bugün

dünyada bu kadar alakasız birbirne benzemeyen ama aynı soydan geldiğini savunan başka bir ırk görmedim.
Anadolu turkleri orta asya turklerine gore daha hizli teknolojik gelisme yasamistir.
Ortaasya diye bilinen cografya'da Türk soylu insan bulabilmek sanılanın aksine anadolu ve balkan coğrafyasından daha güçtür.

Kazakistan kuzeyi ve dogusu, Özbekistan dogyydu ve kuzeyi, uygurya batısı ve kuzeyi, Kırgızistan kuzeyindeki doğrudan doğruya "Moğol" olan insanların varlığını Türk dili konuşmaları degistirmiyor ne yazık ki.
türklerin ana vatanı orta asya değil deniliyor. Hazar'ın güney ve doğu bölgeleri denilmekte. Orta asya yakıştırması batılı tarihçiler tarafından araştırılmadan oluşmuştur.

Orta asya da türk devleti olmadı mı oldu ancak hala türk tarihini tam olarak bilmiyoruz.

bu arada son zamanlarda sevdiğim bir söz var..

türk doğulmaz, türk olunur.

çomarlara bakınca zaten türk demeye bin şahit gerek allahın ümmetçi arapları.
Orta asya türkleri.

Uzak olmasına rağmen daha yakın hissediyorum.
türk'ün elan daha asya içlerinde bulunan mongol kırması insanlara benzediğini sananlar var bu ülkede.

anlatıyoruz, anlatıyorum. çoğu anlıyor özünde ancak bazı dönmeler mi desem, stockholm sendromu yaşayan tipler mi desem... bunların sayısı çok ancak çok az, bundan kelli etkileri de az sanmayın sakın. virüs gibi yayılıyor tanrının cezası asya seviciler.

alpertunna'yı bilirsiniz, küfür etmez, hakaret kullanmaz, kötü sözden kaçınır ancak bir yere dek be kardaşlık.
Asya'da Türklük pek kalmadı arkadaşlar. Irk demiyorum bakın, en azından sizin düşündüğünüz eski Turancılık fikrini hayata geçirecek bilinç Yok, isteyen de Yok. Kimse bizim ne olduğumuza bakmıyor oralarda. Gidip görmeden yorumlamayın.