bugün

geçen gün otobüsteydim ve arabada tek boş yer benim yanımdı. otobüse bir erkek bindi ve uzun süre benim yanıma oturmadı. dikkatimi çekti tabi. yol uzun olduğu için en son koltuğun en kenarına oturdu ve bana arkasını döndü. beni rahatsız etmemek için her şeyi yapmaya çalışıyordu resmen adam. aslında buna gerek yoktu tabi ama yine de taktir ettim.
Salaktır. Noluyo yani anlamıyorum yer bulmuşsun geç otur.
ya ne ahlaklısı ne terbiyelisi ne edeplisi baya bildiğin net odun ,tamam rahatsız olacağını düşünebilirsin de kadın buna mahal vermediyse kafanda böyle düşüncelerle yaşamak senin içinde zor olur,otur gitsin hiç bir kadının adam yediği henüz görülmemiştir sonuç olarak.
Efendilerin efendisi yiğit bir delikanlıdır, o sokakta yürürkende bir kadın gördüğünde başını eğer emin olun.
gayet de gider otururum, halka mal edilmiş bir koltuk değil mi o? ben edebimi takındığım sürece yanımdaki kadın benden rahatsız oluyorsa kalkıp siktir olup gitmekte özgürdür.
Belki de korkmuştur. Türk kadını bu 2 metre arkasına geçsen beni hamile bıraktı denecek potansiyel var yani.
Ha bu konuda haksız değiller tabi onca taciz haberinden sonra ben de öyle yapardım.
Ben oturmak istemem. Yolda arkasından yürümek de istemem. Burası turkiye neme lazım.
Kadın Yanına oturduğunda, kafasından neler geçiyor acaba diye merak edilen adamdır.
Toplu taşım araçlarında, mecburen yanyana oturmak kadar doğal ne olabilir ki?!
Gelip, tepemize oturmadığı sürece sorun yoktur.
Böyle antin kuntin hayatlar yaratmayınız.
Ayrıca imam hatipler kapatılsın!
her ne kadar geri kafalilik gibi dusunulse de, ulkemiz sartlari goz onune alindiginda karsisindaki kisiyi dusunebilen rahatsizlik vermek istemeyen erkektir. efendi birisidir.
Kadının rahatsız olabileceğini düşünen erkektir. Düşünceli direk.
Ayakta kalma olasılığına rağmen oturmuyorsa helal olsun. O hassasiyet herkeste olmaz. Şahsen ben erkekmiş tramessiymiş dinlemem otururum ayakta kalacağıma. *

Evlenilecek klasta bir beyefendi olabilir. Kaçırmayınız.
3. sınıf ülkelerde olur maalesef.
iffetli, ahlaklı, düşünceli, ince erkektir.
Memlektimin insanıdır. Çünkü memleketimin erkekleri utangaçlıkla harmanlanmıştır.

Bugün otobüs bekliyordum, beklediğim otobüs yanaştı. Baktım bütün erkekler ayakta dikilmiş. Yer yok diye düşünüp, ayakta yolculuk edeceğimi sanıp oflayarak bindim. Arkalara doğru ilerlerken o da ne? Aman tanrım.

Kadınların yanları bomboş, hatta öyle ki ya çocuklarını ya da çantalarını koymuşlardı.

Ahahahah güzel bi tabloydu anlayacağınız.
Valla o otobüs istanbul'da olsa erkekler aralarında yer kapmaca oynardı.
Ya diyarbakır öyle mi?
Oturunca dayanamıyorsa demek ki...
edeplice oturulabilir bir sakıncası yoktur bacaklarını açıp insan dışı varlık gibi oturacaksan ayakta git zaten kardeşim. ama başka bir yönden de bakacak olursak erkek kişisi bayan kişisini rahatsız etmek istemez.
adamdır.
çarşaflıların yanına oturmam tecavüzcü gibi hissettiriyolar adamı.
Ya bayılıyorum memletimin insanına.
Kadın yanına oturmaktansa ayakta giderler yol boyunca. Siz buna yobazlik dersiniz ama adam böyle görüp böyle yetişmiştir. Mesele günah olduğundan değil arkadaşım. Kadının rahatsız olmasını istemezler. Böyle de anlayışlılardır.

Ama sorun şu ki yanlarına kadın oturduğu zaman öyle bir huzursuz olurlar ki.
Abicim iki dakika oturup kalkıcam, seninle evlenmeyi düşünmüyorum rahat ol demek istiyorum.

Offf Diyarbakır halkım....
eskiden böyle ayırıcı ve sexist şeylere çok kızmama rağmen türkiyenin şuan ki durumundan dolayı yaptığım şeydir. acaba kadın rahatsız oldu mu yada taciz edilme korkusu içinde mi düşüncelerine düşmemek hem kendime hem de karşımdakine rahat bir yolculuk sunmam için yaptığım eylem.
1'e giderken 72'den olmak istemiyor olabilir.
Tam bir ortadoğulu keko davranışı. Yanına yani boş olan koltuğa oturacaksin alt tarafi bu yani. Anlam yüklemenin bir manası yok.

Bu amina koyulasi mezopotamya enikleri batıya geldiğinde es kaza otobüste eşinin kizinin yanında bir adamı otururken görürse namusu sikilmis amına koyulmuş gibi bakar etrafa. Saldirabilir... Işte bu yüzden arabasız sıcmaya bile gitmiyorum.
adamdır vazgeçmiştir kendi keyfinden olursa rahatsız olur diye.
Doğruyu yapmış erkektir. Bende şahsen bir bağyanın tutunmak icin dokunduğu aparata 15 dakika geçmeden tutunmam. Cok düşmüşlüğüm vardir. Evet
Medeniyeti olmayan kişidir.
Edebine düşkün erkektir aferin ona. Yanına kadın oturunca da irkilir. Huzursuzca yerinden kıpırdanır. Masumdur.

Kesin Diyarbakırlıdır.
Bir keresinde önümdeki kadının yanında oturan indi. Ayaktaki erkekler ise abartmiyorum inene dek ayakta dikildiler.
Istanbulda olsa ohooo. Adamlar koltuk kapmaca oynamıştı.
Canım şehrim.