bugün

Bakın yıllardır yarrakımsı karşılaştırmalar ile beynimizi meşgul ediyorlar. Bu sorular sıktı artık.
Aşk mı Para mı?
Aşk mı Sex mi?
Sağlık mı Aşk mı Şans mı?
Şans mı Aşk mı?

Sikicem artık mantıksal problemlerinizi and,or,not'ınızı.
Bunların hepsi önemli kavramlardır ve karşılaştırılamaz. Hepsi önemlidir.

Karnıyarık'la sütlaç karşılaştırılır mı?
Annem mi Babam mı? denilir mi?
Karım,kocam mı çocuğum mu? Denilir mi?

O halde para da lazım sağlıkta lazım aşkta lazım sexte lazım.
Hadi bay.
Sağlık.

Vücutta en ufak bir bozukluk olsun bakayım o zaman vücudundan başka bi şey geliyor mu aklına.
100000 senedir cevabı belli olup hala sorulan...
Para olunca sağlıkta oluyor. Para olmasaydı Ibrahim Tatlıses nasıl kavuşurdu sağlığına. Kimse servet ödemeden beyninden çakılıp da yırtamaz öyle kolay kolay.
insan grip olunca bile "allam nolur iyileşem başka bişe istemiyom nolur" diyor. Onun için sağlık tabii.
Sanırım sağlık * uzun zamandır bir yerden para bekliyordum. Gelsin çatır çatır yiyeceğim kampa gideceğim vs. Planlar yapıyordum. iki gündür hasta olmandan dolayı para cebimde duruyor maalesef.
Bende ikiside olmadığı için cevap veremiyorum.
Para olmadan sağlık nasıl olur amk. Para artınca hayat kalitesi artar. Kalite artınca sağlık artar.
Genel sağlık sigortası prim parası önemlidir.

Güzel sokuyorlar
“insanlar önce para kazanmak için sağlıklarını,
sonra da sağlıklarını kazanmak için paralarını verirler"
"goethe"
Bu şekilde baz alırsak, ortasını bulmak bizim için en hayırlısıdır.
saglik şizofreni olunca parayı ne yapıyım ben mk.
sence?

not: cevap bellidir.
para tabii ki.
sağlık yoksa para da kazanamazsınız.
paran yoksa sağlık olmaz.
tereyağ bile yiyemezsin la!
sağlık derim. Allah yine de fakir bölüğünden ayırmasın diye bir laf var.
sağlık tabiki. para diyenler hiç önemli bir hastalık geçirmemiştir.
en önemlisi sağlıklı para.
Para olduktan sonra herşeyin en iyiisi olur.
Sağlık yokken gözünüz başka hiçbirşey görmez ama en borçlu parasız durumda bile azıcık kanatkar insan en azından sagligim yerinde deyip şükredebiliyor. Demek ki sağlık ikamesi olmayan birşey. Para önemsiz demiyorum ama sağlıkla asla kiyaslanamaz.

Çok sevdigim bir abim tek oğlunu daha 15 yaşında lösemi illetine kurban verdi. Hatırı sayılır bir mal varlığı vardı o yüzden zorlanmadı belki ama yinede kurtarmaya yetmedi işte. Şimdi o adama gidip sorsan evladının yerini ne miktarda para tutabilir ki?
Sağlığın olsun her şey olur.
hangisi olmayınca bir hiç iseniz önemli olan o'dur. tabii ki de sağlık.
ikisi de birbirine bağlı paran vardır ama çok amansız bir hastalıktır çaresi yoktur paran vardır ama kansersindir erken önlem alırsın amerikaya gider tedavi ettirirsin.
Ne kadar para o kadar sağlık.
para her türlü kazanılır. sağlık olmadan para olmaz.