bugün

"kadınlar piçlerle tanışırlar. sorumsuzluklarına ve hayatın işlevsel alanlarının dışındaki uzmanlıklarına hayran kalırlar. geçmişin, geleceğin, hatıraların ve ideallerin konuşulmadığı masalarda uzun uzun tarif edilerek hazırlatılan kokteyller içerler. bir sonraki iş gününde erişilmesi gereken verimlilik kotaları olmadığı için uzun uzun sevişilen yataklarda uyurlar. ve sabah, kadınlar piçlere aşık uyanırlar. doğru kişi tarafından çaldırılmasını bekledikleri telefonun yakınlarında sinirlenirler. aile ve dostlarıyla ayarladıkları tanışma randevularına tek taraflı iştiraklerinden ötürü özür dilerler. sorumsuzluğun her türlü içten duyguya karşı duyarsızlığı da içerdiğini düşündükleri gecelerde ağlayarak uyurlar. ve sabah kadınlar piçlerden nefret ederek uyanırlar."

"piçler hakkında konuşmak, insanlara filmler ve haber bültenlerindeki felaket sahnelerini izlerken hissettiklerine benzeyen garip bir zevk verir. sözünü edebilecekleri konular tükendiğinde tanıdıkları piçlerin ne hale geldiklerini ve o hale nereden geldiklerini konuşurlar. çünkü sıfırdan hayatlarını yaratmış insanların hikayeleri kadar hayatlarından bir sıfır yaratmış olanlarınki de gösterişlidir. tabi içinde bulundukları şartlardan tatmin olmayan hırs sahibi insanlar piçler hakkında konuşarak kendilerini iyi de hissederler. çünkü piçlere kıyasla onlar daima iyi durumdadır. zaten piçlere kıyasla, ölüler ve sakatlar hariç herkes iyi durumdadır. sonuç olarak, mahvedilmiş hayatlar, yetenekler ve kaçırılmış fırsatlarla dolu yıllar hakkında konuşmak zevklidir eğer o hayatlar, yetenekler ve yıllar size ait değilse."

" taksim ne demek? paylaştırmak dağıtmak demek. işte burası, istanbul da yaşayan insanların taksim edildiği yerdir. insanlar bu meydandan sokaklara, semtlere dağılırlar. burada sürekli bir pay alma durumu da sözkonusudur. istanbul dan payına düşeni taksim de alırsın. çünki burada zevk, insan, uyuşturucu, kan, aşk, acı, akla gelen herşey taksim edilir. hakedilen payların alındığı yerdir burası. tabii yapılan taksim bazen adaletli olmayabilir. ama zaten meydanın adı sadece taksim dir. adil taksim meydanı değil."

tarafımca imtiyazlı romanlardan biridir.
tırnak diplerinden kalkan et parçaları, şeytan tırnağı anlamında da kullanılır.
Bir döneme kadar dünyanın en efendi en düşünceli en duygusal en masum insanıyken, aşık olduğunuz kadının size yaptıkları ve çektiğiniz acılar sizi bu yola sürükler. Ve işin acı tarafı piç sıfatını kendinize yakıştırır ve bundan zevk alırsınız.Çünkü kafanız ağrımaz rahatsınızdır hiç bir kız umurunuzda değildir sanki hepsi birbirinin aynısı gibi.Ama gerçek sevgiyede bir o kadar muhtaçsınızdır ama bunu belli etmemenizdir aslında sizi piç yapan.Ve her piç erkek aslında efendiden dönmedir.Unutmayın piç olunmaz, piç olunmak zorunda bırakılır.
peyk şarkısıdır.
''Piçlerin babalarıyla olan ilişkileri mezar taşı kadar soğuk, yeni dökülmüş kan kadar sıcaktır." güzel kitaptır aynı zamanda severim.
'Piçler aşık oldukları kadınların kendilerini kurtaracaklarını düşünürler. Oysa hiçbir kadın bir piçi kurtarmak için gelmemiştir dünyaya'
içinde güzel şarkılar geçen güzel kitap.
(bkz: şekilli sözler yazıp sözlükten kız düşürme başlığı)
fırlama veya adi şerefsiz anlamlarında kullanılan kelime.

mesela benim dayım tam bir piç. yok fırlama değil adi şerefsiz biri.
profesyonel istanbul çocuğu. (fırlama anlamında p.ç) ayakta sikeriz haberiniz olmaz. hehe.
günümüzde gerçek anlamından çok fırlama, yaramaz, kafası şeytanlığa çalışan munzur insanları tanımlamak için kullanılır.
(bkz: ramsay bolton)

aslında özünde iyiydi p.zevenk...

görsel
Bir piç doğmak var bir de sonradan piç olmak var.
Ne piç doğdum ne de sonradan olabildim.

