bugün

Şimdi de kanser sacan feminaziler silah olarak bu kavramı kullanıyor.

Çok basit bir soru: psikolojik şiddetin sınırını kim nasıl ölçecek? Yoksa bu da "kadının beyanı esastir" argümanına göre erkek düşmanlığından gözü dönmüş feminazilere mi bırakılacak ?

Feministler gittikçe abdyi saran ve ifade hürriyeti önünde ciddi bir engel olan sjw kanserine bulaşmış durumda. Söylediğiniz her cümleyi, eleştiriyi " psikolojik şiddet" adı altında susturmaya doğru gidiyor bu.

Son derece muğlâk, soyut bir şiddet tanımı.

Ifade hürriyeti en temel haklardan biridir ve psikolojik şiddet gibi zirvaliklara kurban edilemez.
psikolojik şiddete fiziksel şiddet olarak cevap verirseniz haksız çıkarsınız, yapmayın. tecrübeyle sabit.
uygulayıcısının, hedef aldığı kişiyi duygusal anlamda tahakküm altına alıp cezalandırmak, küçük düşürmek, toplumdan soyutlamak, değersiz olduğunu hissettirmek gibi yollarla sistematik ve gaddarca istismar ettiği, insan ruhunun kırılganlığına yapılan bir saldırıdır.

şiddetin en acımasız ve kaçışı zor olan bu türü, cinsiyetçi söylemlere alet edilmemeli, kadın ya da erkek toplumun her alanında, her statüdeki veya güçteki kişiye karşı uygulanabileceği bilinmeli ve cinsiyetçi gruplarca istismarına izin verilmemelidir. psikolojik şiddeti yalnızca erkekle/ kadınla eşleştirmek, şüphesiz diğer grubun negatif ayrıştırılarak farkında olmadan psikolojik şiddete maruz kalmasına sebep olacaktır.
Şiddet ile aynı şeydir. Peki şiddet nedir. Anneye anlatır gibi anlatayım, kısaca. Bir varlığa elinizle, ayağınıza, silahınızla, sopayla, küfür veya hakaretle bir takım temaslarda bulunursanız, o varlığa saldırmış olursunuz; eğer aynı davranışları planlı ya da plansız şekilde, aynı varlığa zarar verebileceğiniz bilinci (düşü, hayali, fikri, tarzı, adeti) ile sergilerseniz şiddet göstermiş olursunuz. işte psikolojik şiddet te insalara ya da diğer canlı varlıklara, onların psikolojisini bozduğu ya da bozabileceği bilinen bir takım davranışların, bilinçli olarak sergilenmesi tutumdur.
Öyle anlar var ki tek bir hatırlama ile kendime olan bütün saygımı kaybediyorum. Güçlü olmadığıma güçlü rolü yaptığıma inanıyorum, çirkin olduğuma ama ama bunu gizlemeye çalıştığıma inanıyorum. Zeki rolü yaptığıma inanıyorum. Buna gerçekten maruz kalan bir insanın kesin bir zafer şansı çok düşük zayıf düştüğün her an orada bir yerde seni yakalayacak olumsuz düşünceler oluyor.
Yakınmayı da kendime yakıştıramıyorum Duygularımı gizlemeyi de. Umarım geçicidir diyeceğim ama pek sanmıyorum. illaki bu ruhsal çukura düşeceğim ve böyle zamanlar için bir planım olmalı. Ne kadar sevimsiz değil mi yahu bu yazı bile ne kadar sevimsiz.
Sadece kadınların gördüğü şiddettir. Erkekler falan görmüyordur kesin! Evet.
Anne baba tarafından uygulananı çocuğun karakterinin içinden geçer. Hayatı boyunca ezilen biri olabilir bu yüzden özünde dört dörtlük bir çocuk.

(bkz: Doğduğun ev kaderindir)
ruhsal sorunlara sebep olur.
tedavisi fiziksel şiddete göre daha zordur.
bir insanla "şaka" adı altında durup durup dalga geçmek, küçük düşürücü sözcüklerle hitap etmek ya da gerçeği yansıtıp yansıtmaması farketmeksizin karşıdaki insanın fiziği ve kişiliğiyle ilgili olumsuz yorumlar yapmak; maruz kalan kişi "bunu bir daha duymak istemiyorum." dediği halde ısrarla aynı üslubu kullanmaya devam etmek. diğer bir deyişle karşıdaki insanı görmezden gelmek. bunlardan biri ya da birkaçı bir araya toplandığında adına "psikolojik şiddet" denilmektedir. yapan genelde bilerek yapar zira yapanın, maruz kalan kişinin enerjisini düşürdüğünü anlamaması için seme olması lazımdır. bir seme de zaten herhangi birine psikolojik şiddet uygulayabilecek kapasiteye sahip değildir. bunu yapan kişi seme olamaz fakat narsisist bir ruh hastası olması gayet olasıdır. bu tarz insanlardan "ben altınım." dese uzak durun. zaten muhtemelen bakır haliyle kendisini altın sandığından bu kadar hadsizdir.
pşik-oloji olsa olsa, pişik hazırlarken içine hangi malzemelerin konacağıyla ilgilidir.
Hakkedene yapılmasını gerektiği kanaatindeyim efem.
güncel Önemli Başlıklar