununu aldı, kızını aldı, evlatlarını öldürttü, selma'yı öldürttü. Sonra ikisi de öldü. Olan bu iki eski dostun savaşında mazlumlara oldu.
kırk sene önce buraya bir adam indi. elinde bir bavul, cebinde bir bıçak.
o kadar.
tek başınaydı. koca dünya kulağına yapamazsın diyordu.
ona buradan giremezsin dediler, girdi.
ona burada kalamazsın dediler, kaldı.
ona sen köyden bir fukarasın, sen tek başına bu halinle bu koca dünyanın tepesine mi çıkacaksın? yapamazsın dediler, yaptı.

https://www.youtube.com/watch?v=wYFLDilHCAQ
Tr dizi tarihin en iyi karakteridir.