bugün

Hatun kişi müşkül durumda değilse neden versin efendim ,pekde güzel yayıla yayıla otursun yani.
madem eşitiz, al sana eşitlik ''ayakta git güzelim'' diye düşünüyor olabilir. şahsen ben düşünüyorum bunu.

- artık toplumumuzda, kibarlık = yalakalık olarak algılanabildiği için yanlış anlaşılmaktan korkuyorum.
tabi! yaşça büyük olan insanlara düşünmeden yer veririm, verelim.
normal erkektir.

hani eşitlik var ya. o yüzden kalkmıyordur. sonra ''sapık'' damgası yemek istemez ayrıca.

''yer verdi kesin bana yazıyo slk. uff..''

yaşlı, sakat ya da hamile değilse hiçbir kadına kalkıp yer vermem.
gayet normal bir erkek tipi. işinize gelince eşitlik işinize gelince pozitif ayrımcılık lütfen iki dakika delikanlı olun, adamın canını sıkmayın. otobüs kalabalık olmadığı sürece ben kadınlara (bayan değil kadın) yer vermem. kalabalıktan yararlanıp hayvanoğlu hayvanlık yapmak isteyenler olabilir ancak o zaman yer veririm. ayrıca buradan tüm kızlarımızı otobüste yer verme bahanesiyle tanışmaya yeltenen msn isteyen apaçi güruhu hakkında uyarayım. karşıdan karşıya geçerken dikkatli olun tanımadığınız insanlara selam vermeyin. ne olursanız olun yine gelin.
kadın erkek eşitliğine inanıyordur.
centilmen denilemeyecek erkek tipidir.

benim de içinde bulunduğum. arkadaşım, tanıdığım falan değilse hiç kalkamam. hee, magandalarca rahatsız ediliyordur, işkence çektiğini anlarım, o zaman buyursun otursun.
yer vermesi gereksizdir bence, zaten ilk sordugunda kız nezaketen büyük ihtimalle 'yok sagol' der, sonra oğlan formalite icabı birkaç kez daha der gel otur diye otobustekiler de kıza yavşıyor amk diye düsünür falan filan.. kısacası 10 dk ayakta durabilir evellah bisey olmaz bırak öyle kalsın.
daha önce kendi oturduğu yeri karşı cinsinin poposunu layık görmeyen centilmen erkektir. helal o'na.
düşüncesizdir sevilmez erkek tipidir.
yol uzunsa sırayla oturmak 3 tarafıda mesut edecektir .
o verecekse ben de veririm.** bu dünyada her şey karşılıklı arkadaş!
kral erkek tipidir. kendimle gurur duymamı sağlar. yer vermesine gerek yoktur, genç ve hali vakti yerinde kızın canı can bizimki patlıcan mıdır? o kız, aksi durumda erkeğe yerini nah verecektir.

hem madem, "kadın-erkek eşitliği" alın size eşitlik.

edit: ayrıca, bir yer için, kızın vermeyeceğini de bilir.
kızın güzel olmama ihtimali yüksektir bu durumda.
eğer kızı fordlamıyorlarsa yer vermemesi gereken erkek tipidir. eğer kızcağız fordlanıyorsa o zaman iş değişir. baktınız sesini çıkaramıyor garibim fordlayan amcama yer verilip kızı siz fordlayabilirsiniz.**
yer verip de , 'bak sen yetersizsin tutunmayı beceremezsin hadi onu yaptın kendini koruyamazsın burda ayakta neler yaparlar sana bir bilsen , dua et ki ben varım bak sayemde fordlanmaktan kurtuldun.' algısını oluşturmaktan iyidir.
Kadın'a şiddette dünya 1. olan ülkemde yaşayan tip.
dipçik not: kadına önemi otobüste yer vermekle değil , onunla eşit yaşadığını hissettirerek verirsin.
yorgundur. işten dönüyordur. belki garsondur. bütün gün ayakta kalmıştır. otobüste yanındaki kız da arkadaşlarıyla gezmekten geliyordur. süsü püsü her halinden bütün gün keyfe dolaştığına ispat gibidir.

şimdi hangi vicdanlı insan der ki; kalk da şu kıza yer ver. yer vermesin efendim. hatta yanında oturan da kalksın, boşalan koltuğa da ayaklarını uzatsın.
otobüslerde artık 80 yaşındaki insanlara bile yer verilmezken, genç bir kıza yer veren adamın amacı nettir.
son zamanlardaki az-bir az esnemeleri saymazsak, baküde böyle erkeklerin tipini sikerler. bakışlarıyla tabi *
Herkes centilmen olmak zorunda değildir.

Camdan dışarıyı seyrediyordur. Farkında bile olmamıştır.

Yerini, sonradan otobüse binme ihtimali olan yaşlı bir teyzeye-amcaya rezerve etmiştir.

veya;

Kendi ayakları üstünde durmak isteyen sen değil misin? Şişene kadar dur hadi.
kadın erkek eşitliği diye cazgırlık yapan kezbanlara özellikle yer vermemesi gereken tiptir.
tam anlamıyla kaba bir erkektir. sabah sabah insanın sinirini bozar!

şaka lan şaka bu ülkede erkeğin kalktığı yere oturmam dicek kızlar var.
vermezse vermez dediğim adamdır. neden versindir, o da çalışmıştır,o da yorulmuştur, evine işyerine vs oturarak gitmek istiyordur. otobüste kıza yer vermek diye bir tanım yoktur ayrıca. yaşlıya hamileye engelliye başım üstüne de kıza yer vermek ne amk? çok da umurum da, oturmak istiyorsa ve bana yer vermiyor yhaaa bu öküzler diyorsa taksiye binsin efenim..
kadının bir engeli yoksa haklı adamdır, yer vermek zorunda degil. asıl ama yaşlılar ayakta duramazken yayılan kadın,erkek herkese kızmak lazım.
akıllı erkektir, yalaka değildir. yarım saatliğine sahip olacağı centilmen erkek imajının kendisini yücelteceğini sanacak kadar enayi değildir. sırf bir kız teşekkür edecek diye eşek gibi ayakta yolculuk etmek istemiyordur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar