bugün

Bir yalın sarkisi.

Radyoda bu sarki ciktigi zaman gidecegim yer yakindaysa yolumu uzatiyorum. Hatta suan da arabanin icine oturmus bunu dinliyorum.
yalın ın yine sıçıp sıvazladığı şarkı. bu herife kelime hazinemi bağışlamak istiyorum.
nasil bi ruh halindeysem artik, an itibariyle yuruyuste cok iyi gittigini dusundugum yalin sarkisidir.
Burayı okuyup dinlediğim şarkı, hayırlısı.
yalın ın yine sözleri bir boka benzemediği halde üstün bir başarıyla bizlere itelediği şarkıdır. dinlettiriyor lan ibne kendini.
klipteki kız ya karolina rygielska ya da vaida tamulenaite. yalın bir süre karolina rygielska ile çıkmış ve yalın'ın kız ile bir klipte tanıştığı yazıyor. yani klipteki kız karolina rygielska olabilir, bilemedim şimdi.
çok hareketli yalın şarkısı.
artık yaşam felsefem haline gelmiş cümle...
yalın'ın ilk iki albümü sonrasında sevilecek türde ürettiği ilk şarkıdır. (bkz: hoşuma gitti)
radyoda duyup melodisini sevdiğim şarkı.
uyanmaya yardımcı olduğunu kendim bizzat denedim.

"ne yaz ne kış
o tam bahar ki nev- bahar
bir gün yağar
bir gün açar
sevdirir kendini
şeytan tüyü var
yoksa da hayat kurur
yanar".

ıslıklar ıslıklar..
milka lila stars üzümlü. üzümlü çikolata mı olur allah aşkına?
Olmasa da olur demeyi ne zaman öğrenmiştim? Sonrasında hiçbi' şeyi yeterince isteyemedim. Değişen kişilere, uzayan koşulara; genel olarak tutarsız koşullara, kısa sürede uyum sağlama yeteneğim(!) -tahammülüm- güçlenirken kaç yıl gitmiştir ömrümden? Gitmiş midir? Umarım gitmiştir.

Sanırım her şey babaannem öldüğü gün ölmememle başladı. Hayatın tadının bence kaçtığı o günden sonra ölemediğim her dakika için ben huysuzlaştıkça tanrı ile aramdaki gerginlik arttı. Artarak devam etti, ediyor. O gün, gergince tutulup iki yana çekilen ipin, bi' ucu bırakılmıştı ve bırakan taraf ben değildim. Bi' şekilde bi' yere çarpmalıydım; çarpamadım. Ayağım kaydı, savruldum, boşlukta kaymaya başladım; ama ne ipin gerginliği azaldı ne de çarpıp durdum. Bu böyle devam etmekteyken ipi bırakamadım. Neden? Bilmiyorum. Hayatta kalmanın bi' içgüdü olduğunu böyle anladım. Beklenen bi' an olduğunda öncesindekiler teferruat olmaya başlıyor. Böylece çarpma anını beklerken ve bu koca evrende bi' nokta halinde kayıp giderken hayatına dokunduğum insanlar oldu. Sevgili, arkadaş, yabancı, dost... Hepsini sevdim, birini çok sevdim. Olmasa da olur diyemediğim şeyler paylaştım onlarla. En çok da o'nunla. Ama boşlukta ilerlerken ben ne beni tut diyebildim ne o ipi bırakabildim.

Yere hızla düşeceğim.
Aptalın biriyim çoğu zaman.
Gururlu bi' uzay boşluğum var.
Yok olsa sesim çıkmaz; ama o, yok olmuyor.
Şu ipi sıkı sıkı tutmaya çalışmaktan yorgunum.
Bi' kafam var, cismen yerinde, fikren kaygan zeminde.
Bence olmasa da olur.
(bkz: o kız buraya gelecek)
O nasıl bir güzelliktir ya. Neyse allah sahibine bağışlasın.

Tanım: yalının bir şarkısı. Islıklı falan.
benim bu.olmasam da olurmuş.evet. keşke bir yalan olaymışım.
yalın ın bugüne kadar en çok tutmuş olan şarkılarından bir tanesidir.
darüşşafaka'nın maddi ve manevi imkânsızlıklar sebebiyle okula gidemeyen çocukların durumuna dikkat çekmek için başlattığı kampanya.

twitter'dan "olmasadaolur" etiketi ile destek olunabilir.
Kuzenimin eski sevgilisinin whatsapp durumudur.

(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
darüşşafaka'nın maddi imkânsızlıklar sebebiyle okula gidemeyen çocukların durumuna dikkat çekmek için başlattığı kampanya. saçmalıktır. adam çok beğendiği kalemi almayıp gidip bağış yapıyo falan. amına koyim bu düşünceyi güdeceksek besin ve barınma ihtiyaçları dışında hiçbir şeye sahip olmayacağız. çünkü yardım isteyen çok büyük bir kitle var. bencilliktir. hadsizliktir.
klibinde çok güzel bir hanım kızımızın oynadığı, güzel bir şarkı. açık ve net.

https://www.youtube.com/watch?v=SV6O2XUqL50
https://www.youtube.com/watch?v=AHBHjrcAKos
cümle tanımı olarak; yokluğu, eksikliği ya da bulunamamış olması durumunda işlerin devam edebileceği anlamı çıkmaktadır.

gelelim şarkıcı yalının söylediği olmasa da olur şarkısına. sözleri tekerleme gibi gelse de, slow-pop tarzı şarkı olmuş, radyo ve televizyonlar da ilk çıktığı zamanlarda bayağı çalındı, klibi gösterildi filan. klibinde melodilerle uyumlu ıslık sesinin olması, olumlu yönde artı değer kazandırıyor. klipteki kızın doğal güzelliği, sempatikliği, gülümsemesi bile bambaşka. izledikçe, izlenilecek klip olmuş. tüm bu güzel yanlara rağmen olmasa da olur cümlesi hep eğreti kalıyor. olmasa da olur derken ne anlatmak istiyor bilemedim. youtube yorumlarını inceledim; kızdan yürüyen mi dersin, hayranlıklarını yazan mı dersin, yalını seven mi dersin hepsi var. bi tek şarkının felsefesi nedir, bu olmasa da olur tümcesi şarkı içinde ne anlama gelmektedir açıklayan olmamış.
https://www.youtube.com/watch?v=f-fusAWrdQc
Yayınlanan kamu spotunda kullanılan cümledir.

E madem olmasa da olur ne sikime girdin o mağazaya kalem, ıvır zıvır bakıyorsun amk.

Sizin ben yapacağınız vurguya saplayayım emi.
Güzel reklamdır ama olmasa da olur.
çok başarılı bir kamu spotudur çünkü hedef kitlenin tam tanımı yapılmış ve masaj doğrudan verilmiştir.