Ama son zamanlarda hayat beni piç yapmak için son hızıyla çabalıyor. Adım gibi biliyorum ki beceremem ben piç olmayı. Genetiğime işlenmemiş olan bişeyi beceremem yani. O yüzden yüzüm gülmeyecek biliyorum ama varsın hayat beni piç edeceğine, ben hayatımı piç etmiş olayım. Hadi geceniz güzel olsun.
dünya üzerinde yazılmış en harikulade kitap. adeta kitab-ı mukaddes.

okumuş insanları kardeşim, canımdan bir parçam olarak görür ve benimserim.

bana güvenin. okuyun.
Fonetiğinde iç rahatlaması, boşalma ve huzur bulma duygularını aynı anda yaşatan kelime.
Babası belli olmayan oğul, kız.
piçlerin çocukları olmaz.
piçler, aşık oldukları kadınların kendilerini kurtaracaklarını düşünür. oysa hiçbir kadın dünyaya bir piçi kurtarmak için gelmemiştir.
piçlere sır verilebilir. ölümleriyle son bulan sırdaşlıkları vardır.
piçlerin cinsel hayatı düzensizdir.
piçlerin bedenleri ve akılları, diğer insanlarınkilerin aksine nasırlaşmaz. onların nasırlaşan tek yerleri ruhlarıdır.
piçler sadece kendi aşklarına saygı duyarlar. en yakın dostlarının kadınlarına dil ve el uzatabilirler. bu durumda piç tabii ki suçlu, ancak piçlik meşrudur. piçler düzensiz hayatlarında düzenli olarak içki içerler. belli sayıdaki kadehten sonra sarhoş olup sızarlar. sızdıkları yerin adı huzurdur.
piçlerin babalarıyla olan ilişkileri mezar taşı kadar soğuk, yeni dökülmüş kan kadar sıcaktır.
piçler insan öldüremedikleri, ağır suçlar işleyemedikleri, korkak ve hain oldukları için yaşadıkları yerleri zorunlu kalmadıkça terk edemezler.
piçin davranış ve tercihlerini sadece bir başka piç kabul edilebilir olarak değerlendirir ve "neden?" diye sormaz. "neden" sorusu piçliği yok eder.
+hakan günday'ın 2003'te ilk baskısını yaptığı kitabi. kinyas ve kayra'da olduğu gibi burada da kıyıdan köşeden kendini sokmuş ki bu huyuna hasta oluyorum. kinyas ve kayra'da yazar oldugu için 2 kafadar günlüklerini gönderiyordu, bundaysa bir piç ve yazar olarak karşımıza çıkıyor. lanet istanbul'un ulaşımı sayesinde pdf olarak sırf yolda okuyarak 2 günde bitti. kısacık, sürükleyici ve güzel. cenk, barbaros, afgan, hakan ve yanlarında ki diğer figüranlardan oluşan bu 4 kafadarın aslında yetenekli, zengin ve etkileyici olmalarına rağmen hiçbir sey yapmamaları oradan oraya sürüklenmeleri ve asalaklıkları konusu. son cümlesiyle de her zaman olduğu gibi nihilizmi hissettirir yazar. okunası, kısa ve güzel kitap
ağlattın piç.

son cümlesi sol omzumda.
okunmamaya yemin edilmiş olan. kitap.
Babasının kim olduğu belirsiz kişi.
Sezercik.
Bir Hakan Günday kitabı.
Yeraltı edebiyatı diye kendi hastalıklı ruhunu bize aksettiren bir roman.
Çok da okunası bir tarafı Yok.
asıl doğrusu ensest ilişki sonrasında doğan bebeğe denir. sapla samanı ayrıştıramayan halka duyurulur. yok evlilik dışı olana yok ayrı olana yok bilmem babasız doğana vs denmez. aydınlan ey cahil çükela millet. mal geldiniz mal gitmeyin !
Babası belli olmayan çocuk. Argoda da hin üçkağıtçılara verilebilen isim.
meyve ağaçlarının etrafında çıkan gereksiz otlara verilen isim.

çift elli uzun bir kılıca verilen isim.

hem fırlama hem şımarık hemde zengin insanların ortak lakabı.
Gençlerin birbiri için rahatça kullandığı ancak kullanılması yanlış olan bir küfür.