bugün

Havalı bir isme sahip olan şeydir. Sahi nedir?
ABD'nin savunma bakanlığı ve genelkurmay başkanlığının genel adıdır, adını da bulunduğu yapının şeklinden alır. iç içe geçmiş 5 beşgenden oluşur.
Pentagon’un bir zombi istilasına karşı bir savunma planı bulunmaktadır.
Değişik bir ideolojinin kol gezdiği esrarengiz beşgen karargahtir.
yüzölçümünün sadece yüzde 2'si orman olan Afganistan'daki yerel birlikler için orman kamuflajlı üniformalar satın aldığı ve bu nedenle 28 milyon dolarlık zarara yol açtığı ortaya çıkmış.. 2008 yılından bu yana toplam zararın 94 milyon dolara ulaştığı ifade edilmiş.

https://tr.sputniknews.co...j-94milyon-dolar-harcama/
türkiye ile gerilim askeri operasyonlarımızı etkilemez demiş. sorun abd'nin ve konsolosluğunun darbe ile ilişkilendirilmesi diyor yani kısaca.
ne güzel yerdi , ne enteresan bir yapıydı . inanır mısınız bilmem ama buranın konumunda herkesi ajan sanmıştım . herkes fire vermeden smokin , kadınlar siyah , gizemli bir tarza sahip . insan ürkmüyor değil . ekstra olarak sanal mecranın derinliği olarak bilinen darkweb(deepweb)in bu Pentagon sunucularından harekete geçirildiği söyleniyordu .
ing. beşgen .
--spoiler--
Pentagon, Çin'in 2020'li yıllarda inşa etmeyi planladığı Type 096 nükleer balistik denizaltısının 24 adet JL-3 denizaltından fırlatılan balistik füze (SLBM) ateşleyebileceğini açıkladı. SLBM'lerin 9 bin kilometre menzilli olması bekleniyor.
--spoiler--
Özel Kalem Müdürü Kevin Sweeney istifa etmiştir.
Amerikan savunma bakanlığı ve genel kurmay başkanlığı binasının şekli. Yani beşgen. Bina beşgen diye kurumlara bu ismi vermişler.

Beynini şeyettiğimin yaratıcı beton kafaları.

Başkanlık binası da beyaz diye beyaz saray diyorlar. Amlarına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar.
ing. Beşgen anlamına gelen beşgen şekilli binadır.
Çocukken bir kişi (bir abd hükümeti yetkilisi) sanardım bunu. *
idari bir bina .
2.86 milyon çalışan ve 716 milyar dolar bütçeye sahip kurum.
ABD'nin Rusya'ya karşı Ukrayna'ya asker sevk etmesinin masada olmadığını açıklamıştır
https://bit.ly/3HeOqKO
(bkz: sünger bob kare pentagon)