grönland adası.
cevap: isviçreye
tahmin 1: finansal olarak ve bankalarıyla dünyanın en gözde yeri.
tahmin 2: çok güzel kış turizmi var.
orvieto , sicillia , prag , frankfurt , new york , fairfield county , meksika , hawaii , dublin , monaco ,fiji , italy, stockholm.
türkiye'nin her yerine gitmek istiyorum.sadece burayı gezsem bile 100'e yakın farklı medeniyetin eserlerine yapımlarına rastlayabilirim.
önce banka.
sonra japonya.
sonra mısır.
sonra las vegas.
sonra california.
sonra türkiye.
sonra borsa siteleri.
bankaya gidiniz.
Öncelikle gündelik hayatı düzene sokmak lazım. 1 tane kendine ev. 3-4 tane de sırf kiraya vermek için ev. 1 tane araba. Ardından orta halli kurulacak iş ve oturma sürecinde gerekecek sermayenin ayrılması. Sonrasında ise ülkeyi ve dünyayı gez toz. italya'ya nedense sempati duyuyorum. Muhakkak uğrardım şöyle geçerken.

(bkz: Ah ulan ah)
gidince benden para gitmiyecek yerlere.
(bkz: kerhane)
yine aynı yerlerde takılırım. yıllar sonra parayı bulmuşum açık edermiyim lan.ugandadan akrabalarım çıksın sonra dimi.
(bkz: banka)
las vegas.
(bkz: iskoçya)
(bkz: rihez) (bkz: kartepe)*
(bkz: ispanya)
(bkz: New York NY)
(bkz: Washington DC)
(bkz: Yozgat AQ)
önemli olan nereye gittiğin değil; gittiğin yerde ne bulacağındır.
para miktarı büyük ise mezara kadar yolu vardır.
kutuplara gitmek istiyordum sözlük ama babamın "donarsın, çok soğuk orası manyak mısın!" uyarılarını dinleyip vazgeçiyorum.
(bkz: dilovasi)
(bkz: davos)
eğer çok para elde edilebilseydi bir insanın gitmek isteyeceği yerlerin listesidir. tüm sözlük açısından düşünüldüğünde bal gibi ankettir. bize gelince...

en eskisinden en yenisine doğru dünyanın bütün antik kentlerini seri şekilde, ara vermeden gezmeyi çok, hem de çok isterdim. biz buna zamanda yolculuk hayali diyoruz.
fakir fukaranın yanı. az olsa bile biraz yardım ile bu parayı verene *şükretmek güzel olur. gönlümüzden koptuğu kadar yardım edebilsek, hem kendimize olan saygımız, hem de allah'ın bize olan sevgisi artar. ama önce nefsimizin isteklerine dur diyebilmeyi öğrenmek lazım, bunu yapmak için.
(bkz: viyana)
(bkz: hard rock cafe)
güncel Önemli Başlıklar