bugün

müslüman insan allahın verdiği vücudu niye beğenmez. biçtiği ömrü neden uzatmak ister ki? organ nakli yaptıran insan kaderden bahsetmesin.
Çıktığını kim söyledi.
hastalanınca hap da içmesin o zaman bunu diyen. kader buymuş desin kenarda ölümü beklesin.
Ben de diyorum e nabız neden bir aydır hata veriyor.

Meğerse beni dinde tutmak içinmiş. Tenks.
Yalandır.
kan vermek sünnet diye hatırlıyorum, şimdi adam kan kaybediyor kan vermesin insanlar adam kaderini yaşasın o halde doktor, itfaiye, polis, hakim, asker, siyasi lider, kanun hukuk kadılık şeyhlik niye var biraz düşünürseniz, şeyhlik bile saçma oluyor böyle saçmalık olmaz ya?
Dinden çıkarsan geri girersin ama hayattan çıkarsan geri zor girersin reenkarnasyon varsa o da.
yeni organ taktirmasi da kader oluyor amk malları.
Aşırı dinci bir arkadaştan duymuştum (dindar demedim dinci). işte kaderi neyse onu yaşamalı, kadere müdahale falan demişti. O kadar saçma ki tam hatırlamıyorum. Herşeyi dinlemeyin bence. Bir can yaşayacaksa hala umut varsa günah olacağını sanmıyorum. ( bana göre)
dinden felan kimsenin çıktığı yok. organ veren kişi hayati tehlikeye girmeyecekse, alan kişi ise hayati durumdaysa caizdir.
bunu dert eden adam bi zahmet organ almasın. sessizce gebersin köşesinde. organa ihtiyaç duyan daha faydalı bir insan illaki vardır.
imana gelmek için 1'e, dinden çıkmak için 2'ye, fetvayı tekrar dinlemek için 3'e, ana menüye dönmek için lütfen 9'ye basınız!

Şimdi hacı abi öyle bir konuda trolleme yapıyorsun ki hangi tuşa bakacağımı karıştırdım. Dinin organ bağışı konusunda verdiği cevap bellidir. Senin kurduğun mantıkla kan bağışı da dinen caiz değil. Öyle ya adam kan kaybetmiş, hayatî tehlikeye girmiş. Ne diyeceğiz? 'Allah u tealanin verdiği kanı neden tükettin, vücuda kan ithal edemezsiniz, yok sana kan' mı diyeceğiz??
Ortalığı karıştırmak isteyen birinin beyanıdır.

Bir insanın hayatını kurtarmak bütün insanlığı kurtarmak gibidir buyuran Allah'tır.

Organınızı bağışlamakla o kişinin hayatını Allah'ın izniyle kurtarmış oluyorsunuz.Şimdi oturup bir daha düşünün.
islamiyet'te olmayan seyleri, var gibi gosterme caban niye?.
inanmaya bilirsin ama saygisizlik etme hakkin yok..!
Neticeden değilde götünden çıkarım yapanların saçmaları. Din öyle onların düşük ıq larinin algilayabildigi gibi basit şekilde girip çıkılan bir olgu değil. Gotlerinden element uydurmasinlar.
haşa allahın verdiği organı beğenmeyen inancından da çıkmaz mı? hem asıl dünyanın ölümden sonra başladığını düşünen birisi neden ölmemek için çırpınır? yoksa dindarların hepsi gizli ateist mi?
müslüman olmayanların islam adına ahkam kesmesi de ayrı bir ironi.
hele bir de yanlışlıkla ateist ciğeri denk geldi mi*?
neticeden element uyduran yazar beyanı.

islam dininde organ nakline "belli şartlar" dahilinde izin verilmiştir.

herkes hacı hoca anasını satayım ya.
kendisine "beyin nakli" yapılmadığı için mağdur olmuş bireyin iddiasıdır.

geçmiş olsun kardeşim.
dinen kesin olan hadise. allahın verdiği vücuda müdahale ediyorsun hem de o organ alkolü çekmiş mi bilemezsin. kafir.