bugün

Konuşmasında hep bir tutukluk var ve bütünlüğü sağlayamıyor.
yaşamışlığı var ülkenin durumunu bilenlerden ama ifade etmekte biraz geri kalan fakat ülke adına çok emeği geçen emekli komutan.
Milliyetçilerin birçoğu gibi Ruhsal problemleri olan adam.
Ata'nın yolundan giden komutan. Yürekli siyasetçi.
askerdir. siyasetçi olmaz. olamaz.

başbakan olsa başarılı olamaz. askerdir çünkü. bizim sıkıntı bu, her şey birbirine giriyor amk! siyasetçilikten de iyi yalan söyleyen anlamını çıkarmayın. yav kime anlatıyorum ulusalcılar siyasetçi olamaz dedim diye sallayacak, diğerleri de askerdir dedim diye. nası biliyosanız öyle yapın amk.
Bu akşam anlaşıldı ki hep asker olarak kalsın.

edit: siyaset bu adamı bozar.
pekekelileri rahmete erdirdikten sonra "ben askerime leş toplatmam" diyen kekoların korkulu rüyası komutan.
kendisi bir vatanseverdir. iyi bir komutandır. askerlik mesleğini çok iyi bilir. budur.

fakat bizim toplumda şöyle bir durum var: "iyi bir komutan olan kişi, iyi de bir siyasetçi olabilir!". Bunun sebebi de tabi ki Mustafa Kemal Atatürk'ten kaynaklanıyor. bakın sevgili arkadaşlar herkes atatürk değil. atatürk ayrı bir insandı. evet atatürk askerdi, büyük komutandı ama süper de bir siyasetçiydi. ülkenin kuruluş yıllarındaki başarılı siyasetiyle harikalar yarattı. ama o atatürk'tü, pamukoğlu değildi. bunu artık anlamamız gerekiyor.

mesela bir komutanımız daha var, milletimiz tarafından çok sevilir kendisi. ilker başbuğ'dan bahsediyorum. kendisi Terör Örgütlerinin Sonu isimli kitabında 1 mart tezkeresi'nin geçmemesini bir hata olarak değerlendirmiştir. Bu 1 mart tezkeresi eğer geçseydi, abd bizim üzerimizden ırak'a asker sokacak ve ırak işgalini daha kolay ve masrafsız gerçekleştirilecekti. fakat 1 mart tezkeresi meclisten geçmedi ve abd şoka uğradı. tabi bu tezkere geçseydi pkk biterdi diyenler de var. pkk'yı bitirmek isteseniz başka tezkerelerle bitirirdiniz. illa abd'nin bu topraklara ayak basması gerekmez. abd için tezkere vereceğinize pkk için tezkere verip, kararlı davransaydınız bu terör zaten biterdi ki, bunu osman pamukoğlu'nun konuşmalarından ve tecrübelerinden anlıyoruz.
"Çok iyi asker ama siyasetçi olamaz" saçmalığını geveleyenler Sanki paşaya bir şans verdi de ülke kaosa sürüklendi.

Bu yoruma sahip olabilmek için önce imkan verilmeli. vaadler yerine getirilmezse yorumunu yine yap, ama hobi olarak burda boş boş konuşma.

Gerçi kime ne anlatıyoruz.. koyunlar alışmış keko molotofu yemeye.
" sağ ve sol diye bölünmüş ancak tek derdi vatan olan insanları birleştirmek istiyorum ve bunu başardığımı görmek bana gurur ve onur veriyor. "
bi dahaki seçimde oy verilecek olan kişidir.
ayrıca ne başarısı olduğunu pkklılar bizden daha iyi bilirler. bilmeyenler de şu belgeseli izleyebilir;

