Olur bazen böyle tesadüfler fazla şey etmemek lazım.
bir adamın karısına olan aşkının yılmaz ifadesidir. rektör "dünya bir yana, hatun bir yana" demiştir.
12 yıldır atanamayıp, intihar eden öğretmen geldi aklıma...
hayırlı işler rektör bey. devletin malı deniz yemeyen keriz nasıl olsa dimi...
Bir de kadını çiçeklerle bezemiş. neyi tebrik ediyorsun sayın rektör, haysiyetsizliğini mi?
maalesef çoğu üniversitenin rektör ve yakın çevresi (yardımcı, genel sekreter vs.) benzer durumda. sadece haber olmuyorlar. üzücü bir durum. özellikle yıllardır akademiye girmek için uğraşan insanlar için bu haberleri görmek daha da üzücü. duyduğum ve okuduğum benzer haberler bir ara neredeyse beni de akademiden soğutma noktasına getirmişti. gerçekten söylenecek çok şey var, fakat ne kadar söylense de karşılığında bir şey yapılmıyor.
ALES yabancı dil sınavı okul notu çıktı da biraz baba oğul kutsal ruh anlayışı yani baba rektör hanım dekan oğul kız bölüm başkanı veya dekan anlayışı azaldı. Üniversitelerin tarihlerine bakın bu şekilde yönetildiklerini oldukça fazla göreceksiniz. Şimdi isim vermeyeyim ama bir rektörün karısı için üniversitede resim bölümü açtığını biliyorum.
Geçende bir sınavda görevli idim. Profesör öğretim görevlilerini hiçbir kıstas olmadan kendilerinin belirlemeleri gerektiğini çünkü onlarla ve kendilerine çalışacağını savunuyordu. Ben de ben de olsam öyle isterim yanımda güzel bir kız veya bana şartsız itaat eden bir öğretim görevlisi .. aslında sizlerden bir şeyler üretimenizi ona göre ücretinizi vermek lazım.
evvelden de sıkça görülmüş tesadüflerdendir. hani öss skandalı ve kpss skandalı vardı hatırlarsınız. aynı evden karı kocalar full çekmişlerdi sınavlardan. o zamanlar tabi arada kavga yoktu cemaat ile malum kitle arasında. o zamanlarda da "olabilir yaeaea neden olmasın" derlerdi. sonradan çıkmıştı ak koyun kara koyun ortaya..

demek ki eski ortağın usulleri hala revaçta. sağda solda adalet dersin kalkınma dersin hak dersin hukuk dersin allah dersin peygamber dersin. kim bilecek..
akebe döneminde ilk kez rastlanılan bir durumdur. görende damadını bakan, şöförünü milletvekili, bacanağını medya patronu, çocuklarını en zengin derneklerin başkanı yapanlar var sanacak.
sizin içiniz fesat.
ben de böyle bir hanımefendiyle tesadüf etsem hiç düşünmeden temizlik kovamı ve deterjanlarımı kendisine emanet ederdim.
evimi pırıl pırıl yapıp üstüne bir de börek açacak üstün yeteneğe sahip olduğundan adım kadar eminim.