bugün

Tıptır kanımca. Düşünsene tutturmak zaten zor. Tutturunca insan bunyesiyle ilgili her türlü olayı ogrenmen mudahele edebilmen algilaya bilmen icin eğitim alıyorsun. Tum bunları yaptıktan sonra sağlık konusunda yani hata kaldırmayan bir alanda çalışıyorsun. Üstelik her gelişme de öğrenmeye devam ediyorsun. Tıp bastan sona onemli bir bölüm bence.
Veterinerlik degildir. Veteriner hekimligidir.
herkesin kendi bölümüdür, net..
ya okumayın kardeşim. gitmeyin okula falan. bıktım usandım bu türkiye'deki eğitim soytarılığından.

öğrencisi ayrı cins, öğretmeni ayrı cins, velisi başka model...

bu nedir ya?
işletmedir. evet.
istatistik olabilir.
Türk dili ve edebiyatı kesinlikle çok zor.
bilgisayar mühendisliği açık ve net.
Elektrik elektronik mühendisi olarak diyorum ki sabah akşam ödev yapmaktan sınavlara kasamayan insanlar bilgisayarcılar.
Metalurji mühendisliği, meteoloroji diye okuyanı bile vardır.
moleküler biyoloji ve genetik. Manikür diyeni bile var hem de medya patronu.
En zor bölümü bilmem ama en kolay bölüm kesinlikle öğretmenlik değildir. Bize tercih zamanı aman dil edebiyat yazma edebiyat fakülteleri çok zor eğitim fakültesine git yata yata mezun olursun dediler, ben şu an tez yazar gibi ödevler yapıyorum. Bölümümden de nefret ediyorum. En azından düşük not alacaksam da sevdiğim derslerden düşük not alsaydım bari. Burda hiçbir dersimi de sevmiyorum.

Yani kısacası öğretmenlik istemiyorsanız kolay diye eğitim fakültesini yazmayın. Kolay değil, sürünüyorsunuz. Çan da yoksa işiniz iyice berbat.
ekonomidir, evet kesinlikle.

koç ekonomi okurken neler çektiğimi bir tanrı bilir abe dostlar.
tıp, istatistik ve mühendislik bölümleri.
Doğru tercih edilmiş bölümse iştahla zorluğu hissetmeden biter.
Müh fak. okumuş biri olarak edebiyat, hukuk ve güzel sanatlar fak. diyorum. bence çok zorlar ve yanlışlıkla buralara düşseydim o okul bitmezdi.
tuhaf bir şekilde tıp diye tutturanların askeri tıp aklına gelmemiştir şu anda okumakta olduğum askeri tıptır. tatil yok uyku yok dersten kaçmak yok bide askeri nizamda olunacak. varsa üstüne buyrun
buna nesnel bir cevap verilemez ki. herkesin okuduğu bölüm zordur illaki.
Sözel bölümlerin hepsi. Evet.
Okuduğun üniversiteye, dersi veren hocaya göre değişen durumdur.

Ama genel olarak; matematik ve Edebiyat bölümleri en zor bölümlerdir.
Hepsini denemedim.
çince, rusça, almanca ya da fransızca mütercim tercümanlık.
Bu bölümler fakülteden fakülteye göre değişir. Mesela ; Ankara siyasal bilgiler fakültesinde siyaset bilimi ve kamu yönetimi okumak oldukça zordur ancak aynı bölümü gazi'de lise düzeyinde zorlanmadan okursun.
inşaat mühendisliği olmadığına beni kimse inandıramaz .
hukuk her şeyi halledebilirsin de sözel olan ezber gerektiren tüm bölümlerin gözümde inanılmaz bir zorluğu var.
Sanıyorum ki tıp, fizik, kimya böyle genel sayısal bölümler okunması zor bölümler.