bugün

van ın meşhur peyniri. içine konulan otun adı sirmodur.
yörsanınkini tavsiye ettiğim lezzetli peynir çeşidi. (bkz: reklamlar)*
yılmaz erdoğan' ın yaşayabilme ihtimali isimli şiirinde adı geçen peynir türü.
almanya da kräuter denilen, pek bi güzel peynir..
3-5 dilim domates eşliğinde lavaşa sarılıp yendiğinde lezzettiyle baş dönmesi, bulanık görme gibi sorunlara yol açabilir. kokusuna aldırmamak gerekir, tadı cidden süperdir.
özellikle büyük marketlerde satılanlardan çok daha farklı ve lezzetli olan peynirdir. içindeki otların sağlık açısından yararları anlatmakla bitmez.
"...ve beslenme çantamda otlu peynir kokusuydu babam..."
(bkz: yılmaz erdoğan)
(bkz: sevebilme ihtimali)
... hem zaten bu yumurtalı sandöviçlerler kesin kovarlar bizi ki;
korkarım her şiire konuk olacak mahur bir otlu peynir kokusu

dünyada ki hiç bir peynir türüne nasip olmamıştır, bir şiire konuk olmak.öyle leziz bir tadı vardır. ne zaman yersen hatırlarsın çocukluğunun o masum, o biçare, o hastalıklı günlerini...
yılmaz erdoğan ın, şiirlerinde, çocukluk yıllarında 3 öğün yediği zannını bede uyandıran, şiirlerinde yöreselliği yüklediği bir çeşit peynir. tadı güzeldir gerçekten.
birkere yedim bir daha ağzıma sürmeyeceğim peynir çeşidi.
sade yenince pek hoş tadı olmayan; ama börekte süper giden peynir.

van'ın meşhur peyniri.
antakya nın meşhur sürk peyniri yanında esamesi okunmaz.
şahane bir şeydir. acayip susatır. bir de yedikten sonra ağzınızı dezenfekte etmek şarttır.
istanbul'da sadece mısır çarşısından alınması gereken peynir. diğerleri yalan.
van' ın dillere destan peyniri.
2 gün önce birden tadı ağzıma geldi. aha dedim aşeriyorum. Evet aşerdim. ilk defa kolayca alamayacağım bir şeye aşerdim 3 aydır. 3 market gezdik eşimle. 3.sunde bulduk nihayet. dayanamadım. çocuk daha keserken " ablacim tadına bakabilir miyim belki beğenmem" dedim. halbuki orda can veriyorum yemek için kimsenin haberi yok. attım ağzıma markette 1 lokma rahatladım. *
Daha 2 gün önce 20 kg evimize gelmiş bulunmakta. Benim için kış mevsiminin olmazsa olmaz peyniridir.
Yenilme usulu sicak pofuduk lavasimsi ekmekle yaninda demli şekerli kaçak çaydïr.
Yarasin. Afiyet olsun.
odtü peynir diye okudum. *
ilk yenildiğinde tuzlu gelen ama yedikçe sevilen peynir.
iğrenç peynirdir. otlu peynir nedir ya. evet.
eşsiz kürd peyniridir.. kahvaltılarımın vazgeçilmezidiir aynı zamanda..

sayemizde damağınız lezzet görüyor be!
(bkz: 4400 tl lik peynir almak/#41679904)
Yılmaz erdoğan'ın babasının kokusudur.
efsaneler efsanesidir.
çay ekmek otlu peynir tüketilebilir en üst düzey birleşimdir.