http://www.youtube.com/re...s?search_query=kan+uykusu
Halk Arenası programını ince'nin olduğu bölümleri atlayarak izledim. Çünkü Pamukoğlu'nun konuşmalarının ardından ince'yi dinleyince aynı tadı alamadım doğal olarak, boş konuşuyomuş gibi geldi.
Ama programın sonunda 'biz oylarımızı mhp den alıyoruz diyorlar yanlışş chp ve dsp den alıyoruz' dedi bence şimdiye kadarki en yanlış sözü ve analiziydi. Gerçekçi konuşuyor, 2015 te seçimleri akp kazanacak söylüyorum, diyor hayal peşinde koşmuyor. Destekliyorum artık. Meclise girmeli.
Müthiş bir analiz ve olayları yorumlama yeteneği olan devlet adamı, aydın ve siyasetçi. Yazılarını ve makalelerini okuyanlar bilecektir ki son yıllarda özellikle orta doğudaki hemen hemen tüm analizleri doğru çıkmıştır ve çıkmaya da devam etmektedir. Hakkında yapılan kötü siyasetçi vs. gibi yorumlar ise komiktir.
Askeri bir dehadir son 4-5 yildir siyasete girmistir ancak genel baskani oldugu halk ve esitlik partisi secimlerde kotu sonuclar almistir guneydoguda komutan oldugu donemde ki basarilarini kan uykusu belgeselinde izleyebilirsiniz.
liderlik vasfı vardır, ülkeyi gayet güzel yönetebilir.
bu gece saat 22:00'de ulusal kanal'da hulki cevizoğlu'nun konuğu olacak hak ve eşitlik partisi genel başkanı. Bugün 3 vatan evladının kahpece şehit edilmesi üzerine maalesef konu yine terör olacaktır.
yine döktürecek olan gönüllerin lideridir.
Bu ülkenin tek umududur son şansıdır.
Secimlerde meclise sokulmasi gereken kisidir.
Bu adamın değerini bilmeyenler utansın.
uludağ sözlükte seçim olsa tek başına iktidara geçecek olan adamdır ama reelde, bir seçimde nefret ettiği bir bdp li adayın tek başına aldığı oyu parti olarak alamayan şahıs. komik mi? bence komik.

edit: komik demem, birinin psikolojik bir tespit yapmasına sebep olmuş * komik bulmam mağlubiyeti kabul ettiğim anlamına geliyormuş psikolojide, psikolojiniz mi bozuk sizin? hangi psikolog bu tespiti yapmış?

bu tespiti kabul etsem bile ben osman'a gülmedim ki, burada umudumuz şaban modunda gezen sürüyle insan varken seçimde rezil rüsva olması olayı komik geldi bana. birde 6 günde 400 pkkli mi? lan toplamda pkkli sayısı 5 bin civarı. demek ki 1 ay olsa ortada pkk kalmayacak. ha bir ara 300 pkkli çembere alınmıştı ne oldu ona? *
Hayalperestlerin umuduz şaban'ı .
psikolojide tartışma ile ilgili bir tez var: eğer rakibi komik falan buluyorsan esasında bunun gerisinde rakibin tarafından mağlup olman gizli. biz de osman pamukoğlu'ya bakıyoruz ve kirpi operasyonunda 6 günde 400 pekeke militanını ahuramazda'nın yanına uğurladığını görüyor ve kürd kardeşlerin sıkıntısını anlıyoruz. hayatlarında başarılar diliyoruz. evet.

ek; 90larda pkk'nın militan sayısının yaklaşık 90.000'e kadar çıktığını iyi bilen ama bilmezden gelen kekolarla psikoloji tartışacak adam değiliz. zaten ortadoğuları adam kabul edip laf anlatacak da değiliz.
görsel
Türklüğün ve Türkçülüğün son umudu Osman paşadır. Allah'ın izniyle 2015 seçimlerinde en azından mecliste görebiliriz kendisini.
hakkındaki eleştirilerin "iyi asker kötü siyasetçi" den öteye gidemediği kişi. öyle bol keseden atıp tutmak yok, önce bunu okuyup ondan sonra karar vereceksiniz:

http://hepar.org.tr/wp-co...2014/05/kirmizi_kitap.pdf

ayrıca bu adama "kötü siyasetçi" ve "faşist" diyenler acaba başbakan, cumhurbaşkanı, akpli vekiller ve hdpli vekiller hakkında ne düşünüyor merak ediyorum. partisi hepar da kanımca seçmenlerini akp'ye kaptıran mhp'den ve artık hükmünü yitiren chp'den daha başarılıdır. zannediliyor ki başa geldiği an silahları kuşanıp topyekün kürtlere saldıracak, kürt soykırımı yapacak. götacısı * dedikleri bu olsa gerek. doğru bir seçim politikası ile hepar 2015 seçimlerine damgasını vurabilir ve mhp ile chp'nin son halinden rahatsızlık duyanların oyları sayesinde (ki ben de chp'den rahatsız olan kesimdenim) meclise girebilir.