bugün

118 , 80 biraderler. ve onları taşıyan hasta ruhlu taksici.
118-18,118-80 raklamlarındaki her canlı mahlukat. hangi reklam şirketinin hangi elemanının başının altından çıktı aceba bu fikir merak etmekteyim.
118 le 80!
son zamanlarda bilinmeyen numara servislerinin özelleşmesiyle çekilen reklamlardaki karakterleri özel olarak psikolojik sorunları olan insanlardan seçtiklerini düşünüyorum.
psikolojik sorunları olan reklamcılar tarafından karakterize ediliyorlardır. yahu reklamcı alırken - seçerken önce bi psikolojisini inceleyin lütfen. sonra toplumu da peşinden psikolojik bunalıma sürüklüyor. bizi bu gibilerle karşılaştırmayın, reklamlarına maruz bırakmayın.
kahvaltı masasındaki ailenin dramıdır.
-aaa ayşe kahveye gelecek
(aman neyse ayşe yabancı mı canım)
-aaa ayşe nin gelini yabancı ama ingiliz
manya mısın kadın sen zıkkımlanda toparla evi.
vestel reklamındaki , bulaşıkları elle yıkayan bulaşık makinesi.
avea reklamında oynayan çok yüklenilen herif.
avea nin indirim reklaminda gozluk takip indirimleri goren hatun ve erkek arkadasi ikiside anormal otesi sorunlu.
Yalın'ın oynadığı vestel reklamında "çok yakışıklı di mii ben onunla evleenceeem." diyen küçük kız. O dirseğini iki metre öteye yaslayıp masaya yayılması yok mu.
*
persil reklamında çantasında persil şişesi taşıyan manyakların içinde bulunduğu karakter grubudur.
vodafone reklamındaki şafak sezer. tam manyak. kırmızı!
(bkz: karnı acıkan ali nin annesi)
118 80 ikisi beraber.
yi yavrum yi diyip, torunana pizza yedirmeye çalışan teyze.
(bkz: tutku reklamları)
Aslında reklam karakterlerinin değil o reklamları yapanların sorunlarının had safhada olduğuna inandığımdır inancımı da desteklerim her türlü.
bebek maması reklamında annenin çıkıp '' ali' nin karnı acıkkttııııı'' diye bağırması psikolojik sorunları olduğunu gösterir.
regal reklamında cevabını beğenmediği insanı tokatlayan adamlar. seviyorum onları.
maximus reklamındaki amaçsızca bağıran gençler.
dido reklamlarında gereksiz şekilde zırvalayan beyaz saçlı,profesör kılıklı dodidodidodididiii diyen amcamız.
(bkz: eti gofreti)
bir zamanlar çıktığında şizofrenik reklamlar altında görüyordum. çok acayipler.
özellikle son reklam bize gösteriyor ki,şafak sezer'in vodafone karakteri selim.
metro reklamlarındaki 'enerjii geliyorum demüeeezzz; metrooo!' şeklindeki slogan beni saçma sapan triplere sokmakta.
reklam filminde de çocuğun gelip, mervee bak kas yaptım hadi bağa vur demesiyle başlayan saçmalık, kızın metroyu yedikten sonra çocuğa abanması, çocuğun duvarı delmesi, ona rağmen hala sağlıklı olup 'sen naaptın merve' demesi ile de devam etmektedir, kafayı yedirtir, televizyonu kapattırır.
son coca cola reklamındaki tiplemeler.
güncel Önemli Başlıklar