bugün

Şöyle ki güzel kardeşim,
1-) devlet otoritesi kim?
Yasama, yürütme ve yargı.
A-) yürütme erki, devlet kamu yönetiminin günlük yönetimi için tek yetkiyi ve sorumluluğu alan devlet gücüdür.
B-) yürütme erki, cumhurbaşkanı ve bakanlar kurulundan oluşur.
2-) ölenler kim?
Hiç birşeyden haberi olmayan masum halk. Çoğunluğu da kendi arabası bile olmayıp otobüsle gideceği yere gitmeye çalışan insanlar
3-) öldüren kim?
Terörist
4-) terörist ne?
siyasal, dinsel ve/veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere; resmî, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanan kişi veya kişiler.

Benim canımı korumakla kim sorumlu?

Ya da şöyle düşünelim.

Bir araban var. yakıt borusuna pislik gidiyor ve yakıt akışı azalıyor. Bu nedenle araba ara ara duruyor falan. Sonra sen arabanı tamirciye götürüyorsun ve tamirci "abi bunda bişey yok" diyor. Tamam diyorsun. Alıyorsun arabayı, yolda gidiyorken pat olmayacak yerde duruyor ve biri gelip sana çarpıyor. Tıkanıklık yapan pislik mi sorumlu? Seni geçiştiren usta mı? Pislik pisliğini yapıyor işte.
Bu ülkeyi kendi araban gibi düşün.
Arabani birine emanet ediyorsun.
Şimdi araban çizildi, bozuldu, patladı vs.. Kimden bilirsin kardeşim. Tabii ki arabanı kullanandan.
Arabayı kullanan kim ak parti.
Hadi aksini iddia et. Araba senin unutma.
bu başlığı açan kişi dün gece tv de görülmüştür;

görsel
Bir Davar bey beyanı pardon daver beymiş.
yanlıştır.

çam ağacı suçludur.

(bkz: ankara patlaması için suçlanacak en uygun kişi/#31726151)
Yakımda başkenti istanbul yaparlar o yüzden önemsemiyorlar.
lan it diye başlayacağım ama hadi şimdilik erteleyeyim,

ulan, bu ülkenin başkentinin göbeğinde, son üç ayda üç bomba patladı, 200'e yakın insan öldü.
doğuda resmen bir iç savaş var.
ülkeye 3.000.000'dan fazla kayıtsız, ne olduğu belli olmayan insan doluştu.
her an bir komşu savaşına sürüklenebiliriz.
memleket batağın içine girdi girecek.

bunlar mı ot bok, dingil?
hastalık belirtisidir.
siktir edin bu embesilleri. nickinden belli davar bey. göt kılı davar işte.
NEDE ANLAMAZ MiLLET OLDUK ARKADAŞ!!

Aman bunlar cesaretsiz demeyin, Aman bunlar ferasetsiz hiç demeyin..Hele............ ?Aman ha.

Şimdi bunun zamanımı! Şimdi birlik beraberlik zamanı! Şimdi, şimdimi Devleti bırakın! Devlet büyüklerimize sahip çıkma zamanı!!

Bu zafiyet iç güvenlik zafiyetimi! El insaf yani! PKK'YA da hiç laf etmiyonuz!! Aynı CHP'liler gibi konuşuyonuz!!

Siz bakmayın bu patlamalarda yüzlerce insanın öldügüne!!

Aslinda bu saldırı Sn. Cumhurbaşkanımıza olan istikrarlı teveccühten duyulan rahatsızlıktan dolayıdır!!

Ee nede olsa Sayın Cumhurbaşkanımız Orta Doğu Projesi Eş Başkanıdır! Kesin Amerika kıskanmaya başlamıştır! Ve hatta kim bilir belkide bu patlamayı da onlar yaptırmıştır..

Aman daha çok sahip çıkın! Bırakmayın lütfen!! Bu gevşeklikte ne öyle canım!!

Ben mesajı aldım.Hele hemen yanımdaki arkadaşın tamda evlenecekken nişanlısınında o patlamadan dolayı can cekiştiğini duyunca!!..

Tabi meclis Anayasayı değiştirmeye yanaşmıyor, .E nolucak şimdi Polisimizin, istihbaratımızın eli kolu bağlımı kalacak..Bu yasalarla terörle mücadele de ancak bu kadar olur, daha ne yapsınlar canım..

Şimdi Tansu ÇiLLER kadın haliyle sanki terörle mücadelede daha başarılı oluyordu dediğinizi duyar gibiyim!! E canım o kadın kesin yasaları çiğnemiştir!

Peki , idris Naim ŞAHiN'e ne diyeceksiniz? O kadarda olmaz ki canım sende!! Terörle mücedele et dedikse bitir de demedik ya kardeşim!!

iç işleri Bakanımız açıklama yaptı.""Milletimiz bir çok meselenin bizler tarafından nasıl çözüldüğüne şahittir" dedi.. EL HAK BEN ŞAHiDiM ARKADAŞLAR!!

