geleceğin muhtemelen en önemli meslek dallarında zirveye oynayacaktır.

yazılımla ilgilenen herkesin ilk odağı bu konu olmalı. prompt mühendisliği cart curttan bahsetmiyorum o genel bi kavram ve bir prompt'u daha iyi hale getirmek, detaylarla ilgilenmekle alakalı.

prompt otomasyoncusu, prompt otomasyonu yazabilen, geliştirebilen adamlar.

neden önemli?

çünkü artık ai prompt'larla yetinmeyecek. promptlardan gelen çıktıların çıktılara uygun yeni promptlarla tekrar gönderilmesi ve en etkin sonuçlara erişim için çok sayıda promptla döndürülmesi gerekecek. çünkü detaylar ve ürün kaliteleri giderek artıyor.

ve bilin bakalım neyin sonu yok?

elbette " tatmin hissinin".

bu yüzden, en kaliteli sonucu da alsan bunun bir sonrası ne olabilirdi, bıuna şu da eklenirse ne sonuç çıkardı soruları sonsuza dek devam edeceği için bunu kendiliğinden gerçekleştirecek sistemleri yazabilen adamların değeri artacak ve daha da önemlisi.

en alt seviye meslek gruplarından en elit görülen iş dallarına dek her alanda bu işi becerebilen adamlara ihtiyaç hat safhada olacak çünkü artık zaman, ai'ı sistemlerinde kullanmayan insanların yavaş yavaş elenmeye başlayacağı zamana doğru evriliyor.

nasıl ki sosyal medyada hesap oluşturup ürünlerinin reklamını yapmaya başlayanlar(restoranlardan emlak şirketlerine dek sayısız bi skala) bunları yapmayanlara kıyasla çok daha öne geçiyor ve diğerleri zamanla eleniyora bu düzen de benzer şekilde ilerleyecek.

haliyle, yakın zamanda ortaya böyle bir meslek dalı çıkacak. prompt otomasyoncusu.

veya prompt otomasyoneri de diyebilirler.

benim kendi işlerim dolayısıyla bunlara ayıracak vaktim yok, en fazla 2-3 ayımı alır zaten çok kafa yormamı gerektirmiyor donanımlarım dolayısıyla ama yolun henüz başının başında olanlar, neyle uğraşıyorsa terk edip yavaştan bu konulara yönelsin.

yarın pırlanta değerinde olacaksınız.