bugün

belediye başkanlarının analarının ahlak anlayışının düşük olduğunu gösterir. oğluna hiç terbiye verememiş. babası belli ise o da vermemiş.
ben sigara içmem meseleyi kürde türke bağlarsan sorun senin kaçak sigara sorunu değil sorun zihniyet meselendir..

1. o sigarayı ülkemizde ürettilmediğine göre ve tırlarla giriş yaptıgına göre suç kimde ?
2. o sigarayı toplatmayan açıkta sattıran ben olmadıgıma göre suç kimde..
3. kaçak sigarayı kürt sattıyorsa ege ve akdenizde kaçak mazotu da yunanlıalrmı satıyor ?
4. 2 liralık marlboroya 7 lira vergi koyarsan adam gider kanserojen prestijleri alır içer hastalanır saglık masrafınıda bana sana ödetir.

kısacası suç 1 liralık mala 5 lira vergi koyandadır.. adam 1000 liralık iphone a 1000 vergi koyarsan adam gider dışarda alır 125 liraya kaydettirir..

senin mantıgında 125 lira vergi aldım ama dışarıya giden para ise 1000 lira oldugunun farkında olmazsın ve sonra dışardan gelen telefon patlaması yaşanıyor dış ticaret açıgı büyüyor diye yaygara koparırsın..

sigara da aynıdır vergiyi düşür marlboro 3 liraolsun bakayım adam gidip prestige 3 lira verirmi..

Türkiye 5 milyar dolar vergi topluyayım diye yıllık avantadan 100 milyar dolar kaybetmiyorsa hiçbirşey bilmiyorum..
meseleyi kürt - türk diye açıklayamazmışız...

japon ve urdu diye denesek...

şaka bir yana pkk destekçisi maliye bakanı kürt mehmet'in bakanlığı döneminde sivas'ın doğusu vergisiz bölge ilan edildi.

gelir, kurumlar, ötv ve daha bin türlü vergi, resim ve harç buralarda kol bıyu dayatılırken oralarda devletin yüzünü anca cebinize para koyarken görüyorsunuz bir de ekmek parası uğruna oralara giden gencecik öğretmen kızları taciz ederken yada doktor dövüp, öldürürken...

sigara kaçakçılığında dövlet böyyüklerimizin de hissedarı olduğu çok büyük bir organizasyon var.

sanılanın aksine o kaçak sigaraların çoğunluğu yurtdışında üretilmiyor. türkiye'de üretilip gümrüklerden sorgusuz sualsiz ırak'da açık bölge durumundaki kuzey bölgesine gidiyor ve oradan tekrar yurda sokuluyor.

bu şebeke dağıtımdan kurucu ortaklara dek kürtlerden oluşuyor.

ama biz meseleye japon - eskimo olarak bakalım...
kaçak sigara satışını da bir ırka mal etmiş örümcek beyin başlığı.

evimin yakınlarında bir dükkan var,kaçak sigara dükkanı ve sahibi kürt değil. bu durumda o kişinin ırkını tüm kaçak sigara satanların ırkına denklemek mi gerekiyor bilemedim ben şimdi.
ORUSPU ÇOCUKLARINA DERT olmuş kürttür.
Kaçak silah, uyuşturucu, kaçak elektronik eşya ve kaçak sigara gibi türkiyede satılan kaçak olan her şey pkk lıların sattığı şeylerdir. Türk te satsa kürtte satsa parası pkk ya gider. Hatırlarsanız kaçakçı teröristler uçakla bombalanmıştı da tazminat almıştı.

Orospu çocuklarının koruduğu pkk sempatizanı gençtir.
Pkk'ya gelir sağlayan kürttür. Yan tezgahında mutlaka çalıntı 3-5 telefon bulunur.

Tipler de afedersin at hırsızı gibi amk..