bugün

almayın amk gerekiyorsa gitmeyin biraz maça bir şey olmaz.

e bilet e hayır!
aktif bankin kasasina daha şimdiden 2 milyon liradan fazla kılçıksız para girmesine sebep olan karttir.

270 000 den fazla ekstra banka musterisi ile de aktif bank değerine değer katmistir.

susma Haykır e-bilet e Hayır!
zaten tribüne taraftar toplamak zorken bir de futbola ilginin az olduğu kayseri gibi şehirlere yapılan dev statların içi bomboş kalıyordu. bu durum bile içler acısı iken artık tüm süper lig böyle.

e bilet almıyorum almayacağım da.
yandaş sistem.

şuna karşı direnmeyip, karşı çıkmayıp almayıp

yaa hala gelmedi, yok kapıda sorun çıktı diyen yavşaklar ayrı dert.

alma o zaman göt herif, dik dur.
https://twitter.com/Mlhbl...status/511136075675607041

REZALET.
bugün fenerbahçe-trabzonspor maçında anlaşıldıki

beleş bileti, yere yabancı madde atmayı bitirmiş sistemdir.

ha yandaşı zengin etme evet yandaş zengin olmuştur. oğlum amk yandaşın zengin olmadığı yer mi var.

kredi kartı olmaksızın sadece kart bedeli alınacaksa(maliyeti) bu amk beleş biletçilerini, karaborsacılarını bitirecek projedir.
ligi ağlatan uygulamadır.
yabancı maddeyi bitirme, holiganlığı önleme olayları falan sadece e-bilet çıktı diye ortadan kalkacaksa emniyet teşkilatı ortadan kaldırılsın.

ligin ilk haftasında 9 statta toplam 80 bin seyirci maç izlemiş. Ulan geçen yıl sadece beşiktaş iç sahadaki ilk iki lig maçında (Trabzonspor maçı:55 bin, antep maçı:40 bin) 95 bin kişiye oynamıştı, bu e-bilet saçmalığı yüzünden 9 stada o kadar adamı toplayamıyorsun. kulüp başkanlarına bakıyorum, ilhan cavcav'a bakıyorum, göksel gümüşdağ'a bakıyorum hala "yok fener-trabzon-galatasaray kendi aralarında savaşmayı bıraksın, o zaman daha güzel lig olur"," 4 büyükleri ihraç etsek daha huzurlu lig olur" falan. Ulan biriniz de çıkıp deyin 18 takımın 18 tane başkanısınız, "Passolig tribünlerin amına koydu, bilet geliri denen şey artık anadolu takımları için yok" Diye. o 4 büyükler senin ligini lig yapan zaten. onların sayesinde sen ilhan cavcav oldun. onlara oyuncu sattın diye gençlerbirliğinin kasası doldu. Onları kovacağına kulübünü nasıl artık kafaya oynatacağını düşün. Senden önce 19 mayıs stadı koordinatlarında germiyanoğulları vardı. al-karalar da artık şampiyonluk isteyen takım istiyordur onlar bırakacağına sen bırak amk.
öyle ya da böyle almak zorunda kalınacak hede.Ha doğruluğu yanlışlığı tartışılır.Futbolu iyice endüstriye ve ticarete dökmüştür o doğru fakat futbol daha yeni bu elbiseleri giymiyor.Tuttuğunuz takım milyon dolarları bonservislere yatırırken veya oyunculara çatır çutur borsaya bildirirken nerdeydiniz derler adama madem bu kadar sporun ticarete bulaşmasına karşısın.E bunun da bir gün olacağı belliydi.ikinci tarafı ise yaklaşık 20 yıldır tuttuğum takımın iç saha maçlarını kaçırmam giderim.Tribünün havasını koklamış biri olarak diyebilirm ki bu bire ikilerle bedava biletle giren adamların çoğunun derdi futbol değil olay çıkarmak.Bunu da biraz düşününce hak verirsin çünkü sen stres dolduğunda nasıl haftasonu gidip mekanda iki bira çakıp açılıyorsan bu adam da cepte 5 kuruş yok.maça gelecek kalabalığı orda görecek hatta kadınlara bakacak.elitin barı varsa varoşun stadyumu var olmuştu yani biraz maçlar son zamanlarda.bu uygulama bunun önüne geçer mi?zaten en elle tutulur tarafı bu bunu da beceremezse bi boka yaramaz paso lig.geçme ihtimalini ben pek vermiyorum ama hazır meydanın kan gölüne döndüğü bir zamanda iyi bir tedbir sayılabilir.Rant meselesine gelince sadece stadlar vs değil ki be canım belediyler bile yıllardır kaldırım kenarına park eden arabaların bile rantını yedirecek adam buluyor stadlara gelene kadar daha çok yer var.Böyle gelmiş böyle gider tarzında bir öküzlük var bu coğrafyada ne yazık ki.
yeni nesil hırsızlık yöntemi. kombine alırken tüm kimlik bilgilerimi veriyorum zaten neden bir de malum partiye yakın bir banka tarafından çıkarılan kartı alayım. alınmaması gereken kart.
süperlig'in ikinci haftadaki toplam seyirci sayısı dortmund'un sahasını doldurmaya yetmiyor! işte passoligin futbola katkısı!
Dünyanın hiç bir yerinde olmayan birilerinin cebini doldurmak için çıkarılan icat.
ulan huzur ve güven ayağına bi tarafınızı seveceğiz deseler he diyeceklerin çok sevdiği saçmalık. bir de böyle salak argümanlar türetmiyorlar mı torun tombalak ayağına, hastasıyız! bu işi passolig tipi siyasi ve rant içermeyen şekilde nasıl çözmüş acaba bir çok ülke!? araştırmak yok işte! dayat geç, bu muhabbet kuşlarına!
takımların çok seyirci kaybetmesine neden olan uygulamadır.
tribünlerin amına koymuş uygulamadır.

