bugün

Probis mahveder, ağzına sıçar çokoprensin.
probis ilk çıktığında daha güzelmiş gibi gelmişti ama zamanla eski aşk çokoprens prensliği geri aldı...
çokoprensin tek atacağı kapışmadır. çokoprens bir kere çok düz sade bir tadı var. oysa çokoprens öyle mi? çikolatasındaki o muz aroması, boğazı kurutmayan kurabiyesi ve her şeyin yanına mükemmel uymasıyla bir başyapıttır. bisküvilerin lideridir. adamdır adam!
probis çokoprensi net tokatlar.
Birisi muz kokulu probis, öbürü çikolatalı bisküvi vallahi ikisini de seviyorum. Ayırt edemem. Ama son zamanlarda probis lezzetini yitirdi.
pandemi döneminde beni 3 gün doyururdu sonra 400 500 zamlandı.
Probis. Kalp.
görsel
görsel

bayağı ağır.
probis iyi de ağır ya.
Probisin gerek proteinli yapısı, gerek bisküvi lezzeti ve gerek muz aromasıyla açık ara kazanacağı versustur.
Probis'in her türlü alacağı versustur. Bebeler çokoprens diyecektir elbette.. Probis'in müptelasıyız ve müridiyiz..
probis tek atar. evet muz.
Oyum çokoprense...
öncelikle ikiside kendi dallarında bir numara. illa bir fark söylemem gerekiyorsa probis ağırdır çokoprens hafiftir.
probis muzumsu aroması ile bir süre sonra bayar.
çokoprens her zaman öndedir ,klasiktir.
Probis tokatlar.
çok küçük yaştan beri bir çok endüstriyel abur cubur girdi bünyeme ama sağlıksız falan dinlemem çokoprens bir efsanedir ve sorusuz sualsiz kazanır bu kıyaslamayı.
Tatsız tutsuz kuru çokoprensle güzeller güzeli probisi yarıştırmak mı ?
probis, yıllarca çokoprens'in gölgesinde kaldı. eziklediler, hor gördüler, minibüsten inerken aracı hareket ettirdiler, otomatik kapıya sıkıştırdılar, beyaz giydirip yağmur yağdırdılar, üst kattan kafasına tükürdüler probis'in. çokoprens'e yeni yeni ambalajlar yapıp rafların en üst tarafına koydular, altlara sakladılar probis'i.

provitaminliydi, muzluydu probis ama bir gün çıkıp da bunların havasını atmadı, çokoprensi kenara çekip "sen bir ekmek kaç lira bilir misin?" diye darlayıp vicdan yapmadı. 'kardeşimdir' dedi sineye çekti.

canım probis, seni hep çok sevdim, seni içinde yaşadığım bu kapitalist dünyaya rağmen çok sevdim, kokun bana hep huzur verdi, unutma seninle ölmeye geldik!
Kesinlikle çokoprens, probise para verip alan midesizdir.
Bedeva olsa yenir ama orası ayrı.
Vucut gelistirmeci bir birey olarak bunlar da ne diyerek aval aval bakiyorum.
bunu yiyenler 10 sene sonra (bkz: pardon şoför bey başıbüyük mü)

diyen teyzelere dönüşüyor. benden günah gitti. sonra kimse

ben duymadım demesin.
"Siz hiç eti cin yememişsiniz anlaşılan" diyerek müdahil olduğum versustur.
içinde prens geçen bir şeyi zevkle ımmmmhlayarak yiyen adamlar probis gibi bir delikanlı mamasına gay yiyeceği imasında bulunuyorlar.

komik.

ortam çok gerildi yalnız.