bugün

Oslo vozgoçomom sondon Oslo...
iskandinav norveç ülkesinin başkentidir.
joachim trier' in üçlemesinin geçtiği norveç başkenti.
harry hole'un yaşadığı norveç başkenti.
Stockholm, kopenhag ve helsinki’yi gördüğüm için sıradaki hedefim olan iskandinav başkenti.

edit:gün itibariyle ölü fiyata biletini aldım
belediye başkanının yıllık 207,000 dolar maaş aldığı şehir.
Metrekare'ye 75 tane narvesen düşen, güzel bir belediye binasına sahip olan, norveç'in beyaz yaka merkezi ve bunun yanında inanılmaz artan göçmen nüfusu ile tehlike altında olan bir şehirdir...

Not: burayı ziyaret ettiğinizde eğer cüzdanınız çok sağlam değilse benden günah gitti.
halkin destekledigi örtülü vatan hainlerinin bir diğer vatan haini grup ile görüştüğü ve mutabakata vardıkları yer.

bu şehirde yapılan bu mutabakat kaç vatan evladının canını aldı acaba.
jo nesbo' nun yarattığı harry hole karakterinin doğduğu, büyüdüğü, polisiye maceralarını yaşadığı büyüleyici norveç başkenti.
Türkiye'nin 81 ilini de toplasan bir bura etmez lan..

Tanım : bir şehir.
norveçliler "uşlu" diye telaffuz eder.
(bkz: bunlar hep kültür işte)
Norveçin başkenti, en çok ayak basmak istediğim hatta ömrümü geçirmek istediğim şehir.
şehir merkezindeki en dandik hostelin, mart ayında 6 kişilik yatakhanedeki tek yatak için gecelik 25 euro ücret talep ettiği şehir.

2 yıldızlı otellerin gecelik fiyatları ise 1 aylık ev kirası bedelinde.
(bkz: Bağcılar da oturup oslo yu beğenmemek)
ülkem adına pazarlık yapanların buluştuğu şehirdir.
gitmek isterim ama açıkçası soğuk ülke insanı da değilimdir, yaşayamazdım herhalde yorumlara bakılırsa...
Sevemediğim Norveç başkenti. Şehrin çevresindeki tepelerdeki yerleşim bana Kartal Gümüşsuyu yada Çayırova yeni mahalleyi anımsattı. Binalar ve yeşillik. Bir saatte tüm merkezi gezebilirsiniz. Tren istasyonundan kraliyet sarayına çıkan bir caddesi var. Onu da gezmek taş çatlasa yarım saat. Bu arada tren istasyonundaki Kiwi market benim bulunduğum stavangere göre kat be kat ucuz. 5 krona portakal, 17 krona domates gördüm. vay amk dedim içimden.
çok güzel bi şehir keşke gidebilsem. ihihi
Görüşmeleri ile meşhur bir kent. 1993'te fkö ve israil görüştü.(ikisi de birbirini tanıdı.)
Tc adına Mit-pkk gibi ikili görüşme listeleri uzar gider.
vatanın satıldığı yer. evet.
gitmek istediğim ilk yerlerden biridir.
daha zaman var.
ayrıca kendileri Blonde Redhead grubunun enfes mi enfes şarkılarından biridir efendim, dinlenilesi hiç vermediği kadar hüzün getirir belki kış aylarının gece sularında.

http://www.youtube.com/watch?v=ser9cB-_JzY
şu dünyada en çok merak ettiğim norveçin başkenti oslo japonyanın tokyo birde moskova ölmeden gitmek istediğim 3 ilden biri.
yüce türk ırkına büyük ihanetlerin yapıldığı yer.
ruhumun bulunduğu şehir.