ulan federasyon ulan!
gerizekalı embesillerin savunduğu, daha embesillerin ise mecburen almak zorundayız dediği sistem.

almayın amk. niye mecburuz? Bir tek siz mi takıma sevdalısınız? biz sevmiyor muyuz? kıçı kırık otobüste 15-20 saat deplasman yapan adamlar takımı sevmiyor mu?

stadların tribünlerin hali ortada. boş tribünler var.

1 sezon böyle oynansın bakalım seneye passolig kalıyor mu?
Amkdum memleketinde her orospu çocukluğu, her götverenlik halloldu; bir tek tribündeki adamın küfretmesi, çakmak atması sorunu kaldı değil mi.

Bi siktirin gidin amk.
küçük bir kız çocuğunun gözyaşlarına neden olan sistem.

görsel

amına koyayım böyle sistemin.
Allah belasını versin.
Maça kimin gittiğini bulmak için ücretli ve mecburi kart çıkarmak süper yöntem.Hem fişliyorsun hemde para kazanıyor ve tabi eşe dosta kazandırıyorsun.Banka iyilik yapmış, her stad için 4 ile 10 milyon tl arası yatırım gerekiyormuş ve bu yatırımı banka ücretsiz yapacakmış.Güzel ülkemde bankalar ne zamandan beri hayrına iş yapıyor.
Yıllardır güvenlik sistemleri işi yaparım o parayı bana versinler bırakın maça kimin girdiğini, havada uçan martının bile seceresini çıkarır, bunları yaparkende kimseye kart, kart ücreti, banka sözleşmesi,günler öncesinden onay vb. dayamam. Kimliği ile gelir bende biletini veririm. 150 tane hd kamera ve altyapısı, bilet sistemi vb. bu parayı tutmaz. Hatıra maç bileti, kombine kart da olmayacak.
Allah dardanelden razı olsun. 2.ligde pasokart dayatması yok. Gönül rahatlığı ile maç izleyeceğim.
türkiye'de futbolun anasını siken sistem. bravo amk, maç özetlerini izliyorum her stadda 300 kişi anca var.

birde arkadaşlara şey sormak istiyorum bilen bilgilendirsin. Ben beşiktaş'lıyım. erciyes-beşiktaş, sivas-beşiktaş, gençlerbirliği-beşiktaş maçların misafir trübinden izleyeceğim mesela. sadece beşiktaş passolig'i alsam yetiyor mu yoksa erciyes, gençler, sivas passolig'i mi almak zorundayım?

eğer ev sahibi takımınkini almak zorundaysam tekrardan koyuyum size!

kucukali güzelce anlattı. teşekkür ediyorum kendisine.
basit bir arz talep ilişkisiyle karşı çıktığımız uygulama.

almayın kardeşim, siz takım sevdalısısınız da biz değil miyiz?

1 sezon direnin yahu.

talebi olmayan ürün ortadan kalkar.
stadlardaki taşkınlık ve şiddeti önlemek bahanesiyle çıkarılan ancak bankalara kart aidatı, ıvır zıvır bir sürü para kazandıran bu arada da sizi mali takibe alan sistem.
ligin 2. haftasında toplamda 9 maça 80.000 taraftarın gelmesine sebep olmuş sikik sistem.
Önümüzdeki yıl kaldırılması kulislerde konuşulmaya başlayan uygulama.

Haydi hayırlı olsun.
çok değil 3-4 hafta daha böyle giderse değil önümüzdeki sezon, ikinci devre'ye kadar kaldırılacak uygulamadır.

"haydi haydi haydi allah aşkına passolig'in p.... dönsün şaşkına!"