Ne kadarda vakur konuştu adam gördünüzmü?!! daha geçen günlerde Merhale sokakta patlama oldu da, Bölgenin nasılda bir özenle güvenlik bantları ile trafiğe kapatıldığını, o günden bu güne hala koruma altında olduğunu! nasıl görmezsiniz.Başkası anlatsa belki bende inanmazdım..Daha düne kadar!! Ben de gördüm valla!..

Önceki gün Kahramanmaraş'taydık.Muhsin Başkanın sürmekte olan Mahkemesine katılmak için...Biz içerde mahkemeyi izlerken dışarda Alperenler özenle, bezenle, kırmadan dökmeden geciken Adalete vurgu yapmak için slogan atmışlar, demokratik haklarını kullanmışlar.Nemi oldu? Gözümüzün nuru polis kardeşlerimizin cop eşliğinde gaz operasyonuna maruz kaldılar.Tamda sloganları bitirmiş ve kenara çekilmek üzereyken..

ilginçtir bu kardeşlerimize Maraş'ta bizimkileri coplatan üst akıl bu günkü Ankara'daki patlamanın hemen ardından Balgat'taki HDP Genel Merkezini olağan üstü Polis çemberinde koruma altına aldırıyordu... (alıntı)
Bir şeyleri göremeyecek kadar kör müsünüz gerçekten? Yoksa troll falan mısın?
(bkz: aklı yok fikri var)
Ne bu başlığın ne de ilk entry'i giren beyinsiz mahlukatın cevap olarak tek bir harf bile haketmediği bir gerçek ama bir kaç bir şey yazmak şart.
Artık sadece ölülerimizin sayısıyla ilgilenir olduk farkında mıyız? Alıştık ölmeye öldürmeye yaşam hakkını hiçe saymaya. Bu ülkede ya terörden ölürsün ya tecavüze ugrar ölürsün ya iş kazası gecirir ölürsün. Bir şekilde ölüyoruz kitleler halinde. Bedenen öldüğümüz gibi ruhen beynen de ölüyoruz. Ben 23 yaşında üniversite okuyan bir adamım. Ülkeme, bu ülkenin insanlarına, aileme sevdiklerime faydalı olmak için, en çok da kendi yaşam standartım, refahım için bir meslek sahibi olma çabasındayım. Ben artık bunların hiç birini önemsemez oldum. Sadece yaşamak istiyorum. Bunu bi hayal etsenize? Biz bu cennet ülkede tek amacı bir hiç uğruna ölmemek olan insanlar olduk. Ülkemizden nefret eder hale geldik, kaçmak istiyoruz artık.
Onu bunu şunu suclasak da suclamasak da ölüyoruz, durdurmuyor kimse, göz yumuyorlar. Bu coğrafyanın tüm değerlerini bitirdiler ve sıra bize geldi. Her gün yolda görünce üzüldüğümüz, ah vah ettiğimiz belki çoğu zaman küfür edip yanından geçtiğimiz suriyeliler de böyle kaybettiler ülkelerini,evlerini, ailelerini. Önce bir iki bomba sonra bütün ülke savaş alanı.
Sonu gelen bu ülkeyi seyrederken siz kimi suçlamamızı istersiniz bilmiyorum ama ben isim yaş ırk cinsiyet ayirmaksizin bizi öldüren ve bunlara göz yuman, engel olmayan, görmezden gelen kim varsa onları suçluyorum.
Bugün benim yasıtım onlarca insan öldü son 5 ayda. Yarın ben diğer gün sen olabilirsin. Kimi suclarsan sucla ama gözünü kapama artık!
politikadan, uluslararası ilişkilerden tek anladığı siyasi rakiplerine küfretmek olan düdüklerin tek başarısıdır.
kafa yapısına bak; chp gelse daha iyi mi olacaktı. lan bundan kötüsü mü var. sizlerde nasıl bir leş kafa var lan. nasıl bir beyin var.
hayır tek başına iktidar olan bir partiyi değil de ebeni mi suçlayayım. cidden ağır gerizekalısınız veya cahil sürüsü bireylersiniz.

5 ay içinde, türkiye'nin merkezinde, göbeğinde 3 bomba patlıyor ama o.çocukları hala gelmiş akepeyyiii suçluyorlarr rörörörör diyor.
ya allah belanızı versin sizin. binlerce kez. zaten sizler gibi lanet olası ahmaklar yüzüne adamlar başımızda. her ölümde sonra taşşak geçer gibi "kınıyoruz" diyorlar. çünkü sizin gibi allah'ın belası bi zihniyet var. bi kez daha allah belanızı versin.
Siz ne kadar kör ne kadar haysiyetsiz insanlarsınız.

Hükümet, birincil görevi olan ülkeyi ve vatandaşının yaşama hakkını koruma görevini yerine getiremiyorsa, her gün siviller ve askerler katlediliyorsa, göz göre göre ülkenin başkentine yapılan saldırılar önlenemiyorsa, her gün tecavüz her gün kadına yapılan şiddet haberleriyle uyanıyorsak, ülke vatandaşının yerine azınlıkların hakkı gözetiliyorsa.. söyle biz kimi suçlayalım?

Ama haklısın. Kimse akp'yi suçlayamaz. Suçlanması gereken akp'ye oy veren aptal körlerdir.
0:00 2:31
tamam o zaman bizim manavdan hesap sorayım.

oldu mu?
işlerine gelmediği zaman dinlerini, yılların yılı ağızlarından düşürmedikleri menkıbeleri bile inkar etmekte tereddüt etmeyecek kadar ahlaksız olan yandaşların haksız bulduğu tutumdur.

beş ayda üç patlama oluyor, 175 insan ölüyor ama bu olaylar şerefsiz yandaşlar için ottur, boktur!..

ulan dicle'nin kıyısında kurdun kuzu kapması menkıbesini bunca zamandır anlatıp duran sizler değil miydiniz a şerefsizler? kaçıncaya başlık açtım (bkz: dicle kıyısında kuzu kapan kurt vakası yaşanmaması), kaçıncıya yazdım aranızdan tek bir namus ehli çıkıp da bu menkıbeyi sahiplenmedi!.. anlata durduğunuz menkıbelerinizin bir tek taraftar toplarken mi bir anlamı var?
papua yeni gine başkanını suçlamak gerek aslında, hata yapıyoruz.
o 'ot bok' dediğiniz şey şehitlere kelle denmesine benzedi, can bunlar can! Bu ülkede her gün masum insanlar ölüyorsa bizi yönetemeyenler suçludur. insanların gölzerinin açılması için sıranın kendilerine yakınlarına mi gelmesi lazımdır? Otobüs durağında gelecek aracını bekleyen vatandaş ölmek zorunda mıdır? Ne alıyorsunuz da kafanız böyle oluyor anlamıyorum ki !!!
Fukaralar zannediyorlarkı böyle yaparsak akp ve Erdoğan dan kurtuluruz. Yemezler koçum! Bombayı patlatan solcu, burda bağıran solcu. E biz keriz miyiz?
ayy olur mu, gelin beni suçlayın.
son baktığımda hükümet akp idi. madem hükümet akp o zaman sorumluluk akp nindir. sadece oy almakla işler bitmiyor.
Herkes artık takım tutar gibi parti tutar olmuş. Kimse kusura bakmasın ama bu pislikleri kamuoyu olarak bizler meclise soktuk. AKP diye yüklenin bakalım. Recep Tayyip ERDOĞAN ve Ahmet DAVUTOĞLU'nun sadece birer oy hakkı var peki söyler misiniz pislikleri meclise iki oyla mı getirdiler? Biraz gözlerinizi açın artık kardeşi kardeşe düşman ettiler. Bunu da partileştirmekle elimize daha doğrusu elinize hiçbir şey geçmez. Bizler okumuş ama cahillikten kurtulamamış seçmenler olursak ve gerçekleri göremezsek milleti suçlamaktan başka elimizden hiçbir şey gelmez. Şimdi konumuz olmuş partiler dimi. Oysa Türkiyemin gözü kanlı yaşlarla dolu. bizim düşünmemiz gereken sadece insanlarımız, insanlığımız ve kardeşi kardeşe düşman diye belleten kendini kürt zannettiren ermeni soyundan gelme pislikler olduğunu gizleyenleri ifşa etmek. sadece biraz düşünün istiyorum.
Hiçbir partiyi değil sadece TÜRKiYE'yi...
Kardeş şimdi akp yi savunacak değilim.

Fakat senin ülkende özerklik ilan eden orospu çocuklarıyla aylardır catisiyorsun. Bu anasını siktigim evlatları da gelip sırf misilleme diye bomba patlatıyor.

Şimdi her bomba da hükümet yıkılsa ya da 2 bomba da, ya da 3 bomba da canı isteyen bomba patlatir senin elinde maymun gibi oynatır.

Şimdi sen akp'nin suçu diyorsun da, adamlar doğuda çatışmasın mı? O zaman verelim toprakları bunlara gitsin.

Amk ne sis yansın ne kebap. Ya bu adamlara istedikleri toprağı verip hepsini oraya gondereceksin. Ya da savaşta olduğunu kabul edeceksin

Velev ki akp istifa etti. Yerine gelen hükümet terörü durdurmak için doğuya müdahale etmemesi gerekiyor. Bırakacak onlar orada ozerklik ilan edip devlet kuracak. Değil chp, kim gelirse gelsin doğudaki orospu evlatlariyla catisdikca bu terör devam edecek.

Akp yi suçlayanlarin çoğu hala siyaset kaygısı güden orospu çocuklarından başkaları değil. Evet canı yanıp hükümeti suçlayacak insanlar muhakkak var ama bazılarının ölümler umrunda degil. Onlar hala ak parti yıpratma peşinde.

Sikeyim hepsini. Hepsi aynı bunların. Din, dil ve ideoloji Siyaseti dediğin olgu bu ülkeden siktir olup gitmedikçe bazı şeyler zaten düzelmez.

Son olarak bunun en büyük sorumlusu mittir abi, emniyettir. Madem 20 tane araç var dik 7/24 şehirler arasi guzargahlara polisini, tek tek bütün araçları kontrol etsinler.

Son olarak ise asıl sorumlusu sadece akp değil tüm siyasilerdir.